404520-2026 - Konkurrencevilkår
Grækenland – Analysatorer – Προμήθεια εξοπλισμού για το YE 2: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΥΒΡΙΔΙΚΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
TitelΠρομήθεια εξοπλισμού για το YE 2: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΥΒΡΙΔΙΚΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ
BeskrivelseΑντικείμενο της σύμβασης είναι η: “Προμήθεια εξοπλισμού για το YE 2: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΥΒΡΙΔΙΚΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ” σύμφωνα με τους όρους και τις απαιτήσεις της παρούσας διακήρυξης όπως κατά περίπτωση ορίζεται ανά Τμήμα και ο Ανάδοχος οφείλει να υλοποιήσει την προμήθεια του κάθε Τμήματος και να παράσχει τις σχετικές υπηρεσίες όπως κατά περίπτωση απαιτείται ανά Τμήμα σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παρ. 6.1.1 της Διακήρυξης και το Παράρτημα I αυτής.
Intern ID717_2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 38434000 Analysatorer
Supplerende klassifikation (cpv): 38434560 Kemianalysatorer
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0002
TitelΣύστημα Θερμοσταθμικού Αναλυτή TGA (Τhermogravimetric analyzer)
BeskrivelseΣύστημα Θερμοσταθμικού Αναλυτή TGA (Τhermogravimetric analyzer) Ποσότητα: Ένα (1) τεμάχιο. CPV: 38434000-6 Το σύστημα θα πρέπει να είναι κάθετο, κάθετης φόρτισης, στεγανό σε κενό, με ενσωματωμένο βάρος βαθμονόμησης, με υδρόψυκτο σύστημα κλιβάνου και ενσωματωμένο έλεγχο/παροχή ισχύος θέρμανσης και με προγραμματιζόμενες ροές αερίου για 3 αέρια. Ο ανωτέρω εξοπλισμός θα πρέπει να πληρεί κατ’ ελάχιστο τις τεχνικές προδιαγραφές σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Παράρτημα I της Διακήρυξης.
Intern ID717_2026_Τμήμα Α
Valgmuligheder
Beskrivelse af optionerΗ σύμβαση μπορεί να τροποποιείται κατά τη διάρκειά της, χωρίς να απαιτείται νέα διαδικασία σύναψης σύμβασης, μόνο σύμφωνα με τους όρους και τις προϋποθέσεις του άρθρου 132 του ν. 4412/2016 και κατόπιν γνωμοδότησης της Επιτροπής Παραλαβής.
DelkontraktLOT-0004
TitelΣυσκευή Αναμειξιμοτήτας σταθερότητας καυσίμων (Miscibility apparatus)
BeskrivelseΣυσκευή Αναμειξιμοτήτας σταθερότητας καυσίμων (Miscibility apparatus) Ποσότητα: Ένα (1) τεμάχιο. CPV: 38434560-9 Σύστημα αναγνώρισης/ανίχνευσης όλων των ειδών αποσταθεροποίησης δειγμάτων όπως γαλακτώματα, εναιωρήματα, αφροί, με τη χρήση τεχνολογίας στατικής πολλαπλής σκέδασης φωτός (S-MLS). Ο ανωτέρω εξοπλισμός θα πρέπει να πληρεί κατ’ ελάχιστο τις τεχνικές προδιαγραφές σύμφωνα με τα οριζόμενα στο Παράρτημα I της Διακήρυξης.
Intern ID717_2026_Τμήμα Β
Primær klassifikation (cpv): 38434560 Kemianalysatorer
404520-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό717_2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 38434000 Αναλυτές
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 38434560 Χημικοί αναλυτές
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό717_2026_Τμήμα Α
Επιλογές
ΠαρτίδαLOT-0004
Εσωτερικό αναγνωριστικό717_2026_Τμήμα Β
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 38434560 Χημικοί αναλυτές
404520-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno717_2026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 38434000 Analizadores
Clasificación adicional (cpv): 38434560 Analizador químico
5. Lote
LoteLOT-0002
Identificador interno717_2026_Τμήμα Α
Opciones
LoteLOT-0004
Identificador interno717_2026_Τμήμα Β
Clasificación principal (cpv): 38434560 Analizador químico
404520-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus717_2026
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 38434000 Analüsaatorid
Täiendav liigitus (cpv): 38434560 Keemiaanalüsaatorid
5. Osa
OsaLOT-0002
Sisemine tunnus717_2026_Τμήμα Α
Täiendavad hankevõimalused
OsaLOT-0004
Sisemine tunnus717_2026_Τμήμα Β
Peamine liigitus (cpv): 38434560 Keemiaanalüsaatorid
404520-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító717_2026
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 38434000 Analizátorok
További osztályozás (cpv): 38434560 Kémiai analizátorok
5. Rész
RészLOT-0002
Belső azonosító717_2026_Τμήμα Α
Opciók
RészLOT-0004
Belső azonosító717_2026_Τμήμα Β
Fő osztályozás (cpv): 38434560 Kémiai analizátorok
404520-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno717_2026
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 38434000 Analizzatori
Classificazione aggiuntiva (cpv): 38434560 Analizzatori chimici
5. Lotto
LottoLOT-0002
Identificativo interno717_2026_Τμήμα Α
Opzioni
LottoLOT-0004
Identificativo interno717_2026_Τμήμα Β
Classificazione principale (cpv): 38434560 Analizzatori chimici
404520-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators717_2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 38434000 Analizatori
Papildu klasifikācija (cpv): 38434560 Ķīmiskie analizatori
5. Daļa
DaļaLOT-0002
Iekšējais identifikators717_2026_Τμήμα Α
Iespējas
DaļaLOT-0004
Iekšējais identifikators717_2026_Τμήμα Β
Galvenā klasifikācija (cpv): 38434560 Ķīmiskie analizatori
404520-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare717_2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38434000 Analysatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 38434560 Kemianalysator
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0002
Intern identifierare717_2026_Τμήμα Α
Optioner
Del (anbudsområde)LOT-0004
Intern identifierare717_2026_Τμήμα Β
Huvudklassificering (cpv): 38434560 Kemianalysator