477334-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Medicinsk udstyr – acord-cadru privind furnizarea de echipamente și dispozitive medicale necesare dotării Spitalul Clinic CF2 București -Loturile 1,2,3,4,5"
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen - Meddelelse om ændring
Varer
2. Procedure
Procedure
Titelacord-cadru privind furnizarea de echipamente și dispozitive medicale necesare dotării Spitalul Clinic CF2 București -Loturile 1,2,3,4,5"
BeskrivelseÎn contextul procesului continuu de modernizare și dezvoltare a infrastructurii medicale, autoritatea contractantă urmărește încheierea unui acord-cadru având ca obiect furnizarea de echipamente și dispozitive medicale, în vederea creșterii calității serviciilor medicale oferite în cadrul Spitalul Clinic CF2 București. Necesitatea realizării prezentei achiziții derivă din obiectivul permanent al unității sanitare de a asigura pacienților acces la servicii medicale moderne, eficiente și sigure, prin utilizarea unor echipamente medicale de ultimă generație, a căror performanță contribuie în mod direct la îmbunătățirea actului medical, la creșterea acurateței diagnosticului, la eficientizarea tratamentului și la diversificarea serviciilor medicale ce pot fi acordate pacienților și viitorilor beneficiari ai serviciilor medicale furnizate de spital. Totodată, având în vedere faptul că unitatea medicală se află într-un amplu proces de modernizare, retehnologizare și dotare progresivă, utilizarea mecanismului de achiziție prin acord-cadru, pe o perioadă de 24 de luni, permite autorității contractante realizarea unor achiziții flexibile și etapizate, corelate cu necesitățile reale ale spitalului și cu sursele de finanțare identificate ulterior. Prin utilizarea acordului-cadru se urmărește, pe de o parte, contractarea unor echipamente și dispozitive medicale aflate în concordanță cu evoluția tehnologică și standardele actuale existente pe piața de profil, evitându-se astfel riscul depășirii morale, tehnice sau tehnologice a produselor achiziționate, iar pe de altă parte, crearea cadrului necesar pentru accesarea și utilizarea eficientă a diferitelor surse de finanțare, respectiv fonduri proprii, fonduri naționale, precum și fonduri externe sau internaționale nerambursabile.Produsele ce urmează a fi achiziționate în baza prezentului acord-cadru sunt structurate pe loturi distincte, conform specificațiilor tehnice prevăzute în caietul de sarcini și anexele aferente acestuia.Operatorii economici, posibil ofertanti pot transmite solicitari de clarificari cu maxim 19 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor iar autoritatea contractanta are obligatia de a raspunde cu cel mult 12 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Intern IDdaechio2026df2
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 33100000 Medicinsk udstyr
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelLot 1 Echipamente și sisteme integrate pentru chirurgie multidisciplinară
Beskrivelsedetaliile legate de echipamentele/dispozitivele medicale (cantitate, parametrii tehnici) se regasesc in caietul de sarcini si in anexele acestuia, componente ale documentatiei de atribuire atasate anuntului de participare.faxcem precizarea ca durata maxima de livrare a fiecari echipament este de 60 zile de la emiterea ordinului de funrizare
Intern ID1
Supplerende klassifikation (cpv): 50421000 Reparation og vedligeholdelse af medicinsk udstyr, 51410000 Installation af medicinsk udstyr, 79633000 Tjenesteydelser vedrørende personaleudvikling
DelkontraktLOT-0002
TitelLot 2 Sisteme integrate pentru endoscopie și investigații funcționale urologice și digestive
Intern ID2
DelkontraktLOT-0003
TitelLot 3 Echipamente avansate pentru terapie intensivă și suport vital
Intern ID3
DelkontraktLOT-0004
TitelLot 4 Sisteme integrate pentru endoscopie, diagnostic funcțional și tratament ORL
Intern ID4
DelkontraktLOT-0005
TitelLot 5 Sisteme de ultrasonografie pentru aplicații clinice multidisciplinare
Intern ID5
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: daechio2026df2
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33100000 Medicinske naprave
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 50421000 Usluge popravaka i održavanja medicinske opreme, 51410000 Usluge instaliranja medicinske opreme, 79633000 Usluge povezane s razvojem kadrova
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: 2
Grupa: LOT-0003
Interna identifikacijska oznaka: 3
Grupa: LOT-0004
Interna identifikacijska oznaka: 4
Grupa: LOT-0005
Interna identifikacijska oznaka: 5
477334-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosítódaechio2026df2
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33100000 Orvosi felszerelések
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 50421000 Gyógyászati berendezéssel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások, 51410000 Gyógyászati berendezéssel kapcsolatos szerelési szolgáltatások, 79633000 Munkaerő-képzési szolgáltatások
RészLOT-0002
Belső azonosító2
RészLOT-0003
Belső azonosító3
RészLOT-0004
Belső azonosító4
RészLOT-0005
Belső azonosító5
477334-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo internodaechio2026df2
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 33100000 Apparecchiature mediche
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 50421000 Servizi di riparazione e manutenzione di attrezzature mediche, 51410000 Servizi di installazione di attrezzature mediche, 79633000 Servizi di formazione continua del personale
LottoLOT-0002
Identificativo interno2
LottoLOT-0003
Identificativo interno3
LottoLOT-0004
Identificativo interno4
LottoLOT-0005
Identificativo interno5
477334-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard - Avviż tal-bidla
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur interndaechio2026df2
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33100000 Tagħmir mediku
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur intern1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 50421000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ l-apparat mediku, 51410000 Servizzi ta’ l-istallazzjoni ta’ l-apparat mediku, 79633000 Servizzi ta' l-iżvilupp tal-personal
LottLOT-0002
Identifikatur intern2
LottLOT-0003
Identifikatur intern3
LottLOT-0004
Identifikatur intern4
LottLOT-0005
Identifikatur intern5
See the notice on TED website
Interne identificatiecode: daechio2026df2
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33100000 Medische apparatuur
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 50421000 Reparatie en onderhoud van medische uitrusting, 51410000 Installatie van medische uitrusting, 79633000 Diensten voor voortgezette opleiding van personeel
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 2
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 3
Perceel: LOT-0004
Interne identificatiecode: 4
Perceel: LOT-0005
Interne identificatiecode: 5
477334-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Identificador internodaechio2026df2
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 33100000 Equipamento médico
5. Lote
LoteLOT-0001
Identificador interno1
Classificação adicional (cpv): 50421000 Serviços de reparação e manutenção de equipamento médico, 51410000 Serviços de instalação de equipamento médico, 79633000 Serviços de desenvolvimento do pessoal
LoteLOT-0002
Identificador interno2
LoteLOT-0003
Identificador interno3
LoteLOT-0004
Identificador interno4
LoteLOT-0005
Identificador interno5
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: daechio2026df2
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33100000 Echipamente medicale
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 50421000 Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical, 51410000 Servicii de instalare de echipament medical, 79633000 Servicii de perfecţionare a personalului
Lot: LOT-0002
Identificator intern: 2
Lot: LOT-0003
Identificator intern: 3
Lot: LOT-0004
Identificator intern: 4
Lot: LOT-0005
Identificator intern: 5
477334-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatordaechio2026df2
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33100000 Medicinska oprema
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 50421000 Storitve popravila in vzdrževanja medicinske opreme, 51410000 Storitve inštalacije medicinske opreme, 79633000 Storitve, povezane z razvojem kadrov
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
SklopLOT-0003
Notranji identifikator3
SklopLOT-0004
Notranji identifikator4
SklopLOT-0005
Notranji identifikator5