2. Procedure
Procedure
Titel: PROIECTARE SI EXECUȚIE LUCRĂRI: „Drum TransRegio Feleac TR 35 – Etapa I Centura Metropolitană TR 35 și Drumuri de Legătură – Faza I Centura Metropolitană TR 35 şi Drumuri de legătură, Lot IV
Beskrivelse: PROIECTARE SI EXECUȚIE LUCRĂRI: „Drum TransRegio Feleac TR 35 – Etapa I Centura Metropolitană TR 35 și Drumuri de Legătură – Faza I Centura Metropolitană TR 35 şi Drumuri de legătură, Lot IV: drumul TR35 între km 24+365 și km 28+600, incluzând Nodul 10-(Calea Turzii), Nodul 11 (Mihai Românul) , Nodul 12- (Măcieșului) , Nodul 13 (spital Pediatric ), inclusiv drumul de legătură DL B5- deviere Calea Turzii, spațiul de parcare de la km 25+720 și Centrul de Întreținere și Coordonare de la km 24+500” conform documentatiei tehnice atasate; In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările si completările ulterioare, autoritatea stabileste ca orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare in legătură cu Documentaţia de atribuire - cu 20 de zile anterior termenului limita depunere oferte, la care se va raspunde cu 11 zile anterior termenului limita de depunere oferte.
Intern ID: 4305857/ 433725
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45233120 Anlæg af vej
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Titel: Default lot
Beskrivelse: PROIECTARE SI EXECUȚIE LUCRĂRI: „Drum TransRegio Feleac TR 35 – Etapa I Centura Metropolitană TR 35 și Drumuri de Legătură – Faza I Centura Metropolitană TR 35 şi Drumuri de legătură, Lot IV: drumul TR35 între km 24+365 și km 28+600, incluzând Nodul 10-(Calea Turzii), Nodul 11 (Mihai Românul) , Nodul 12- (Măcieșului) , Nodul 13 (spital Pediatric ), inclusiv drumul de legătură DL B5- deviere Calea Turzii, spațiul de parcare de la km 25+720 și Centrul de Întreținere și Coordonare de la km 24+500” conform documentatiei tehnice atasate; In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările si completările ulterioare, autoritatea stabileste ca orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare in legătură cu Documentaţia de atribuire - cu 20 de zile anterior termenului limita depunere oferte, la care se va raspunde cu 11 zile anterior termenului limita de depunere oferte. În valoarea estimata au fost incluse sume provizionate aferente Rezervelor de implementare astfel cum acestea sunt definite în clauzele generale aprobate prin HG nr. 1/2018, cu modificările și completările ulterioare, respectiv art.13 din Instrucțiunea ANAP nr. 1/2021 și nu valoarea cheltuielilor ‘diverse și neprevăzute’. Durata contractului, de la pct. II.2.7, este de 48 luni si se imparte in: 17 luni - proiectare si 31 luni - executie.
Intern ID: 1
Supplerende klassifikation (cpv): 45221111 Anlægsarbejde: veje, 71322500 Ingeniørmæssig projektering i forbindelse med trafikanlæg
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 4305857/ 433725
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45233120 Kelių tiesimo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Pavadinimas: Default lot
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45221111 Automobilių tiltų statybos darbai, 71322500 Eismo įrangos inžinerinio projektavimo paslaugos
Interne identificatiecode: 4305857/ 433725
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45233120 Wegenbouwwerken
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 45221111 Bouwen van verkeersbrug, 71322500 Technische ontwerpen van verkeersinstallaties
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 4305857/ 433725
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45233120 Lucrări de construcţii de drumuri
5. Lot
Lot: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 45221111 Lucrări de construcţii de poduri rutiere, 71322500 Servicii de proiectare tehnică pentru infrastructura de transport
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 4305857/ 433725
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45233120 Stavebné práce na výstavbe ciest
5. Časť
Časť: LOT-0000
Názov: Default lot
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45221111 Stavebné práce na cestných mostoch, 71322500 Inžinierske projektovanie pre dopravné inštalácie