473034-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Medicinsk udstyr – Furnizare APARATURA MEDICALA 2 ANUL 2026
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
TitelFurnizare APARATURA MEDICALA 2 ANUL 2026
BeskrivelseDetalierea echipamentelor medicale este prezentata in caietul de sarcini si fisele tehnice. Achizitia are ca obiect Furnizare APARATURA MEDICALA 2 ANUL 2026 prin incheierea de contracte de furnizare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile. Termenul limita in care se va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare este in a 11-a zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Clauza suspensivă: procedura de achiziţie va fi iniţiată sub incidenţa prezentei clauze suspensive, în sensul că încheierea/semnarea contractului de furnizare este condiţionată, pe o perioada de 2 luni de la data publicarii procedurii in SEAP, de alocarea unor sume de catre Primaria Municipiului Bucuresti prin ASSMB conform solicitarii de rectificare bugetara depusa prin adresa nr. 9730/18.06.2026, inregistrata la ASSMB cu nr. 14814/19.06.2026. In cazul în care această condiţionalitate nu va fi îndeplinită, autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul să anuleze prezenta achiziție in conformitate cu art. 212 lit. c) din Legea nr. 98 privind achizitiile publice, cu modificarile si completarile ulterioare, indiferent de stadiul de derulare in care se va afla. Decizia de anulare nu va obliga autoritatea contractanta la costuri faţă de operatorii economici participanţi şi/sau operatorul economic declarat câştigător.
Intern ID4192960_2026_PAAPD1599849
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 33100000 Medicinsk udstyr
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelTurn chirurgie minim invaziva 4K-ICG
BeskrivelseValoarea estimata a contractului este de 891,700.00 lei.
Intern ID1
Supplerende klassifikation (cpv): 51500000 Installation af maskiner og udstyr, 80530000 Faglig uddannelse
DelkontraktLOT-0002
TitelVr Vertij
BeskrivelseValoarea estimata a contractului este de 126,000.00 lei.
Intern ID2
DelkontraktLOT-0003
TitelSistem videoendoscopie pentru diagnostic foniatic si deglutitie cu sistem videodocumentare integrat
BeskrivelseValoarea estimata a contractului este de 187,500.00 lei.
Intern ID3
DelkontraktLOT-0004
TitelTrusa de sialendoscopie
BeskrivelseValoarea estimata a contractului este de 460,000.00 lei.
Intern ID4
DelkontraktLOT-0005
TitelPlatforma electrochirurgicala cu sigilare
BeskrivelseValoarea estimata a contractului este de 123,000.00 lei
Intern ID5
473034-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare APARATURA MEDICALA 2 ANUL 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung4192960_2026_PAAPD1599849
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 80530000 Berufsausbildung
LosLOT-0002
Interne Kennung2
LosLOT-0003
Interne Kennung3
LosLOT-0004
Interne Kennung4
LosLOT-0005
Interne Kennung5
473034-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό4192960_2026_PAAPD1599849
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33100000 Ιατρικές συσκευές
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 51500000 Υπηρεσίες εγκατάστασης μηχανημάτων και εξοπλισμού, 80530000 Υπηρεσίες επαγγελματικής κατάρτισης
ΠαρτίδαLOT-0002
ΤίτλοςVr Vertij
Εσωτερικό αναγνωριστικό2
ΠαρτίδαLOT-0003
Εσωτερικό αναγνωριστικό3
ΠαρτίδαLOT-0004
ΤίτλοςTrusa de sialendoscopie
Εσωτερικό αναγνωριστικό4
ΠαρτίδαLOT-0005
Εσωτερικό αναγνωριστικό5
473034-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
Internal identifier4192960_2026_PAAPD1599849
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 51500000 Installation services of machinery and equipment, 80530000 Vocational training services
LotLOT-0002
TitleVr Vertij
Internal identifier2
LotLOT-0003
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleTrusa de sialendoscopie
Internal identifier4
LotLOT-0005
Internal identifier5
473034-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 33100000 Meditsiiniseadmed
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 51500000 Masinate ja seadmete paigaldusteenused, 80530000 Kutsekoolituse teenused
OsaLOT-0002
PealkiriVr Vertij
Sisemine tunnus2
OsaLOT-0003
Sisemine tunnus3
OsaLOT-0004
PealkiriTrusa de sialendoscopie
Sisemine tunnus4
OsaLOT-0005
Sisemine tunnus5
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33100000 Medicinske naprave
Mjesto izvršenja
