405125-2026 - Konkurrencevilkår
Polen – Programpakker og informationssystemer – Zakup rozwiązań sztucznej inteligencji (AI) wspierających procesy medyczne i zarządcze w Szpitalu - znak sprawy: Z/68/PN/26
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
TitelZakup rozwiązań sztucznej inteligencji (AI) wspierających procesy medyczne i zarządcze w Szpitalu - znak sprawy: Z/68/PN/26
Beskrivelse1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu (dalej także jako: urządzenia) oraz dostawa, wdrożenie i integracja kompletnej Platformy AI/ML wspierającej procesy medyczne i zarządcze w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, wraz z jej uruchomieniem, szkoleniem użytkowników oraz zapewnieniem monitoringu i wsparcia technicznego zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ, w ilościach wskazanych w Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz zgodnie z Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający dopuszcza wdrożenie i eksploatację Platformy AI w modelu hybrydowym, tj. z wykorzystaniem zasobów lokalnych (on‑premises) oraz usług chmurowych, przy zachowaniu wymagań bezpieczeństwa, zgodności i zarządzania danymi określonych w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ. 2. Realizacja Przedmiotu Umowy odbywać się będzie w ramach Umowy nr KPOD.07.03-IP.10-0412/25/KPO/656/2025/327 o objęcie wsparciem z planu rozwojowego przedsięwzięcia pn. „Rozwój usług cyfrowych i cyberbezpieczeństwa w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu" w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności Komponent D "Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia" inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” zawartej przez Zamawiającego ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia Zasada DNSH, horyzontalna i zrównoważonego rozwoju: 1) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z zasadą „Nie czyń poważnych szkód” (DNSH) dla celów środowiskowych wynikającą z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18.06.2020 r. oraz warunków określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021 r. ustanawiającym Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (RRF) oraz wytycznymi dotyczącymi Krajowego Planu Odbudowy oraz zapewnić, że działania realizowane w ramach realizacji przedmiotu umowy nie będą powodowały znaczących szkód dla żadnego z celów środowiskowych, o których mowa w art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852. 2) Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania i realizacji przedmiotu zamówienia z poszanowaniem zasad horyzontalnych UE obowiązujących w perspektywie 2021–2027 oraz dla projektów finansowanych z KPO. 3) Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasady zrównoważonego rozwoju. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p. Zamawiający przy zastosowaniu wymienionej procedury najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Intern IDZ/68/PN/26
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedureja
Begrundelse for hasteprocedurenKonieczność zastosowania skrócenia terminu wynika z zewnętrznego finansowania zakupu w ramach zadania o nazwie "Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia" Termin realizacji przedsięwzięcia to 15 lipca 2026 r. Pierwotne postępowanie na dostawę rozwiązania opublikowano 3.04.2026. Otwarcie ofert nastąpiło 20.05.2026 r. Weryfikacja złożonych ofert wykazała znaczne przekroczenie wartości ofert w stosunku do szacunkowej wartości zmówienia, co spowodowało unieważnienie postępowania. Aby w terminie dostarczyć oraz rozliczyć dostawę urządzeń zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umowy dotacyjnej należy przeprowadzić postępowanie nieograniczone w trybie skróconym. Mając na uwadze, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego z zachowaniem podstawowych ustawowych terminów doprowadziłoby do otwarcia ofert około 15 lipca, a konsekwentnie weryfikacja otrzymanej dokumentacji oraz możliwy termin podpisania umowy przypadłby po 15 lipca 2026. Termin dostawy nie jest możliwy do spełnienia mając na uwadze warunek rozliczenia umowy dotacyjnej do 15 lipca 2026 r. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert do 15 dni umożliwi Zamawiającemu wyłonienie Wykonawcy, który spełni wymagania terminu dostawy zgodnie z założeniami projektowanych Postanowień Umowy, a przede wszystkim umożliwi rozliczenie umowy dotacyjnej zgodnie z jej zapisami.
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 48000000 Programpakker og informationssystemer
Supplerende klassifikation (cpv): 72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support, 72212000 Programmeringsservice i forbindelse med applikationsprogrammel
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelZakup rozwiązań sztucznej inteligencji (AI) wspierających procesy medyczne i zarządcze w Szpitalu
BeskrivelsePrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu (dalej także jako: urządzenia) oraz dostawa, wdrożenie i integracja kompletnej Platformy AI/ML wspierającej procesy medyczne i zarządcze w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, wraz z jej uruchomieniem, szkoleniem użytkowników oraz zapewnieniem monitoringu i wsparcia technicznego zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ, w ilościach wskazanych w Formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz zgodnie z Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający dopuszcza wdrożenie i eksploatację Platformy AI w modelu hybrydowym, tj. z wykorzystaniem zasobów lokalnych (on‑premises) oraz usług chmurowych, przy zachowaniu wymagań bezpieczeństwa, zgodności i zarządzania danymi określonych w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ.
Intern IDZadanie nr 1/1
405125-2026 - Διαγωνισμός
Πολωνία – Πακέτα λογισμικού και συστήματα πληροφορικής – Zakup rozwiązań sztucznej inteligencji (AI) wspierających procesy medyczne i zarządcze w Szpitalu - znak sprawy: Z/68/PN/26
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόZ/68/PN/26
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιναι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 48000000 Πακέτα λογισμικού και συστήματα πληροφορικής
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 72000000 Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών: παροχή συμβουλών, ανάπτυξη λογισμικού, Διαδίκτυο και υποστήριξη, 72212000 Υπηρεσίες προγραμματισμού λογισμικού εφαρμογών
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικόZadanie nr 1/1
405125-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusZ/68/PN/26
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusjah
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 48000000 Tarkvarapaketid ja infosüsteemid
Täiendav liigitus (cpv): 72000000 IT-teenused: nõuande-, tarkvaraarendus-, Interneti- ja tugiteenused, 72212000 Rakendustarkvara programmeerimine
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnusZadanie nr 1/1
405125-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interneZ/68/PN/26
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréeoui
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 48000000 Logiciels et systèmes d'information
Nomenclature complémentaire (cpv): 72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui, 72212000 Services de programmation de logiciels d'application
5. Lot
LotLOT-0001
Identifiant interneZadanie nr 1/1
Interne identificatiecode: Z/68/PN/26
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: ja
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 48000000 Software en informatiesystemen
Aanvullende classificatie (cpv): 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning, 72212000 Programmering van toepassingssoftware
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: Zadanie nr 1/1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: Z/68/PN/26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212000 Programmering av tillämpningsprogram
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Zadanie nr 1/1