405353-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Tonerkassetter – Furnizare cartușe și consumabile imprimante
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Varer
2. Procedure
Procedure
TitelFurnizare cartușe și consumabile imprimante
BeskrivelseÎn cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de cartușe și consumabile imprimante, împărţite în 10 loturi, cu specificaţiile tehnice minime și cantitățile prevăzute în Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub). În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea contractantă - Achizitorul stabilește termenul limită în care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv în care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare / informațiilor suplimentare, după cum urmează: 1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă - Achizitorul va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificări a fost stabilit, în conformitate cu prevederile art. 161 din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea contractantă - Achizitor. Solicitările de clarificări vor fi transmise în format editabil, în SEAP, semnate cu semnătură electronică extinsă. Autoritatea contractantă nu este obligată să răspundă solicitărilor de clarificări/informații suplimentare care nu au fost adresate în termenul stabilit la secțiunea I.3 din Fișa de date.
Intern ID95/13624359/2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 30125100 Tonerkassetter
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelMateriale consumabile pentru imprimante tip BROTHER
BeskrivelseÎn cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de cartușe și consumabile imprimante, împărţite în 10 loturi, cu specificaţiile tehnice minime și în cantitățile prevăzute în Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini, în baza unui Acord-cadru încheiat cu mai mulți operatori economici (ofertanții clasați pe primele 3 locuri, pentru fiecare lot în parte), fără reluarea competiției. Dacă numărul operatorilor economici participanți care au depus oferte admisibile pentru un lot este mai mic de 3, Acordul-cadru se va încheia cu toți cei care au prezentat oferte admisibile. Atunci când două, sau mai multe oferte, au aceeași valoare a propunerii financiare și sunt clasate pe același loc, autoritatea contractantă va încheia acordul-cadru cu toți operatorii economici clasați pe locurile aferente numărului maxim (3) stabilit, după etapa de reofertare. Modalitatea de încheiere a Contractelor subsecvente se va face conform clauzelor 3.1.3. – 3.1.6. din Acordul-cadru. Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: conform Anexei nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare Contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: conform Anexei nr. 1 la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului Acord-cadru: conform Anexei nr. 1 la Caietul de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția Beneficiarului-plătitor, nu un angajament ferm din partea acestuia cu privire la atribuirea Contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente / circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Intern ID1
Supplerende klassifikation (cpv): 30125000 Dele og tilbehør til fotokopieringsmaskiner
DelkontraktLOT-0002
TitelMateriale consumabile pentru imprimante tip CANON
Intern ID2
DelkontraktLOT-0003
TitelMateriale consumabile pentru imprimante tip EPSON
Intern ID3
DelkontraktLOT-0004
TitelMateriale consumabile pentru imprimante tip HP
Intern ID4
DelkontraktLOT-0005
TitelMateriale consumabile pentru imprimante tip KONICA
Intern ID5
Supplerende klassifikation (cpv): 30124100 Fikseringsenheder ("fusere"), 30125000 Dele og tilbehør til fotokopieringsmaskiner
DelkontraktLOT-0006
TitelMateriale consumabile pentru imprimante tip KYOCERA
Intern ID6
DelkontraktLOT-0007
TitelMateriale consumabile pentru imprimante tip OKI
Intern ID7
DelkontraktLOT-0008
TitelMateriale consumabile pentru imprimante tip LEXMARK
Intern ID8
DelkontraktLOT-0009
TitelMateriale consumabile pentru imprimante tip SAMSUNG
Intern ID9
DelkontraktLOT-0010
TitelMateriale consumabile pentru imprimante tip XEROX
Intern ID10
See the notice on TED website
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 95/13624359/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30125100 Φυσίγγες σκόνης τόνερ
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30125000 Μέρη και εξαρτήματα φωτοαντιγραφικών συσκευών
Παρτίδα: LOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 2
Παρτίδα: LOT-0003
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3
Παρτίδα: LOT-0004
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 4
Παρτίδα: LOT-0005
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 5
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30124100 Μονάδες σύντηξης, 30125000 Μέρη και εξαρτήματα φωτοαντιγραφικών συσκευών
Παρτίδα: LOT-0006
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 6
Παρτίδα: LOT-0007
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 7
Παρτίδα: LOT-0008
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 8
Παρτίδα: LOT-0009
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 9
Παρτίδα: LOT-0010
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 10
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 95/13624359/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 30125100 Värvikassetid
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 1
Täiendav liigitus (cpv): 30125000 Fotokopeermasinate osad ja manused
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: 2
Osa: LOT-0003
Sisemine tunnus: 3
Osa: LOT-0004
Sisemine tunnus: 4
