425052-2026 - Konkurrencevilkår
Polen – Bygge- og anlægsarbejder – Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Prace na linii kolejowej nr 179 na odcinku Tychy – Bieruń Stary” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Bygge- og anlægsarbejder
2. Procedure
Procedure
TitelZaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Prace na linii kolejowej nr 179 na odcinku Tychy – Bieruń Stary” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027
Beskrivelse1. Przedmiotem Zamówienia jest Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Prace na linii kolejowej nr 179 na odcinku Tychy – Bieruń Stary” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. Całość przedmiotu Zamówienia obejmuje wykonanie następujących elementów: 1) Dokumentacji projektowej, w tym: a) opracowanie projektu wykonawczego, b) opracowanie dokumentacji powykonawczej, w tym geodezyjnej dokumentacji powykonawczej, 2) i robót w zakresach: a) nawierzchnia i podtorze, b) urządzenia sterowania ruchem kolejowym (srk), c) urządzenia i systemy telekomunikacyjne, d) sieć trakcyjna wraz z zasilaniem, e) urządzenia i układy elektroenergetyki do 1 kV, f) obiekty inżynieryjne, g) perony i obiekty kubaturowe, h) przejścia i przejazdy, i) geologia. 3) robót polegających na budowie obiektów służących ochronie środowiska, 4) przeprowadzenie procesu oceny zgodności podsystemów strukturalnych w zakresie objętym zamówieniem na każdym etapie (projektowania, budowy i końcowych prób podsystemu) i przekazanie odpowiednich deklaracji weryfikacji WE i certyfikatów weryfikacji WE dla podsystemów, oraz Opcję na interfejs, która oznacza opcjonalne uprawnienie Zamawiającego do powierzenia na zasadach opisanych w Załączniku nr 15 do Umowy „Przewidywane zmiany w zakresie interfejsów” – Opcja na interfejs” realizacji zmian w urządzeniach sterowania ruchem kolejowym w zakresie interfejsów na warunkach określonych w pkt nr 3.7.8.2.13 PFU pn.: „Wymagania dla urządzeń srk umożliwiające ich powiązanie z innymi urządzeniami/systemami srk - interfejsy" Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia przedstawiony został w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) stanowiącym Tom III SWZ. 2. Okres realizacji Zamówienia: 1) Zakres podstawowy - 27 miesięcy od daty zawarcia umowy zgodnie z § 4 Warunków Umowy, znajdujących się w Tomie II SWZ w tym: 1. zakończenie wszystkich Robót (z zastrzeżeniem punktu poniżej), stwierdzone dokonaniem przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Końcowego, w tym przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz, dostarczenie Zamawiającemu kompletu dokumentów związanych z procesem certyfikacji - 22 miesiące od daty zawarcia Umowy, 2. dostarczenie Zamawiającemu zezwoleń na dopuszczenie do eksploatacji podsystemów strukturalnych, zgodnie z Ustawą o transporcie kolejowym – nie dłużej niż w ciągu 8 miesięcy od daty dokonania przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Eksploatacyjnego 2) Opcja na interfejs - nie mniej niż 6 miesięcy, z zastrzeżeniem, że wskazany przez Zamawiającego termin realizacji nie będzie dłuższy niż 4 lata od dnia uruchomienia Opcji na interfejs. Zamawiający będzie miał prawo do uruchamiania Opcji na interfejs w całym okresie realizacji Robót oraz okresie gwarancji Robót, nie później niż przed upływem okresu gwarancji dla zakresu Robót dotyczących urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
Intern ID9090/IREZA4/01972/01949/26/P
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 71322000 Fagmæssig projektering af ingeniørarbejder, 45100000 Forberedelse af byggeplads, 45200000 Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder, 45110000 Nedrivning og nedbrydning af bygninger og jordarbejde, 45231300 Arbejder i forbindelse med vand- og kloakrørledninger, 45231000 Arbejder i forbindelse med udlægning af rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, 45230000 Bygge- og anlægsarbejde i forbindelse med rørledninger, kommunikations- og stærkstrømsledninger, med hovedveje, veje, flyvepladser og jernbaner; nivelleringsarbejde, 45234000 Arbejder i forbindelse med anlæg af jernbaner og kabelbaner, 45234100 Byggearbejder i forbindelse med jernbaner, 45234113 Fjernelse af spor, 45234116 Sporlægningsarbejder, 45234115 Arbejder i forbindelse med signaludstyr til jernbaner, 45231400 Arbejder i forbindelse med stærkstrømsluftledninger, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45314000 Installation af telekommunikationsudstyr, 31213300 Kabelfordelingsskab, 31321700 Signalkabler, 31682530 Nødstrømsforsyninger, 32520000 Telekommunikationskabel og -udstyr, 33124100 Diagnostisk udstyr, 34632000 Udstyr til jernbanetrafikregulering, 34632200 Elektrisk signaludstyr til jernbaner, 50000000 Reparations- og vedligeholdelsestjenester
