4262-2026 - Konkurrencevilkår
Danmark – Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed – Totalrådgivning for renovering af Kildeskovshallen - Omklædning
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
TitelTotalrådgivning for renovering af Kildeskovshallen - Omklædning
BeskrivelseUdbuddet omfatter totalrådgivning i forbindelse med renovering af omklædning og bruseområder i herre- og dameafdelingerne i Kildeskovshallen. Renoveringen er initieret på baggrund af dokumenterede skader og driftsproblemer, herunder lækager i brugsvandsinstallationer, utætheder i afløb og udtjent gulvvarme. For nærmere beskrivelse af den udbudte opgave henvises til det udbudsmaterialets dispositionsforslag.
UdbudsprocedureBegrænset
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
Supplerende klassifikation (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingeniør- og planlægningsvirksomhed, 71242000 Projekt- og projekteringsforberedelse, omkostningsoverslag, 71244000 Omkostningsberegninger, omkostningsovervågning, 71248000 Projektledelse og –dokumentation, 71310000 Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri, 71530000 Rådgivning i forbindelse med byggeri
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelTotalrådgivning for renovering af Kildeskovshallen - omklædning
BeskrivelseTotalrådgivning for renovering af Kildeskovshallen - omklædning
Mængde1 styk