450920-2026 - Konkurrencevilkår
Bulgarien – Snerydning – „Зимно поддържане на територията на община Враца за 2026 - 2027 г. по две обособени позиции“
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Titel„Зимно поддържане на територията на община Враца за 2026 - 2027 г. по две обособени позиции“
Beskrivelse„Зимно поддържане на територията на община Враца за 2026 - 2027 г. по две обособени позиции“ Обособена позиция № 1: „Зимно поддържане на общинска пътна мрежа на територията на община Враца за зимен за 2026 – 2027 г.“ Обособена позиция № 2: „Зимно поддържане на улична мрежа в селата Лютаджик и Мало Пещене, община Враца за зимен сезон за 2026 - 2027 г." ​​​​​​​
Intern ID591255
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Hovedpunkterne i procedurenВ процедурата може да участва участник, който отговаря на условията на чл. 10, ал. 1 от ЗОП и изискванията на Възложителя. Възложителят отстранява от участие участник, за когото са налице основанията по чл. 54, ал. 1 от ЗОП, условията по чл. 107 от ЗОП, както и обстоятелствата по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици, освен ако не е налице изключенията по чл. 4 от същия закон, както и обстоятелствата по чл. 87 от Закона за противодействие на корупцията, както и лице, което е нарушило забраната по чл. 101, ал. 9 или 10 от ЗОП. На основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП председателят на комисията декриптира офертите и отваря ценовите предложения заедно с документите по чл. 39, ал. 2 и ал. 3, т. 1 от ППЗОП. Действията на комисията по разглеждане, оценка и класиране на офертите ще се извърши по реда на чл. 61, ал. 1, изречение първо, и ал. 2, 3 и 4 от ППЗОП. Участникът, избран за изпълнител представя гаранция за изпълнение на договора в размер на 3 % (три процента) от стойността на Договора без включен ДДС. Изискването се отнася за всяка от двете обособени позиции. На основание чл. 72, ал. 1, т. 2 от ЗОП, в случай, че бъдат получени една или две оферти, възложителят ще изиска представяне на подробна писмена обосновка от участниците, когато оферираният от тях общ сбор на единичните цени, е с 20 (двадесет) на сто по-благоприятен (по-нисък) от 428,94 (четиристотин двадесет и осем евро и деветдесет и четири евроцента) евро без включен ДДС за Обособена позиция № 1 и 423,82 (четиристотин двадесет и три евро и осемдесет и два евроцента) без включен ДДС за Обособена позиция № 2.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90620000 Snerydning
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Titel„Зимно поддържане на общинска пътна мрежа на територията на община Враца за зимен сезон за 2026 – 2027 г.“
Beskrivelse„Зимно поддържане на общинска пътна мрежа на територията на община Враца за зимен сезон за 2026 – 2027 г.“ ​​​​​​​
Intern ID591257
Mængde84 540 kilometer
Valgmuligheder
Beskrivelse af optionerКъм момента на обявяване на обществената поръчка Община Враца разполага със сума в размер на 127 822.97 евро (сто двадесет и седем хиляди осемстотин двадесет и два евро и деветдесет и седем цента) без включен ДДС. Останалата част от сумата до размера на прогнозната стойност в размер на 96 208,33 евро (деветдесет и шест хиляди двеста и осем евро и тридесет и три евроцента) без включен ДДС представлява „опция за допълнителни възлагания“. О П Ц И И : Под „опция за допълнителни възлагания“ следва да се разбира едностранното право на Възложителя (но не и задължение) да възложи допълнителни дейности от предмета на поръчката в срока на действие на договора. Опцията се прилага при осигуряване на допълнителни средства, над предвидените за обособената позиция по бюджета на Възложителя. Опцията може да се осъществи наведнъж или на части. Възложителят може да реализира правото си на опция в срока на действие на договора за възлагане на обществената поръчка. За „опцията за допълнително възлагане“, са приложими всички условия от сключения договор. Ако до изтичане на срока на договора, Възложителят не възложи „опция за допълнително възлагане“, се счита, че същият няма да се възползва от правото на нейното използване. Възлагането на опцията се извършва по реда на чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП, чрез подписване на допълнително споразумение / анекс към договора за възлагане на обществена поръчка. Сумата, предвидена за опциите, е включена в прогнозната стойност на поръчката, съгласно чл. 21, ал. 1 от ЗОП, във връзка с чл. 5, ал. 2 от ППЗОП.
