2. Procedure
Procedure
Titel: Revisionstjänster
Beskrivelse: Upphandling av revisionstjänster till Älvsbyns kommun. I uppdraget ingår att vara sakkunniga till kommunens revisorer respektive till lekmannarevisorerna i kommunens bolag Älvsbyns Energi AB, Älvsbyns Fastigheter AB och Älvsbyns Kommunföretag AB, samt lagstadgad revision i kommunens bolag Älvsbyns Energi AB, Älvsbyns Fastigheter AB och Älvsbyns Kommunföretag AB.
Intern ID: 26/41
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 79210000 Regnskabs- og revisionsvirksomhed
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Revisionstjänster
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 26/41
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79210000 Υπηρεσίες λογιστικής και διαχειριστικού ελέγχου
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Revisionstjänster
Identificador interno: 26/41
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 79210000 Servicios de contabilidad y auditoría
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Revisionstjänster
Sisemine tunnus: 26/41
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 79210000 Majandusarvestus- ja auditeerimisteenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Revisionstjänster
Sisäinen tunniste: 26/41
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 79210000 Kirjanpito- ja tilintarkastuspalvelut
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Revisionstjänster
Aitheantóir inmheánach: 26/41
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 79210000 Accounting and auditing services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Revisionstjänster
Belső azonosító: 26/41
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 79210000 Számviteli és könyvvizsgálói szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Titolo: Revisionstjänster
Identificativo interno: 26/41
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 79210000 Servizi di contabilità e revisione dei conti
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Revisionstjänster
Vidaus identifikatorius: 26/41
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79210000 Apskaitos ir audito paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Nosaukums: Revisionstjänster
Iekšējais identifikators: 26/41
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79210000 Grāmatvedības uzskaites un revīzijas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Interne identificatiecode: 26/41
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79210000 Boekhoudkundige en auditdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 79210000 Serviços de contabilidade e auditoria
2. Procedură
Procedură
Titlu: Revisionstjänster
Identificator intern: 26/41
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 79210000 Servicii de contabilitate şi de audit
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Postup
Postup
Názov: Revisionstjänster
Interný identifikátor: 26/41
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 79210000 Účtovnícke a audítorské služby
5. Časť
Časť: LOT-0000
413576-2026 - Javni razpis
Švedska – Računovodske in revizorske storitve – Revisionstjänster
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Storitve
2. Postopek
Postopek
NaslovRevisionstjänster
Notranji identifikator26/41
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 79210000 Računovodske in revizorske storitve
5. Sklop
SklopLOT-0000