464305-2026 - Konkurrencevilkår
Polen – Bygge-anlægsarbejder: sygehusfaciliteter – Rozbudowa i modernizacja Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach przez utworzenie nowych Oddziałów i Poradni psychiatrycznych oraz poprawę infrastruktury towarzyszącej i technicznej
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Bygge- og anlægsarbejder
2. Procedure
Procedure
TitelRozbudowa i modernizacja Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach przez utworzenie nowych Oddziałów i Poradni psychiatrycznych oraz poprawę infrastruktury towarzyszącej i technicznej
BeskrivelsePrzedmiotem zamówienia jest realizacja przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Rozbudowa i modernizacja Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach przez utworzenie nowych Oddziałów i Poradni psychiatrycznych oraz poprawę infrastruktury towarzyszącej i technicznej”, w formule „zaprojektuj i wybuduj”, obejmującego trzy niezależne zadania (trzy części zamówienia): • Zadanie nr 1 – Kompleksowa rozbudowa budynku głównego Szpitala; • Zadanie nr 2 – Budowa łącznika komunikacyjnego (Budynek Główny – łącznik – Stary Szpital); • Zadanie nr 3 – Wykonanie wentylacji mechanicznej wraz z klimatyzacją na oddziale stacjonarnym oraz dziennym psychiatrii w budynku Starego Szpitala.
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45215140 Bygge-anlægsarbejder: sygehusfaciliteter
Supplerende klassifikation (cpv): 45210000 Byggearbejde
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelZadanie nr 1 – Kompleksowa rozbudowa budynku głównego Szpitala;
BeskrivelseCelem Zadania nr 1 jest dostosowanie infrastruktury Szpitala do współczesnych standardów ochrony zdrowia oraz utworzenie nowoczesnych jednostek medycznych wspierających specjalistyczną opiekę psychiatryczną, a także zwiększenie dostępności i jakości świadczeń medycznych w zakresie psychiatrii oraz psychogeriatrii. W ramach zamówienia przewiduje się realizację nowego segmentu szpitala o pięciu kondygnacjach użytkowych (przyziemie, parter, I piętro, II piętro, III piętro) oraz poddaszu technicznym.
Valgmuligheder
Beskrivelse af optionerZamawiający przewiduje prawo opcji (art. 441 ustawy Pzp). Zakres podstawowy (gwarantowany) obejmuje kondygnacje 1–4 wraz z poddaszem technicznym i dachem. Zakresem objętym prawem opcji jest piąta kondygnacja – Oddział Onkologiczny, finansowana ze środków własnych Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji następuje w drodze jednostronnego oświadczenia Zamawiającego, najpóźniej w dniu zawarcia umowy: jeżeli łączna cena (zakres gwarantowany i opcjonalny) mieści się w środkach, jakimi Zamawiający dysponuje na realizację inwestycji, Zamawiający korzysta z prawa opcji, a umowa obejmuje pełen zakres pięciu kondygnacji; w przeciwnym razie Zamawiający nie korzysta z opcji albo korzysta z niej w ograniczonym zakresie. Ocenie ofert podlega łączna cena obejmująca zakres gwarantowany i opcjonalny. Szczegółowe zasady prawa opcji określa SWZ (pkt 4.8) oraz projekt umowy (§ 22). Brak wznowień.
DelkontraktLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – Budowa łącznika komunikacyjnego (Budynek Główny – łącznik – Stary Szpital)
BeskrivelseZadanie obejmuje budowę – w formule „zaprojektuj i wybuduj”, wg załączonego Programu Funkcjonalno-Użytkowego – łącznika komunikacyjnego, który połączy budynek główny Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach z budynkiem Starego Szpitala. Łącznik stanowić będzie integralny element infrastruktury szpitalnej, umożliwiający sprawne przemieszczanie pacjentów, personelu oraz materiałów medycznych pomiędzy budynkami. Celem budowy łącznika jest usprawnienie wewnętrznej logistyki szpitala, zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu i podniesienie funkcjonalności infrastruktury szpitalnej. Transport posiłków z kuchni szpitalnej do budynku Starego Szpitala odbywać się będzie komunikacją wewnętrzną, bez konieczności wykorzystywania – jak dotychczas – dodatkowych środków transportu.
Primær klassifikation (cpv): 45210000 Byggearbejde
Beskrivelse af optionerBrak opcji i wznowień.
DelkontraktLOT-0003
TitelZadanie nr 3 – Wykonanie wentylacji mechanicznej wraz z klimatyzacją na oddziale stacjonarnym oraz dziennym psychiatrii w budynku Starego Szpitala
BeskrivelseZadanie obejmuje wykonanie – w formule „zaprojektuj i wybuduj”, wg załączonego Programu Funkcjonalno-Użytkowego – instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w obrębie poddasza Starego Szpitala. Dla tego przedsięwzięcia modernizacyjnego niezbędne jest zapewnienie właściwego, zgodnego z wymaganiami odpowiednich przepisów, komfortu i bezpieczeństwa pacjentów, poprzez wprowadzenie nowoczesnych systemów wentylacji i klimatyzacji, szczególnie w Oddziale Stacjonarnym i Dziennym Psychiatrii. Instalacja winna zawierać elementy zapewniające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Celem zadania jest uzyskanie odpowiedniej jakości powietrza poprzez: • stałą wymianę powietrza; • redukcję ryzyka rozprzestrzeniania się infekcji (filtracja powietrza); • uzyskanie właściwej temperatury i wilgotności powietrza (komfort w trakcie terapii i hospitalizacji).