DelkontraktLOT-0002
Titel„Зимно поддържане на улична мрежа в селата Лютаджик и Мало Пещене, община Враца за зимен сезон за 2026 – 2027 г.“
Beskrivelse„Зимно поддържане на улична мрежа в селата Лютаджик и Мало Пещене, община Враца за зимен сезон за 2026 – 2027 г.“ ​​​​​​​
Intern ID591259
Mængde14 260 kilometer
450920-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung591255
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung591257
Menge84 540 Kilometer
Optionen
LosLOT-0002
Interne Kennung591259
Menge14 260 Kilometer
450920-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
Internal identifier591255
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier591257
Quantity84 540 kilometres
Options
LotLOT-0002
Internal identifier591259
Quantity14 260 kilometres
450920-2026 - Licitación
Bulgaria – Servicios de limpieza y eliminación de nieve – „Зимно поддържане на територията на община Враца за 2026 - 2027 г. по две обособени позиции“
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno591255
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 90620000 Servicios de limpieza y eliminación de nieve
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno591257
Cantidad84 540 kilómetros
Opciones
LoteLOT-0002
Identificador interno591259
Cantidad14 260 kilómetros
450920-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus591255
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 90620000 Lumekoristusteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnus591257
Kogus84 540 kilomeetrit
Täiendavad hankevõimalused
OsaLOT-0002
Sisemine tunnus591259
Kogus14 260 kilomeetrit
450920-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste591255
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 90620000 Lumenaurauspalvelut
Sisäinen tunniste591257
Määrä84 540 kilometriä
Optiot
Sisäinen tunniste591259
Määrä14 260 kilometriä
450920-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka591255
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90620000 Usluge čišćenja snijega
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznaka591257
Količina84 540 kilometara
Opcije
GrupaLOT-0002
Interna identifikacijska oznaka591259
Količina14 260 kilometara
450920-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító591255
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90620000 Hólapátolási szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosító591257
Mennyiség84 540 kilométer
Opciók
RészLOT-0002
Belső azonosító591259
Mennyiség14 260 kilométer
450920-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius591255
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90620000 Sniego valymo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius591257
Kiekis84 540 kilometrai
Pasirinkimo galimybės
Pirkimo dalisLOT-0002
Vidaus identifikatorius591259
Kiekis14 260 kilometrai
450920-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
Iekšējais identifikators591255
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90620000 Sniega tīrīšanas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikators591257
Daudzums84 540 kilometri
Iespējas
DaļaLOT-0002
Iekšējais identifikators591259
Daudzums14 260 kilometri
450920-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern591255
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90620000 Servizzi tat-tindif tal-borra
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur intern591257
Kwantità84 540 kilometri
Għażliet
LottLOT-0002
Identifikatur intern591259
Kwantità14 260 kilometri
450920-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecode591255
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90620000 Sneeuwruimingsdiensten
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode591257
Hoeveelheid84 540 kilometer
Opties
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode591259
Hoeveelheid14 260 kilometer
450920-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator591255
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90620000 Usługi odśnieżania
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator591257
Ilość84 540 kilometry
Opcje
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator591259
Ilość14 260 kilometry
450920-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 90620000 Serviços de limpeza de neve
Quantidade84 540 quilómetros
Opções
Quantidade14 260 quilómetros
450920-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby
2. Postup
Postup
Interný identifikátor591255
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90620000 Odpratávanie snehu
5. Časť
ČasťLOT-0001
Interný identifikátor591257
Množstvo84 540 kilometre
Možnosti
ČasťLOT-0002
Interný identifikátor591259
Množstvo14 260 kilometre