476241-2026 - Konkurrencevilkår
Polen – Sikkerhedsprogrampakke – Dostawa subskrypcji oprogramowania do zautomatyzowanych testów bezpieczeństwa, wraz z usługą wdrożenia i świadczenia wsparcia na okres 36 miesięcy oraz przeszkoleniem administratorów Zamawiającego
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer - Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
TitelDostawa subskrypcji oprogramowania do zautomatyzowanych testów bezpieczeństwa, wraz z usługą wdrożenia i świadczenia wsparcia na okres 36 miesięcy oraz przeszkoleniem administratorów Zamawiającego
BeskrivelseI. Przedmiotem zamówienia jest dostawa platformy do zautomatyzowanych testów bezpieczeństwa, wraz z usługą wdrożenia i świadczenia wsparcia na okres 36 miesięcy. II. Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: 1. dostarczenia subskrypcji oprogramowania do dostarczonego rozwiązania na okres 36 miesięcy, 2. wdrożenia dostarczonego oprogramowania poprzedzonego przeprowadzeniem przez Wykonawcę analizy przedwdrożeniowej, której wynikiem będzie opracowanie dokumentacji technicznej wdrożenia. 3. świadczenia usługi wsparcia technicznego w wymiarze 8 godzin serwisowych miesięcznie przez okres 36 miesięcy (tj. łącznie 288 godzin serwisowych) na zasadach określonych w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w § 5 Umowy, 4. zapewnienia Zamawiającemu dostępu do wsparcia technicznego, oferowanego przez podmiot będący autorem oprogramowania aplikacyjnego na zasadach określonych przez ten podmiot. III. W ramach usługi dostarczenia Platformy automatycznej weryfikacji bezpieczeństwa Zamawiający wymaga przeprowadzenia trzech szkoleń (raz do roku w terminie zaproponowanym przez Zamawiającego) minimum 2-dniowego szkolenia stacjonarnego (do 350 km. od siedziby zamawiającego) dla grupy do 7 osób, zakresem obejmującego*: • Uzyskanie wiedzy niezbędnej do przeprowadzenia testów penetracyjnych • Nabycie umiejętności stosowania dostarczonych narzędzi przez Wykonawcę • Wprowadzenie do Platformy automatycznej weryfikacji bezpieczeństwa • Omówienie sposobu konfiguracji i zarządzania platformą. • Omówienie możliwości platformy i rodzajów możliwych do wykonania testów. • Szczegółowe omówienie raportowania. • Warsztaty. • Wystawienie Certyfikatu uczestnictwa i nabycia umiejętności po szkoleniu wraz ze wskazaniem tematyki szkolenia. *całościowy koszt organizacji szkolenia należy do Wykonawcy IV. Wykonawca będzie świadczył Usługę Wsparcia Technicznego w okresie 36 miesięcy liczonych od dnia podpisania bez uwag protokołu odbioru, o którym mowa w § 3 IPU (lub do wykorzystania 288 godzin serwisowych, jeżeli ich wykorzystanie nastąpi przed upływem tego okresu), w Dni robocze w godzinach od 7:30 do 15:30, w języku polskim i w zakresie obejmującym: 1) bieżące wsparcie podczas eksploatacji systemu, 2) przegląd kwartalny wdrożonego środowiska, 3) przekazywanie wiedzy przy rozwiązywaniu problemów, 4) udzielania konsultacji dotyczących systemu, 5) aktualizacje środowiska do nowych wersji, 6) pomoc w analizie zdarzeń bezpieczeństwa generowanych przez system – Raporty 7) pomoc w obsłudze zgłoszeń serwisowych i pomoc w ich prowadzeniu w imieniu Zamawiającego. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 6. Szczegółowe informacje dotyczące realizacji umowy znajdują się w treści Istotnych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ. 7. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, będzie zobowiązany przed podpisaniem umowy do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości i formie określonej w Rozdziale XVI SWZ V. ZGODNOŚĆ Z UNIJNYM AKTEM O CYBERBEZPIECZEŃSTWIE. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT (których definicje w rozumieniu unijnego aktu o cyberbezpieczeństwie znajdują się w ust. 2 w Rozdziale II SWZ) wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: a) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacjach, o których mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 20 z późn. zm.), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa b) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy sprzętu lub oprogramowania za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 20 z późn. zm.), ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 9. Wykonawca, w celu potwierdzenia zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami określonymi powyżej, winien załączyć do oferty w osobnym pliku odpowiednio podpisane przedmiotowe środki dowodowe w postaci „Oświadczenia dotyczące elementów ICT wykorzystywanych podczas realizacji zamówienia”, którego wzór stanowi Załącznik nr 12 do SWZ VI. Oświadczenie to stanowi integralną część oferty i posłuży Zamawiającemu do identyfikacji produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT objętych ofertą lub wykorzystywanych do realizacji zamówienia. VII. Oświadczenie stanowi przedmiotowy środek dowodowy. VIII. Szczegółowe informacje dotyczące składania przedmiotowych środków dowodowych znajdują się w treści SWZ, Rozdział XI, ust. 6 i następne. IX. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie
Intern IDOZP.26.1.40.2026.DUB
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Hovedpunkterne i proceduren1. Tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Pzp na dostawy o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne o jakich stanowi art. 3 ustawy - Pzp. 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatrzonej podpisem kwalifikowanym. 3. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia został wskazany w Sekcji 5.1.11. 5. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w treści SWZ, Rozdz. VIII ust. 6 i dalsze. 6. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 7. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8 i 10 Pzp oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego a także w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833 /2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. /////////////// 8. Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu ofertowym lub Ofercie pełną nazwę handlową oferowanego rozwiązania (lub innego oznaczenia umożliwiającego identyfikację) a także jego producenta. Niewskazanie nazwy handlowej skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp. /////////////// 9. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć A) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ), o którym mowa w SWZ w Rozdziale VII ust. 1 – zgodnie ze wzorem Załącznika nr 4 do SWZ; B) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014, szerzej opisane w SWZ w Rozdziale VII ust. 3 - zgodnie ze wzorem Załącznika nr 10 do SWZ; C) dowód wniesienia wadium w postępowaniu, o którym szerzej mowa w SWZ w Rozdziale IX; D) przedmiotowy środek dowodowy, o którym mowa w Rozdziale XI ust. 6, tj. oświadczenie dotyczące elementów ICT wykorzystywanych podczas realizacji zamówienia - zgodnie ze wzorem Załącznika nr 12 do SWZ; E) zobowiązanie innego podmiotu do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, o którym szerzej mowa w Rozdziale V ust. 5 – zgodnie ze wzorem Załącznika nr 11 do SWZ (jeżeli dotyczy); F) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa, o których mowa w SWZ w Rozdziale VII ust. 11 (jeżeli dotyczy); G) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (tj. konsorcjantów lub wspólników spółki cywilnej), z którego wynika które dostawy / usługi / roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy, o którym szerzej mowa w SWZ w Rozdziale V ust. 4 - zgodnie ze wzorem Załącznika nr 9 do SWZ (jeżeli dotyczy). 10. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od Wykonawcy odpisu lub informacji z KRS, CEIDG lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia odpisu lub informacji z KRS, CEIDG lub innego właściwego rejestru, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Supplerende kontrakttypeTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 48730000 Sikkerhedsprogrampakke
Supplerende klassifikation (cpv): 48000000 Programpakker og informationssystemer, 72000000 It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
BeskrivelseI. Przedmiotem zamówienia jest dostawa platformy do zautomatyzowanych testów bezpieczeństwa, wraz z usługą wdrożenia i świadczenia wsparcia na okres 36 miesięcy. II. Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do: 1. dostarczenia subskrypcji oprogramowania do dostarczonego rozwiązania na okres 36 miesięcy, 2. wdrożenia dostarczonego oprogramowania poprzedzonego przeprowadzeniem przez Wykonawcę analizy przedwdrożeniowej, której wynikiem będzie opracowanie dokumentacji technicznej wdrożenia. 3. świadczenia usługi wsparcia technicznego w wymiarze 8 godzin serwisowych miesięcznie przez okres 36 miesięcy (tj. łącznie 288 godzin serwisowych) na zasadach określonych w Opisie przedmiotu zamówienia oraz w § 5 Umowy, 4. zapewnienia Zamawiającemu dostępu do wsparcia technicznego, oferowanego przez podmiot będący autorem oprogramowania aplikacyjnego na zasadach określonych przez ten podmiot. III. W ramach usługi dostarczenia Platformy automatycznej weryfikacji bezpieczeństwa Zamawiający wymaga przeprowadzenia trzech szkoleń (raz do roku w terminie zaproponowanym przez Zamawiającego) minimum 2-dniowego szkolenia stacjonarnego (do 350 km. od siedziby zamawiającego) dla grupy do 7 osób, zakresem obejmującego*: • Uzyskanie wiedzy niezbędnej do przeprowadzenia testów penetracyjnych • Nabycie umiejętności stosowania dostarczonych narzędzi przez Wykonawcę • Wprowadzenie do Platformy automatycznej weryfikacji bezpieczeństwa • Omówienie sposobu konfiguracji i zarządzania platformą. • Omówienie możliwości platformy i rodzajów możliwych do wykonania testów. • Szczegółowe omówienie