Primær klassifikation (cpv): 45331000 Installation af varme-, ventilations- og klimaanlæg
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Los: LOT-0002
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Beschreibung der Optionen: Brak opcji i wznowień.
Los: LOT-0003
Haupteinstufung (cpv): 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45215140 Κατασκευαστικές εργασίες για εγκαταστάσεις νοσοκομείου
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45210000 Εργασίες κατασκευής κτιρίων
Τόπος εκτέλεσης
Υποδιαίρεση χώρας (NUTS): Nowosądecki (PL218)
Χώρα: Πολωνία
Γενικές πληροφορίες
464305-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45215140 Hospital facilities construction work
Additional classification (cpv): 45210000 Building construction work
5. Lot
LotLOT-0001
Options
LotLOT-0002
Main classification (cpv): 45210000 Building construction work
Description of the optionsBrak opcji i wznowień.
LotLOT-0003
Main classification (cpv): 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work
464305-2026 - Iomaíocht
An Pholainn – Hospital facilities construction work – Rozbudowa i modernizacja Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach przez utworzenie nowych Oddziałów i Poradni psychiatrycznych oraz poprawę infrastruktury towarzyszącej i technicznej
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Oibreacha
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaOibreacha
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Roghanna
LuchtógLOT-0002
Cur síos ar na roghannaBrak opcji i wznowień.
LuchtógLOT-0003
464305-2026 - Nadmetanje
Poljska – Građevinski radovi na bolničkim objektima – Rozbudowa i modernizacja Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach przez utworzenie nowych Oddziałów i Poradni psychiatrycznych oraz poprawę infrastruktury towarzyszącej i technicznej
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Radovi
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRadovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45215140 Građevinski radovi na bolničkim objektima
Dodatna klasifikacija (cpv): 45210000 Radovi na podizanju zgrada
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Opcije
GrupaLOT-0002
Glavna klasifikacija (cpv): 45210000 Radovi na podizanju zgrada
Opis opcijaBrak opcji i wznowień.
GrupaLOT-0003
Glavna klasifikacija (cpv): 45331000 Radovi instaliranja grijanja, ventilacije i klimatizacije
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Építési beruházás
Fő osztályozás (cpv): 45215140 Kórházi létesítmények építése
További osztályozás (cpv): 45210000 Magasépítési munka
5. Rész
Rész: LOT-0001
Opciók:
Rész: LOT-0002
Fő osztályozás (cpv): 45210000 Magasépítési munka
A lehetőségek leírása: Brak opcji i wznowień.
Rész: LOT-0003
Fő osztályozás (cpv): 45331000 Fűtés, szellőzés és légkondicionálás szerelése
464305-2026 - Kompetizzjoni
Il-Polonja – Xogħol ta' kostruzzjoni ta' faċilitajiet għall-isptarijiet – Rozbudowa i modernizacja Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach przez utworzenie nowych Oddziałów i Poradni psychiatrycznych oraz poprawę infrastruktury towarzyszącej i technicznej
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Xogħlijiet
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattXogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45215140 Xogħol ta' kostruzzjoni ta' faċilitajiet għall-isptarijiet
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45210000 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-bini
5. Lott
LottLOT-0001
Għażliet
LottLOT-0002
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45210000 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-bini
Deskrizzjoni tal-għażlietBrak opcji i wznowień.
LottLOT-0003
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45331000 Xogħol ta’ stallazzjoni tas-sħana, ventilazzjoni u ta’ l-arja kkondizzjonata
464305-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Werken
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractWerken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45215140 Bouwen van ziekenhuisfaciliteiten
Aanvullende classificatie (cpv): 45210000 Bouwen van gebouwen
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Opties
PerceelLOT-0002
Belangrijkste classificatie (cpv): 45210000 Bouwen van gebouwen
Beschrijving van de optiesBrak opcji i wznowień.
PerceelLOT-0003
Belangrijkste classificatie (cpv): 45331000 Installeren van verwarming, ventilatie en airconditioning
464305-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Obras
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoObras
Classificação principal (cpv): 45215140 Construção de instalações hospitalares
Classificação adicional (cpv): 45210000 Construção de edifícios
5. Lote
LoteLOT-0001
Opções
LoteLOT-0002
Classificação principal (cpv): 45210000 Construção de edifícios
Descrição das opçõesBrak opcji i wznowień.
LoteLOT-0003
Classificação principal (cpv): 45331000 Instalação de aquecimento, ventilação e ar condicionado
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45215140 Gradbena dela na bolnišničnih objektih
Dodatna klasifikacija (cpv): 45210000 Gradbena dela na stavbah
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Možnosti:
Sklop: LOT-0002
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45210000 Gradbena dela na stavbah
Opis možnosti: Brak opcji i wznowień.
Sklop: LOT-0003
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45331000 Inštalacija ogrevalnih, prezračevalnih in klimatskih naprav
464305-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215140 Byggnation av sjukhusinrättningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Optioner
Del (anbudsområde)LOT-0002
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Beskrivning av alternativenBrak opcji i wznowień.
Del (anbudsområde)LOT-0003
Huvudklassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering