425781-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
TitelMateriale și echipamente necesare pentru execuția lucrărilor în cadrul proiectului “Amplificarea stației de comprimare Jupa și construcția Conductei de transport gaze naturale pe direcția NT Recaș – NT Horia în vederea creșterii capacităților de transport și a siguranței în alimentarea cu gaze nat. în zona de vest a României: B obiectiv – Conductă de transport gaze nat. Recaș – Horia” – 3 loturi
BeskrivelseEntitatea contractantă intenționează să încheie un contract sectorial având ca obiect Materiale și echipamente necesare pentru execuția lucrărilor în cadrul proiectului “Amplificarea stației de comprimare Jupa și construcția Conductei de transport gaze naturale pe direcția NT Recaș – NT Horia în vederea creșterii capacităților de transport și a siguranței în alimentarea cu gaze naturale în zona de vest a României: B obiectiv – Conductă de transport gaze naturale Recaș – Horia” – 3 loturi Data limită până la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este a 18-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice. Termenul-limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. 2, coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice, este: a 11-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor.
Intern ID32288
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 44160000 Rørledning, rørsystemer, rør, foringsrør, rørledningssystemer og hermed beslægtede emner
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelLot 1 - Material tubular
BeskrivelseLot 1 - Material tubular pentru "Amplificarea statiei de comprimare Jupa si constructia Conductei de transport gaze naturale pe directia NT Recas - NT Horia in vederea cresterii capacitatilor de transport si a sigurantei in alimentarea cu gaze naturale in zona de vest a Romaniei: B obiectiv — Conducta de transport gaze naturale Recas - Horia" Natura si cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Durata de valabilitate a contractului este de 10 luni de la semnarea între Părți. Termenul de livrare: Conform cerințelor din caietul de sarcini.
Intern ID1
DelkontraktLOT-0002
TitelLot 2 — Curbe si fitinguri
BeskrivelseLot 2 — Curbe si fitinguri pentru "Amplificarea statiei de comprimare Jupa si constructia Conductei de transport gaze naturale pe directia NT Recas — NT Horia in vederea cresterii capacitatilor de transport si a sigurantei in alimentarea cu gaze naturale in zona de vest a Romaniei: B obiectiv — Conducta de transport gaze naturale Recas - Horia" Natura si cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Durata de valabilitate a contractului este de 10 luni de la semnarea între Părți. Termenul de livrare: Conform cerințelor din caietului de sarcini.
Intern ID2
Primær klassifikation (cpv): 44167300 Rørbøjninger, t-stykker og rørfittings
DelkontraktLOT-0003
TitelLot 3 — Robinete si Imbinări electroizolante
BeskrivelseLot 3 — Robinete si Imbinări electroizolante pentru "Amplificarea statiei de comprimare Jupa si constructia Conductei de transport gaze naturale pe directia NT Recas — NT Horia in vederea cresterii capacitatilor de transport si a sigurantei in alimentarea cu gaze naturale in zona de vest a Romaniei: B obiectiv — Conducta de transport gaze naturale Recas - Horia" Natura si cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Durata de valabilitate a contractului este de 10 luni de la semnarea între Părți. Termenul de livrare: Conform cerințelor din caietului de sarcini.
