See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Titel: Tehnička pomoć za nabavu i provedbu Alliance ugovora za projektiranje i građenje Nizinske pruge u Republici Hrvatskoj
Beskrivelse: Predmet nabave su savjetodavne usluge za nabavu i provedbu Alliance ugovora za projektiranje i građenje Nizinske pruge u Republici Hrvatskoj.
Intern ID: 244-EU/26
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Hovedpunkterne i proceduren: Otvoreni postupak
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71311300 Rådgivning i forbindelse med infrastruktur
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Beskrivelse: Predmet nabave je tehnička pomoć za nabavu i provedbu Alliance ugovora za projektiranje i građenje Nizinske pruge u Republici Hrvatskoj. Željeznička pruga M202 Zagreb GK – Rijeka jedna je od glavnih (koridorskih) željezničkih pruga koje se nalaze na koridoru RH2, a time i na Mediteranskom transeuropskom željezničkom koridoru i na ogranku teretnog koridora Rail Freight Corridor RFC 6 na sveobuhvatnoj TEN-T mreži. Izmjenama Uredbe o TEN-T mreži iz 2024., Hrvatska se pozicionirala na dva dodatna koridora: Baltičko more - Jadransko more i Zapadni Balkan - Istočni Mediteran. Time su željeznički koridor RH2 i Luka Rijeka dodatno dobili na važnosti te je nužno što prije ukloniti prometna „uska grla“, odnosno, osigurati veću propusnu moć željezničkog pravca Zagreb Glavni kolodvor – Rijeka izgradnjom nove dvokolosiječne elektrificirane pruge koja će omogućiti projektiranu brzinu od 160 km/h za putničke vlakove i 120 km/h za teretne vlakove. Osnovni ciljevi ove nabave su: • Razvoj strategije javne nabave za realizaciju ugovora o izvođenju radova prema Alliance modelu ugovora (koji uključuje projektiranje s ishođenje građevinskih dozvola i izvođenje radova), • Prijedlog optimalne vrste dvostupanjskog postupka nabave i izrada dokumentacije o nabavi, • Sudjelovanje u svim fazama postupka javne nabave uključujući pregovore s gospodarskim subjektima koji su iskazali interes za sudjelovanje u Alliance ugovoru (pregovori o troškovima i ciljanom trošku, formiranju uvjeta Alliance ugovora o radovima, razvoj ugovornog modela, ako je primjenjivo), • Sastavljanje prijedloga i konačnog Alliance ugovora za radove i pripadajućih tehničkih specifikacija/zahtjeva Naručitelja, • Savjetovanje u fazi provedbe radova prema modelu Alliance ugovora, • Savjetovanje Naručitelja u revizijskim, žalbenim i sudskim postupcima. Detaljan opis predmeta nabave nalazi se u dokumentu Opis posla.
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 244-EU/26
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας: Otvoreni postupak
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 71311300 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών για υποδομή
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Internal identifier: 244-EU/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Otvoreni postupak
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71311300 Infrastructure works consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 244-EU/26
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Principales características del procedimiento: Otvoreni postupak
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71311300 Servicios de consultoría en infraestructura
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 244-EU/26
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Menettelyn tärkeimmät piirteet: Otvoreni postupak
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71311300 Infrastruktuuria koskevat konsulttipalvelut
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 244-EU/26
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Otvoreni postupak
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 71311300 Services de conseil en matière d'infrastructure
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 244-EU/26
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Príomhghnéithe an nóis imeachta: Otvoreni postupak
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 244-EU/26
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 71311300 Savjetodavne usluge u području radova na infrastrukturi
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 244-EU/26
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Az eljárás legfontosabb jellemzői: Otvoreni postupak
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 71311300 Infrastruktúrával kapcsolatos tanácsadói szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 244-EU/26
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Pagrindiniai procedūros ypatumai: Otvoreni postupak
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71311300 Infrastruktūros darbų konsultacinės paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Iekšējais identifikators: 244-EU/26
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Procedūras galvenās iezīmes: Otvoreni postupak
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71311300 Infrastruktūras darbu konsultāciju pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Interne identificatiecode: 244-EU/26
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Otvoreni postupak
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71311300 Adviezen inzake infrastructuur
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Principais características do processo: Otvoreni postupak
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 71311300 Serviços de consultoria em matéria de infra-estruturas
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 244-EU/26
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Hlavné prvky postupu: Otvoreni postupak
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71311300 Poradenské služby pre oblasť infraštruktúry
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 244-EU/26
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Glavne značilnosti postopka: Otvoreni postupak
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71311300 Storitve svetovanja na področju infrastrukturnih objektov
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 244-EU/26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Otvoreni postupak
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000