raportowania. • Warsztaty. • Wystawienie Certyfikatu uczestnictwa i nabycia umiejętności po szkoleniu wraz ze wskazaniem tematyki szkolenia. *całościowy koszt organizacji szkolenia należy do Wykonawcy IV. Wykonawca będzie świadczył Usługę Wsparcia Technicznego w okresie 36 miesięcy liczonych od dnia podpisania bez uwag protokołu odbioru, o którym mowa w § 3 IPU (lub do wykorzystania 288 godzin serwisowych, jeżeli ich wykorzystanie nastąpi przed upływem tego okresu), w Dni robocze w godzinach od 7:30 do 15:30, w języku polskim i w zakresie obejmującym: 1) bieżące wsparcie podczas eksploatacji systemu, 2) przegląd kwartalny wdrożonego środowiska, 3) przekazywanie wiedzy przy rozwiązywaniu problemów, 4) udzielania konsultacji dotyczących systemu, 5) aktualizacje środowiska do nowych wersji, 6) pomoc w analizie zdarzeń bezpieczeństwa generowanych przez system – Raporty 7) pomoc w obsłudze zgłoszeń serwisowych i pomoc w ich prowadzeniu w imieniu Zamawiającego. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 6. Szczegółowe informacje dotyczące realizacji umowy znajdują się w treści Istotnych postanowień umowy, stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ. 7. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, będzie zobowiązany przed podpisaniem umowy do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości i formie określonej w Rozdziale XVI SWZ V. ZGODNOŚĆ Z UNIJNYM AKTEM O CYBERBEZPIECZEŃSTWIE. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT (których definicje w rozumieniu unijnego aktu o cyberbezpieczeństwie znajdują się w ust. 2 w Rozdziale II SWZ) wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: a) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacjach, o których mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 20 z późn. zm.), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa b) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy sprzętu lub oprogramowania za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 20 z późn. zm.), ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. 9. Wykonawca, w celu potwierdzenia zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami określonymi powyżej, winien załączyć do oferty w osobnym pliku odpowiednio podpisane przedmiotowe środki dowodowe w postaci „Oświadczenia dotyczące elementów ICT wykorzystywanych podczas realizacji zamówienia”, którego wzór stanowi Załącznik nr 12 do SWZ VI. Oświadczenie to stanowi integralną część oferty i posłuży Zamawiającemu do identyfikacji produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT objętych ofertą lub wykorzystywanych do realizacji zamówienia. VII. Oświadczenie stanowi przedmiotowy środek dowodowy. VIII. Szczegółowe informacje dotyczące składania przedmiotowych środków dowodowych znajdują się w treści SWZ, Rozdział XI, ust. 6 i następne. IX. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
476241-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad - Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusOZP.26.1.40.2026.DUB
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Lepingu täiendav olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 48730000 Turvatarkvarapakett
Täiendav liigitus (cpv): 48000000 Tarkvarapaketid ja infosüsteemid, 72000000 IT-teenused: nõuande-, tarkvaraarendus-, Interneti- ja tugiteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
476241-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba - Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznakaOZP.26.1.40.2026.DUB
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Dodatna priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 48730000 Sigurnosni programski paket
Dodatna klasifikacija (cpv): 48000000 Programski paketi i informacijski sustavi, 72000000 Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška
5. Grupa
GrupaLOT-0001
476241-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos - Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Identificador internoOZP.26.1.40.2026.DUB
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Natureza adicional do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 48730000 Pacote de software de segurança
Classificação adicional (cpv): 48000000 Pacotes de software e sistemas de informação, 72000000 Serviços de TI: consultoria, desenvolvimento de software, Internet e apoio
5. Lote
LoteLOT-0001
476241-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse - Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator internOZP.26.1.40.2026.DUB
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Natura suplimentară a contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 48730000 Pachete software de securitate
Clasificare suplimentară (cpv): 48000000 Pachete software şi sisteme informatice, 72000000 Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
5. Lot
LotLOT-0001