Intern ID3
Primær klassifikation (cpv): 42130000 Haner, stophaner, ventiler og lignende tilbehør
Supplerende klassifikation (cpv): 44111500 Isolatorer og isoleringsdele
425781-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung32288
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung1
LosLOT-0002
Interne Kennung2
Haupteinstufung (cpv): 44167300 Winkelstücke, T-Stücke und Rohrformstücke
LosLOT-0003
Interne Kennung3
Haupteinstufung (cpv): 42130000 Leitungsventile, Hähne, Rohrarmaturen und ähnliche Vorrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44111500 Isolatoren und Isolierteile
425781-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
Internal identifier32288
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 44160000 Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items
5. Lot
LotLOT-0001
TitleLot 1 - Material tubular
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleLot 2 — Curbe si fitinguri
Internal identifier2
Main classification (cpv): 44167300 Bends, tees and pipe fittings
LotLOT-0003
Internal identifier3
Main classification (cpv): 42130000 Taps, cocks, valves and similar appliances
Additional classification (cpv): 44111500 Insulators and insulating fittings
425781-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus32288
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 44160000 Torujuhe, torustik, korpused ja seonduvad tooted
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriLot 1 - Material tubular
Sisemine tunnus1
OsaLOT-0002
PealkiriLot 2 — Curbe si fitinguri
Sisemine tunnus2
Peamine liigitus (cpv): 44167300 Käänikud, kolmikud ja toruliitmikud
OsaLOT-0003
Sisemine tunnus3
Peamine liigitus (cpv): 42130000 Kraanid, ventiilid ja sarnased riistad
Täiendav liigitus (cpv): 44111500 Isolaatorid ja isolatsioonivahendid
425781-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne32288
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 44160000 Pipelines, tuyauterie, conduites, gainage, tubage et articles connexes
TitreLot 1 - Material tubular
Identifiant interne1
TitreLot 2 — Curbe si fitinguri
Identifiant interne2
Nomenclature principale (cpv): 44167300 Coudes, pièces en T et accessoires de tuyauterie
Identifiant interne3
Nomenclature principale (cpv): 42130000 Robinets, vannes et dispositifs similaires
Nomenclature complémentaire (cpv): 44111500 Isolants et pièces isolantes
425781-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító32288
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 44160000 Csővezetékek, csövezetek, csövek, burkolatok, béléscsövek és kapcsolódó termékek
5. Rész
RészLOT-0001
CímLot 1 - Material tubular
Belső azonosító1
RészLOT-0002
CímLot 2 — Curbe si fitinguri
Belső azonosító2
Fő osztályozás (cpv): 44167300 Csőhajlatok, T-idomok, csőszerelvények
RészLOT-0003
Belső azonosító3
Fő osztályozás (cpv): 42130000 Csapok, szelepek, csőszerelvények és hasonló elemek
További osztályozás (cpv): 44111500 Szigetelőanyagok és szigetelő szerelvények
425781-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno32288
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 44160000 Condutture, tubi, tubazioni, alloggiamenti, tubaggi e articoli connessi
5. Lotto
LottoLOT-0001
TitoloLot 1 - Material tubular
Identificativo interno1
LottoLOT-0002
TitoloLot 2 — Curbe si fitinguri
Identificativo interno2
Classificazione principale (cpv): 44167300 Gomiti, giunti a T e raccordi
LottoLOT-0003
Identificativo interno3
Classificazione principale (cpv): 42130000 Rubinetti, valvole e articoli simili
Classificazione aggiuntiva (cpv): 44111500 Isolanti e accessori per isolamento
425781-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators32288
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 44160000 Cauruļvadi, cauruļvadu līnijas, caurules, apvalki, un saistīti izstrādājumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
NosaukumsLot 1 - Material tubular
Iekšējais identifikators1
DaļaLOT-0002
NosaukumsLot 2 — Curbe si fitinguri
Iekšējais identifikators2
Galvenā klasifikācija (cpv): 44167300 Liekumi, T–veida savienojumi un cauruļvadu veidgabali
DaļaLOT-0003
Iekšējais identifikators3
Galvenā klasifikācija (cpv): 42130000 Slēgi, krāni, vārsti un līdzīgs aprīkojums
Papildu klasifikācija (cpv): 44111500 Izolatori un izolācijas armatūra
425781-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern32288
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 44160000 Pipelines, piping, pakpijiet, casing, tubi u oġġetti relatati
5. Lott
LottLOT-0001
TitluLot 1 - Material tubular
Identifikatur intern1
LottLOT-0002
TitluLot 2 — Curbe si fitinguri
Identifikatur intern2
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 44167300 Minkbiet, t-jiet u apparat tal-pajpijiet
LottLOT-0003
Identifikatur intern3
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 42130000 Vitien ta' l-ilma, regolaturi, valvoli u apparat simili
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 44111500 Iżolaturi u fittings iżolanti
425781-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecode32288
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 44160000 Pijpleidingen, pijpleidingstelsels, pijpen, mantelbuizen, binnenbuizen en aanverwante artikelen
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
Belangrijkste classificatie (cpv): 44167300 Bochtstukken, T-stukken en fittingen voor pijpen
PerceelLOT-0003
Interne identificatiecode3
Belangrijkste classificatie (cpv): 42130000 Kranen, afsluiters, kleppen en dergelijke
Aanvullende classificatie (cpv): 44111500 Isolatoren en isolerende delen
425781-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern32288
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 44160000 Conducte, ţevărie, ţevi, tubaje, tuburi şi articole conexe
Identificator intern1
Identificator intern2
Clasificarea principală (cpv): 44167300 Cotituri, profile T şi accesorii de ţevărie
Identificator intern3
Clasificarea principală (cpv): 42130000 Robinete, vane şi dispozitive similare
Clasificare suplimentară (cpv): 44111500 Izolatori şi accesorii izolante