2. Procedure
Procedure
Titel: La adquisición y su posterior implantación, instalación, configuración, adaptación, formación y puesta en marcha de una solución software de gestión parlamentaria, por el sistema de pago por uso, y su posterior mantenimiento durante un periodo de cuatro años.
Beskrivelse: Se trata de la adquisición y adaptación de una aplicación de gestión parlamentaria que permita realizar la gestión, seguimiento, control y consulta de los expedientes parlamentarios desde su entrada en el registro electrónico hasta su finalización y archivo en el archivo electrónico único del Parlamento de Cantabria. Igualmente, se incluye el mantenimiento de la aplicación durante un periodo de cuatro años.
Intern ID: 11L.2026.SAPA.312.0006
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 48900000 Diverse programpakker og computersystemer
Supplerende klassifikation (cpv): 48000000 Programpakker og informationssystemer, 48517000 It-programpakke, 50324100 Vedligeholdelse af systemer, 72265000 Konfigurering af programmel, 72268000 Levering af programmel
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 11L.2026.SAPA.312.0006
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 48900000 Διάφορα πακέτα λογισμικού και συστήματα ηλεκτρονικών υπολογιστών
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 48000000 Πακέτα λογισμικού και συστήματα πληροφορικής, 48517000 Πακέτα λογισμικού τεχνολογίας των πληροφοριών, 50324100 Υπηρεσίες συντήρησης συστημάτων, 72265000 Υπηρεσίες σύνθεσης λογισμικού, 72268000 Υπηρεσίες προμήθειας λογισμικού
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 11L.2026.SAPA.312.0006
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 48900000 Mitmesugused tarkvarapaketid ja arvutisüsteemid
Täiendav liigitus (cpv): 48000000 Tarkvarapaketid ja infosüsteemid, 48517000 IT-tarkvarapakett, 50324100 Süsteemihooldusteenused, 72265000 Tarkvara komplekteerimisteenused, 72268000 Tarkvara tarnimisteenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 11L.2026.SAPA.312.0006
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 48900000 Logiciels et systèmes informatiques divers
Nomenclature complémentaire (cpv): 48000000 Logiciels et systèmes d'information, 48517000 Logiciels de TI, 50324100 Services de maintenance de systèmes, 72265000 Services de configuration de logiciels, 72268000 Services de fourniture de logiciels
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 11L.2026.SAPA.312.0006
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 48900000 Razni programski paketi i računalni sustavi
Dodatna klasifikacija (cpv): 48000000 Programski paketi i informacijski sustavi, 48517000 Programski paket za informacijsku tehnologiju, 50324100 Usluge održavanja sustava, 72265000 Usluge konfiguracije programske podrške, 72268000 Usluge dobave programske podrške
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 11L.2026.SAPA.312.0006
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 48900000 Különféle szoftvercsomagok és számítógépes rendszerek
További osztályozás (cpv): 48000000 Szoftvercsomag és információs rendszerek, 48517000 IT-szoftvercsomag, 50324100 Rendszer-karbantartási szolgáltatások, 72265000 Szoftverkonfigurálási szolgáltatások, 72268000 Szoftverellátási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 11L.2026.SAPA.312.0006
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 48900000 Pacchetti software e sistemi informatici vari
Classificazione aggiuntiva (cpv): 48000000 Pacchetti software e sistemi di informazione, 48517000 Pacchetti software IT, 50324100 Servizi di manutenzione di sistemi, 72265000 Servizi di configurazione di software, 72268000 Servizi di fornitura di software
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 11L.2026.SAPA.312.0006
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 48900000 Įvairūs programinės įrangos paketai ir kompiuterių sistemos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 48000000 Programinės įrangos paketai ir informacinės sistemos, 48517000 Informacinių technologijų programinės įrangos paketai, 50324100 Sistemos priežiūros paslaugos, 72265000 Programinės įrangos sąrankos paslaugos, 72268000 Programinės įrangos tiekimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Iekšējais identifikators: 11L.2026.SAPA.312.0006
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 48900000 Dažādas programmatūras pakotnes un datoru sistēmas
Papildu klasifikācija (cpv): 48000000 Programmatūras pakotne un informācijas sistēmas, 48517000 IT programmatūras pakotne, 50324100 Sistēmu uzturēšanas pakalpojumi, 72265000 Programmatūras konfigurēšanas pakalpojumi, 72268000 Programmatūras piegādes pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 11L.2026.SAPA.312.0006
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 48900000 Pakketti tas-softwer varji u sistemi tal-kompjuter
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 48000000 Pakketti tas-softwer u sistemi ta' informazzjoni, 48517000 Pakkett ta' softwer għall-IT, 50324100 Servizzi tal-manutenzjoni tas-sistemi, 72265000 Servizzi tal-konfigurazzjoni tas-software, 72268000 Servizzi tal-forniment tas-software
5. Lott
Lott: LOT-0000
Interne identificatiecode: 11L.2026.SAPA.312.0006
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 48900000 Diverse software en computersystemen
Aanvullende classificatie (cpv): 48000000 Software en informatiesystemen, 48517000 IT-software, 50324100 Systeemonderhoud, 72265000 Softwareconfiguratiediensten, 72268000 Leveren van software
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: 11L.2026.SAPA.312.0006
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 48900000 Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne, 48517000 Pakiety oprogramowania informatycznego, 50324100 Usługi w zakresie konserwacji systemu, 72265000 Usługi konfiguracji oprogramowania, 72268000 Usługi dostawy oprogramowania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 11L.2026.SAPA.312.0006
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48900000 Diverse programvara och datorsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48517000 IT-programvara, 50324100 Systemunderhåll, 72265000 Programkonfigurering, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000