Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 85150000 Tjenester i forbindelse med billeddiagnostik
Udførelsessted
Landsdel (NUTS): Tulcea (RO225)
Land: Rumænien
Yderligere oplysninger: Spitalul Judetean de Urgenta Tulcea, cu sediul in Tulcea, strada Iuliu Maniu, nr 30
Værdi
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85150000 Dienstleistungen im Bereich medizinische Bildverarbeitung
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Tulcea (RO225)
Land: Rumänien
Wert
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85150000 Medical imaging services
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Tulcea (RO225)
Country: Romania
Value
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 85150000 Servicios de imaginería
Lugar de ejecución
Subdivisión del país (NUTS): Tulcea (RO225)
País: Rumanía
Valor
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 85150000 Lääketieteelliset kuvantamispalvelut
Suorituspaikka
Maaryhmittely (NUTS): Tulcea (RO225)
Maa: Romania
Arvo
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
An áit feidhmíochta
Foroinn tíre (NUTS): Tulcea (RO225)
Tír: An Rómáin
Luach
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 85150000 Usluge medicinskog snimanja
Mjesto izvršenja
Zemlja – podregija (NUTS): Tulcea (RO225)
Zemlja: Rumunjska
Vrijednost
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 85150000 Servizi di imaging medicale
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Tulcea (RO225)
Paese: Romania
Valore
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 85150000 Medicininės organų atvaizdavimo paslaugos
Sutarties vykdymo vieta
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Tulcea (RO225)
Šalis: Rumunija
Vertė
464550-2026 - Konkurss
Rumānija – Medicīniskie attēlveidošanas pakalpojumi – Servicii de teleradiologie pentru investigatii RX / CT / RMN
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
NosaukumsServicii de teleradiologie pentru investigatii RX / CT / RMN
AprakstsAutoritatea contractanta, prin aplicarea prezentei proceduri, intenționează să achiziționeze Servicii de teleradiologie pentru investigatii RX / CT / RMN, pentru realizarea actelor medicale la standardele de calitate impuse de legislația în domeniul serviciilor medicale din cadrul Spitalului Judetean de Urgenta Tulcea. La finalul prezentei proceduri de atribuire se va incheia un acord- cadru pe o perioada de 48 de luni, cu maxim trei operatori economici. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru precum si ale contractului subsecvent sunt prevazute in Caietul de sarcini. Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari este in a 11-a zi inainte de data si ora limita de depune a ofertelor, cu conditia ca operatorul economic sa solicite clarificarea in termenul prevazut la sectiunea I.3 Comunicare, respectiv 18 zile.
Iekšējais identifikators4026712_2026_PAAPD1628607
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 85150000 Medicīniskie attēlveidošanas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
AprakstsAutoritatea contractanta, prin prezenta procedura, urmareste achizitionarea de Servicii de teleradiologie pentru investigatii RX / CT / RMN, pentru realizarea actelor medicale la standardele de calitate impuse de legislația în domeniul serviciilor medicale si pentru a nu permite punerea in pericol a sanatatii si vietii pacientilor, prin expunerea la riscurile asociate lipsei acestor categorii de servicii. Estimarile cantitatilor minime si maxime ale Acordului-Cadru si ale Contractelor Subsecvente sunt prevazute in caietul de sarcini
Iekšējais identifikators1
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 85150000 Diensten voor medische beeldvorming
Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Tulcea (RO225)
Land: Roemenië
Waarde
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 85150000 Usługi obrazowania medycznego
Miejsce realizacji
Podpodział krajowy (NUTS): Tulcea (RO225)
Kraj: Rumunia
Wartość
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 85150000 Serviços de imagiologia médica
Local de execução
País: Roménia
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 85150000 Servicii de imagistică medicală
Locul de executare
Subdiviziunea țării (NUTS): Tulcea (RO225)
Țara: România
Valoare
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 85150000 Lekárske zobrazovacie služby
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Tulcea (RO225)
Krajina: Rumunsko
Hodnota
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 85150000 Storitve medicinskega slikanja
Kraj izvajanja
Podregija države (NUTS): Tulcea (RO225)
Država: Romunija
Vrednost
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85150000 Medicinsk bildbehandling
Leveransplats
Del av land (NUTS): Tulcea (RO225)
Värde