508482-2024 - Konkurrencevilkår
Danmark – Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed – Totalrådgivning - Klima- og kystbeskyttelse af Blokhusskoven, Kelstrup Strand og Hejsager Strand, Haderslev Kommune
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Bygge- og anlægsarbejder - Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
TitelTotalrådgivning - Klima- og kystbeskyttelse af Blokhusskoven, Kelstrup Strand og Hejsager Strand, Haderslev Kommune
BeskrivelseVores Kyst er et klimasikringsprojekt for Sandvig Bugten i Haderslev Kommune. Haderslev Kommune arbejder sammen med lokale grundejere på at sikre sommerhusområderne, Blokhusskoven, Kelstrup Strand og Hejsager Strand. Området som skal klimasikres, har en kyststrækning på ca. 3,3 km, med tre vandløb, som har udløb til havet, Kelstrup Bæk, Hejsager Bæk og Ulvekær Bæk. Projektet skal dermed også løses udfordringerne med bagvand og nedbør i området.
Intern ID24/16695
UdbudsprocedureBegrænset
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Supplerende kontrakttypeBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 71200000 Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed
Supplerende klassifikation (cpv): 71247000 Byggeledelse, 71300000 Ingeniørvirksomhed, 71313400 Miljøvurdering i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder, 71313440 Miljøvurderingstjenesteydelser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder, 71400000 Byplanlægnings- og landskabsarkitektvirksomhed, 71600000 Tekniske undersøgelser, analyser og rådgivning, 90700000 Tjenester på miljøområdet, 90720000 Miljøbeskyttelse
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
Intern ID1