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Beskrivelse1. Przedmiotem Zamówienia jest Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Prace na linii kolejowej nr 179 na odcinku Tychy – Bieruń Stary” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. Całość przedmiotu Zamówienia obejmuje wykonanie następujących elementów: 1) Dokumentacji projektowej, w tym: a) opracowanie projektu wykonawczego, b) opracowanie dokumentacji powykonawczej, w tym geodezyjnej dokumentacji powykonawczej, 2) i robót w zakresach: a) nawierzchnia i podtorze, b) urządzenia sterowania ruchem kolejowym (srk), c) urządzenia i systemy telekomunikacyjne, d) sieć trakcyjna wraz z zasilaniem, e) urządzenia i układy elektroenergetyki do 1 kV, f) obiekty inżynieryjne, g) perony i obiekty kubaturowe, h) przejścia i przejazdy, i) geologia. 3) robót polegających na budowie obiektów służących ochronie środowiska. 4) przeprowadzenie procesu oceny zgodności podsystemów strukturalnych w zakresie objętym zamówieniem na każdym etapie (projektowania, budowy i końcowych prób podsystemu) i przekazanie odpowiednich deklaracji weryfikacji WE i certyfikatów weryfikacji WE dla podsystemów, oraz Opcję na interfejs, która oznacza opcjonalne uprawnienie Zamawiającego do powierzenia na zasadach opisanych w Załączniku nr 15 do Umowy „Przewidywane zmiany w zakresie interfejsów” – Opcja na interfejs” realizacji zmian w urządzeniach sterowania ruchem kolejowym w zakresie interfejsów na warunkach określonych w pkt nr 3.7.8.2.13 PFU pn.: „Wymagania dla urządzeń srk umożliwiające ich powiązanie z innymi urządzeniami/systemami srk - interfejsy" Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia przedstawiony został w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) stanowiącym Tom III SWZ. 2. Okres realizacji Zamówienia: 1) Zakres podstawowy - 27 miesięcy od daty zawarcia umowy zgodnie z § 4 Warunków Umowy, znajdujących się w Tomie II SWZ w tym: 1. zakończenie wszystkich Robót (z zastrzeżeniem punktu poniżej), stwierdzone dokonaniem przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Końcowego, w tym przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz, dostarczenie Zamawiającemu kompletu dokumentów związanych z procesem certyfikacji - 22 miesiące od daty zawarcia Umowy, 2. dostarczenie Zamawiającemu zezwoleń na dopuszczenie do eksploatacji podsystemów strukturalnych, zgodnie z Ustawą o transporcie kolejowym – nie dłużej niż w ciągu 8 miesięcy od daty dokonania przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Eksploatacyjnego 2) Opcja na interfejs - nie mniej niż 6 miesięcy, z zastrzeżeniem, że wskazany przez Zamawiającego termin realizacji nie będzie dłuższy niż 4 lata od dnia uruchomienia Opcji na interfejs. Zamawiający będzie miał prawo do uruchamiania Opcji na interfejs w całym okresie realizacji Robót oraz okresie gwarancji Robót, nie później niż przed upływem okresu gwarancji dla zakresu Robót dotyczących urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
Valgmuligheder
Beskrivelse af optionerOpcja na interfejs - oznacza uprawnienie Zamawiającego do powierzenia na zasadach opisanych w Załączniku nr 15 do Umowy „Przewidywane zmiany w zakresie interfejsów” – Opcja na interfejs” realizacji zmian w urządzeniach sterowania ruchem kolejowym w zakresie interfejsów na warunkach określonych w pkt nr 3.7.8.2.13 PFU pn.: „Wymagania dla urządzeń srk umożliwiające ich powiązanie z innymi urządzeniami/systemami srk - interfejsy". Termin realizacji - nie mniej niż 6 miesięcy, z zastrzeżeniem, że wskazany przez Zamawiającego termin realizacji nie będzie dłuższy niż 4 lata od dnia uruchomienia Opcji na interfejs. Zamawiający będzie miał prawo do uruchamiania Opcji na interfejs w całym okresie realizacji Robót oraz okresie gwarancji Robót, nie później niż przed upływem okresu gwarancji dla zakresu Robót dotyczących urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 9090/IREZA4/01972/01949/26/P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45234000 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien und Seilbahnsysteme, 45234100 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien, 45234113 Rückbau von Gleisen, 45234116 Gleisbauarbeiten, 45234115 Arbeiten für Eisenbahnsignalanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 31213300 Kabelverteilschrank, 31321700 Signalkabel, 31682530 Notstromversorgungsaggregate, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 33124100 Diagnostikausrüstung, 34632000 Ausrüstung für die Eisenbahnverkehrssteuerung, 34632200 Elektrische Signaleinrichtungen für den Eisenbahnverkehr, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd
Täiendav liigitus (cpv): 71322000 Tsiviilehitustööde tehnilise projekteerimise teenused, 45100000 Ehitusplatside ettevalmistustööd, 45200000 Ehitiste või nende osade ehitustööd ja tsiviilehitustööd, 45110000 Ehitiste lammutus- ja purustustööd ja pinnase eemaldamistööd, 45231300 Vee- ja kanalisatsioonitorustike ehitustööd, 45231000 Torujuhtmete, side- ja elektriliinide ehitustööd, 45230000 Torujuhtmete, side- ja elektriliinide, maanteede, teede, lennuväljade ja raudteede ehitustööd; pinnakattetööd, 45234000 Raudtee ja köisraudtee ehitustööd, 45234100 Raudtee ehitustööd, 45234113 Rööbaste demonteerimine, 45234116 Rööbastee ehitustööd, 45234115 Raudtee signalisatsioonitööd, 45231400 Elektriliinide ehitustööd, 45314300 Kaabli infrastruktuuri paigaldamine, 45314000 Telekommunikatsiooniseadmete paigaldamine, 31213300 Kaablijaotuskapid, 31321700 Signaalkaabel, 31682530 Avarii-toiteallikad, 32520000 Elektersidekaabel ja -seadmed, 33124100 Diagnostikaseadmed, 34632000 Raudtee liikluskorraldusseadmed, 34632200 Raudtee elektrisignalisatsiooniseadmed, 50000000 Remondi- ja hooldusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Täiendavad hankevõimalused:
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 9090/IREZA4/01972/01949/26/P
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45000000 Lavori di costruzione
Classificazione aggiuntiva (cpv): 71322000 Servizi di progettazione tecnica per la costruzione di opere di ingegneria civile, 45100000 Lavori di preparazione del cantiere edile, 45200000 Lavori per la costruzione completa o parziale e ingegneria civile, 45110000 Lavori di demolizione di edifici e lavori di movimento terra, 45231300 Lavori di costruzione di condotte idriche e fognarie, 45231000 Lavori di costruzione di condutture, linee di comunicazione e linee elettriche, 45230000 Lavori di costruzione di condutture, linee di comunicazione e linee elettriche, autostrade, strade, campi di aviazione e ferrovie; lavori di livellamento, 45234000 Lavori di costruzione ferroviari e sistemi di trasporto a fune, 45234100 Lavori di costruzione ferroviari, 45234113 Smantellamento di binari, 45234116 Lavori di posa di binari, 45234115 Lavori di segnaletica ferroviaria, 45231400 Lavori generali di costruzione di linee elettriche, 45314300 Installazione di infrastrutture per cavi, 45314000 Installazione di dispositivi di telecomunicazione, 31213300 Armadi di distribuzione via cavo, 31321700 Cavi per segnalamento, 31682530 Materiale per alimentazione elettrica di emergenza, 32520000 Apparecchiature e cavi per telecomunicazioni, 33124100 Apparecchi diagnostici, 34632000 Apparecchiature di controllo-comando ferroviario, 34632200 Apparecchi elettrici di segnalazione per ferrovie, 50000000 Servizi di riparazione e manutenzione
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Opzioni:
425052-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Gradnje
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator9090/IREZA4/01972/01949/26/P
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaGradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45000000 Gradbena dela
Dodatna klasifikacija (cpv): 71322000 Storitve gradbenega projektiranja za objekte nizke gradnje, 45100000 Pripravljalna dela na gradbiščih, 45200000 Dela na objektih ali delih objektov visoke in nizke gradnje, 45110000 Rušenje objektov ter splošna rušitvena in zemeljska dela, 45231300 Gradbena dela na cevovodih za vodo in odplake, 45231000 Gradbena dela na cevovodih, komunikacijskih in električnih vodih, 45230000 Gradbena dela na cevovodih, komunikacijskih in električnih vodih, na daljinskih cestah, cestah, letališčih in železnicah; planiranje, 45234000 Gradbena dela na železniških progah in žičniških transportnih sistemih, 45234100 Gradbena dela na železniških progah, 45234113 Demontaža tirov, 45234116 Gradbena dela na tirih, 45234115 Dela na železniški signalizaciji, 45231400 Gradbena dela na elektroenergetskih vodih, 45314300 Inštalacija kabelske infrastrukture, 45314000 Inštalacija telekomunikacijske opreme, 31213300 Razdelilna omara za kable, 31321700 Signalni kabli, 31682530 Potrebščine za zasilno oskrbo z elektriko, 32520000 Kabli in oprema za telekomunikacije, 33124100 Naprave za diagnostiko, 34632000 Oprema za nadzor in upravljanje železniškega prometa, 34632200 Električna oprema za signalizacijo v železniškem prometu, 50000000 Storitve popravila in vzdrževanja
5. Sklop
SklopLOT-0001
Možnosti