413885-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Motorkøretøjer til specielle formål – AUTOSPECIALE PENTRU MENTENANTA SISTEMULUI DE COMUNICATII- Proiect ROUA00211-Safe Borders- Upgrading the Telecommunications and drone detections system finanțat prin Programul INTERREG NEXT România-Ucraina 2021-2027- 2 BUC
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
TitelAUTOSPECIALE PENTRU MENTENANTA SISTEMULUI DE COMUNICATII- Proiect ROUA00211-Safe Borders- Upgrading the Telecommunications and drone detections system finanțat prin Programul INTERREG NEXT România-Ucraina 2021-2027- 2 BUC
BeskrivelseAutoritatea contractanta intentioneaza sa incheie un contract de furnizare de produse ce are ca obiect achizitionarea de 2 cpl AUTOSPECIALE PENTRU MENTENANTA SISTEMULUI DE COMUNICAȚII- astfel încât să fie îndeplinite condițiile stabilite în cadrul proiectului ROUA00211-Safe Borders- Upgrading the Telecommunications and drone detections system” finanțat prin Programul de cooperare Interreg România-Ucraina 2021-2027.
Intern ID4296406_2026_PAAPD1593518
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 34144000 Motorkøretøjer til specielle formål
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
BeskrivelseAutoritatea contractantă va încheia un contract de furnizare cu serviciu de instalare inclus, cu un singur operator economic. Termenul de implementare a contractului va fi de 6 luni de la data semnării de către ultima parte, iar termenul de furnizare a produselor cu servicii de instalare incluse cere fac obiectul contractului este de 120 ZILE de la data semnării de către ultima parte. Cantitatea prevăzută a fi achiziționată: 2 COMPLETE AUTOSPECIALE PENTRU MENTENANTA SISTEMULUI DE COMUNICAȚII. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare, o singura data, in a 5-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, în măsura în care aceste solicitări au fost transmise în termenul menționat la SECTIUNEA I, respectiv 10 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, astfel: – Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 10; – Termen de raspuns al autoritatii la solicitarile de clarificare/ informatii suplimentare – a 5 a zi; Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesati vor respecta prevederile notificarii ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire /răspunsurile formulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), in sensul ca documentele atasate la sectiunea "Intrebari" NU VOR CONTINE DATELE DE IDENTIFICAREA ALE ACESTORA, intrucat acestea vor deveni publice in momentul transmiterii raspunsului de catre autoritatea contractanta! Menționăm că, PRODUSELE și cantitățile necesare se regăsesc în caietul de sarcini și specificațiile tehnice atașate.
Intern ID1
413885-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung4296406_2026_PAAPD1593518
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
LosLOT-0000
Interne Kennung1
413885-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
Internal identifier4296406_2026_PAAPD1593518
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34144000 Special-purpose motor vehicles
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
413885-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka4296406_2026_PAAPD1593518
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 34144000 Motorna vozila za posebne namjene
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
413885-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 34144000 Különleges célú gépjárművek
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 34144000 Autoveicoli per usi speciali
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Maramureş (RO114)
Paese: Romania
Informazioni supplementari: STR DRAGOS VODA, NR 38, LOC SIGHETU MARMATIEI, JUD MARAMURES
Valore
413885-2026 - Konkursas
Rumunija – Specialios paskirties motorinės transporto priemonės – AUTOSPECIALE PENTRU MENTENANTA SISTEMULUI DE COMUNICATII- Proiect ROUA00211-Safe Borders- Upgrading the Telecommunications and drone detections system finanțat prin Programul INTERREG NEXT România-Ucraina 2021-2027- 2 BUC
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius4296406_2026_PAAPD1593518
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 34144000 Specialios paskirties motorinės transporto priemonės
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0000
PavadinimasDefault lot
Vidaus identifikatorius1
413885-2026 - Konkurss
Rumānija – Īpaša lietojuma mehāniskie transportlīdzekļi – AUTOSPECIALE PENTRU MENTENANTA SISTEMULUI DE COMUNICATII- Proiect ROUA00211-Safe Borders- Upgrading the Telecommunications and drone detections system finanțat prin Programul INTERREG NEXT România-Ucraina 2021-2027- 2 BUC
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
Iekšējais identifikators4296406_2026_PAAPD1593518
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 34144000 Īpaša lietojuma mehāniskie transportlīdzekļi
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 34144000 Pojazdy silnikowe specjalnego zastosowania
Miejsce realizacji
Podpodział krajowy (NUTS): Maramureş (RO114)
Kraj: Rumunia
Szacowany okres obowiązywania
413885-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno4296406_2026_PAAPD1593518
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 34144000 Veículos a motor para usos especiais
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
413885-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern4296406_2026_PAAPD1593518
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 34144000 Autovehicule cu utilizare specială
TitluDefault lot
Identificator intern1
413885-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare4296406_2026_PAAPD1593518
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144000 Motorfordon för särskilda syften
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Intern identifierare1