Zemlja – podregija (NUTS): Bucureşti (RO321)
Zemlja: Rumunjska
Dodatne informacije: Spitalul Clinic Coltea, Bd. I.C. Bratianu, Nr. 1, Sector 3, Bucuresti
Vrijednost
473034-2026 - Verseny
Románia – Orvosi felszerelések – Furnizare APARATURA MEDICALA 2 ANUL 2026
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33100000 Orvosi felszerelések
5. Rész
RészLOT-0001
CímTurn chirurgie minim invaziva 4K-ICG
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 51500000 Géppel és berendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások, 80530000 Szakmai továbbképzési szolgáltatások
RészLOT-0002
CímVr Vertij
Belső azonosító2
RészLOT-0003
Belső azonosító3
RészLOT-0004
CímTrusa de sialendoscopie
Belső azonosító4
RészLOT-0005
Belső azonosító5
473034-2026 - Gara
Romania – Apparecchiature mediche – Furnizare APARATURA MEDICALA 2 ANUL 2026
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno4192960_2026_PAAPD1599849
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 33100000 Apparecchiature mediche
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 51500000 Servizi di installazione di macchinari e attrezzature, 80530000 Servizi di formazione professionale
LottoLOT-0002
TitoloVr Vertij
Identificativo interno2
LottoLOT-0003
Identificativo interno3
LottoLOT-0004
TitoloTrusa de sialendoscopie
Identificativo interno4
LottoLOT-0005
Identificativo interno5
473034-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius4192960_2026_PAAPD1599849
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33100000 Medicinos įranga
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 51500000 Mašinų ir įrenginių montavimo paslaugos, 80530000 Profesinio mokymo paslaugos
Pirkimo dalisLOT-0002
PavadinimasVr Vertij
Vidaus identifikatorius2
Pirkimo dalisLOT-0003
Vidaus identifikatorius3
Pirkimo dalisLOT-0004
PavadinimasTrusa de sialendoscopie
Vidaus identifikatorius4
Pirkimo dalisLOT-0005
Vidaus identifikatorius5
473034-2026 - Konkurss
Rumānija – Medicīniskās ierīces – Furnizare APARATURA MEDICALA 2 ANUL 2026
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
Iekšējais identifikators4192960_2026_PAAPD1599849
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33100000 Medicīniskās ierīces
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Iekšējais identifikators1
Papildu klasifikācija (cpv): 51500000 Ierīču un iekārtu uzstādīšanas pakalpojumi, 80530000 Profesionālo mācību pakalpojumi
DaļaLOT-0002
NosaukumsVr Vertij
Iekšējais identifikators2
DaļaLOT-0003
Iekšējais identifikators3
DaļaLOT-0004
NosaukumsTrusa de sialendoscopie
Iekšējais identifikators4
DaļaLOT-0005
Iekšējais identifikators5
473034-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
Wewnętrzny identyfikator4192960_2026_PAAPD1599849
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33100000 Urządzenia medyczne
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 51500000 Usługi instalowania maszyn i urządzeń, 80530000 Usługi szkolenia zawodowego
Część zamówieniaLOT-0002
TytułVr Vertij
Wewnętrzny identyfikator2
Część zamówieniaLOT-0003
Wewnętrzny identyfikator3
Część zamówieniaLOT-0004
TytułTrusa de sialendoscopie
Wewnętrzny identyfikator4
Część zamówieniaLOT-0005
Wewnętrzny identyfikator5
473034-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 33100000 Equipamento médico
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno1
Classificação adicional (cpv): 51500000 Serviços de instalação de máquinas e equipamento, 80530000 Serviços de formação profissional
LoteLOT-0002
TítuloVr Vertij
Identificador interno2
LoteLOT-0003
Identificador interno3
LoteLOT-0004
TítuloTrusa de sialendoscopie
Identificador interno4
LoteLOT-0005
Identificador interno5
473034-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern4192960_2026_PAAPD1599849
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 33100000 Echipamente medicale
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 51500000 Servicii de instalare de echipamente şi utilaje, 80530000 Servicii de formare profesională
TitluVr Vertij
Identificator intern2
Identificator intern3
TitluTrusa de sialendoscopie
Identificator intern4
Identificator intern5
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33100000 Medicinska oprema
Kraj izvajanja
Podregija države (NUTS): Bucureşti (RO321)
Država: Romunija
Vrednost
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Leveransplats
Del av land (NUTS): Bucureşti (RO321)
Land: Rumänien
Värde