Osa: LOT-0005
Sisemine tunnus: 5
Täiendav liigitus (cpv): 30124100 Kuumutid, 30125000 Fotokopeermasinate osad ja manused
Osa: LOT-0006
Sisemine tunnus: 6
Osa: LOT-0007
Sisemine tunnus: 7
Osa: LOT-0008
Sisemine tunnus: 8
Osa: LOT-0009
Sisemine tunnus: 9
Osa: LOT-0010
Sisemine tunnus: 10
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 95/13624359/2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 30125100 Cartouches de toner
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 30125000 Pièces et accessoires de photocopieurs
Lot: LOT-0002
Identifiant interne: 2
Lot: LOT-0003
Identifiant interne: 3
Lot: LOT-0004
Identifiant interne: 4
Lot: LOT-0005
Identifiant interne: 5
Nomenclature complémentaire (cpv): 30124100 Unités de fusion, 30125000 Pièces et accessoires de photocopieurs
Lot: LOT-0006
Identifiant interne: 6
Lot: LOT-0007
Identifiant interne: 7
Lot: LOT-0008
Identifiant interne: 8
Lot: LOT-0009
Identifiant interne: 9
Lot: LOT-0010
Identifiant interne: 10
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 95/13624359/2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 30125100 Patrone s tonerom
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 30125000 Dijelovi i pribor fotokopirnih aparata
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: 2
Grupa: LOT-0003
Interna identifikacijska oznaka: 3
Grupa: LOT-0004
Interna identifikacijska oznaka: 4
Grupa: LOT-0005
Interna identifikacijska oznaka: 5
Dodatna klasifikacija (cpv): 30124100 Uređaj za zagrijavanje tonera, 30125000 Dijelovi i pribor fotokopirnih aparata
Grupa: LOT-0006
Interna identifikacijska oznaka: 6
Grupa: LOT-0007
Interna identifikacijska oznaka: 7
Grupa: LOT-0008
Interna identifikacijska oznaka: 8
Grupa: LOT-0009
Interna identifikacijska oznaka: 9
Grupa: LOT-0010
Interna identifikacijska oznaka: 10
405353-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító95/13624359/2026
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 30125100 Tonerkazetták
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 30125000 Fénymásoló berendezés alkatrészei és tartozékai
RészLOT-0002
Belső azonosító2
RészLOT-0003
Belső azonosító3
RészLOT-0004
Belső azonosító4
RészLOT-0005
Belső azonosító5
További osztályozás (cpv): 30124100 Fixálóegység, 30125000 Fénymásoló berendezés alkatrészei és tartozékai
RészLOT-0006
Belső azonosító6
RészLOT-0007
Belső azonosító7
RészLOT-0008
Belső azonosító8
RészLOT-0009
Belső azonosító9
RészLOT-0010
Belső azonosító10
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 95/13624359/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 30125100 Wkłady barwiące
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30125000 Części i akcesoria do aparatów fotokopiujących
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: 2
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: 3
Część zamówienia: LOT-0004
Wewnętrzny identyfikator: 4
Część zamówienia: LOT-0005
Wewnętrzny identyfikator: 5
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30124100 Fusery, 30125000 Części i akcesoria do aparatów fotokopiujących
Część zamówienia: LOT-0006
Wewnętrzny identyfikator: 6
Część zamówienia: LOT-0007
Wewnętrzny identyfikator: 7
Część zamówienia: LOT-0008
Wewnętrzny identyfikator: 8
Część zamówienia: LOT-0009
Wewnętrzny identyfikator: 9
Część zamówienia: LOT-0010
Wewnętrzny identyfikator: 10
405353-2026 - Concurso
Roménia – Cartuchos de tinta (toner) – Furnizare cartușe și consumabile imprimante
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno95/13624359/2026
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 30125100 Cartuchos de tinta (toner)
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno1
Classificação adicional (cpv): 30125000 Peças e acessórios para fotocopiadoras
LoteLOT-0002
Identificador interno2
LoteLOT-0003
Identificador interno3
LoteLOT-0004
Identificador interno4
LoteLOT-0005
Identificador interno5
Classificação adicional (cpv): 30124100 Unidades de fusão para impressoras laser, 30125000 Peças e acessórios para fotocopiadoras
LoteLOT-0006
Identificador interno6
LoteLOT-0007
Identificador interno7
LoteLOT-0008
Identificador interno8
LoteLOT-0009
Identificador interno9
LoteLOT-0010
Identificador interno10
405353-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern95/13624359/2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 30125100 Cartuşe de toner
LotLOT-0001
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 30125000 Piese şi accesorii pentru fotocopiatoare
LotLOT-0002
Identificator intern2
LotLOT-0003
Identificator intern3
LotLOT-0004
Identificator intern4
LotLOT-0005
Identificator intern5
Clasificare suplimentară (cpv): 30124100 Cuptoare (fuser), 30125000 Piese şi accesorii pentru fotocopiatoare
LotLOT-0006
Identificator intern6
LotLOT-0007
Identificator intern7
LotLOT-0008
Identificator intern8
LotLOT-0009
Identificator intern9
LotLOT-0010
Identificator intern10
405353-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator95/13624359/2026
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 30125100 Kasete s tonerjem
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 30125000 Deli in pribor za fotokopirne stroje
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
SklopLOT-0003
Notranji identifikator3
SklopLOT-0004
Notranji identifikator4
SklopLOT-0005
Notranji identifikator5
Dodatna klasifikacija (cpv): 30124100 Grelne enote za toner (fuser), 30125000 Deli in pribor za fotokopirne stroje
SklopLOT-0006
Notranji identifikator6
SklopLOT-0007
Notranji identifikator7
SklopLOT-0008
Notranji identifikator8
SklopLOT-0009
Notranji identifikator9
SklopLOT-0010
Notranji identifikator10