2. Procedure
Procedure
Titel: Dowożenie uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych
Beskrivelse: Przedmiotem zamówienia jest usługa transportowa polegająca na przewozie najkrótszą trasą uczniów niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie Gminy Tczew do/z placówek oświatowych. Okres realizacji przewozów obejmuje: 1) Zakres podstawowy: od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 1 stycznia 2026 roku, nie dłużej niż do dnia 30 czerwca 2027 roku. Szacowana liczba dni, w których realizowane będą przewozy: ok. 303 dni (minimalna wielkość zamówienia wynosi 85% tej ilości, tj. 258 dni). 2) Zakres opcjonalny: w okresie maksymalnie 12 miesięcy od zakończenia zakresu podstawowego, nie dłużej niż do dnia 30 czerwca 2028 roku. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp określa rodzaj, maksymalną wartość i okoliczności skorzystania z opcji: Zamawiający zastrzega sobie prawo do rozszerzenia zamówienia o zakres opcjonalny, o wartości nieprzekraczającej zaoferowanej ceny zakresu opcjonalnego w najkorzystniejszej ofercie, obejmujący maksymalnie 12 miesięcy od zakończenia zakresu podstawowego. Zakres objęty opcją obejmuje świadczenie usług dowozu na warunkach identycznych z zamówieniem podstawowym, w szczególności wydłużenie okresu realizacji. Skorzystanie z opcji nastąpi na podstawie pisemnego jednostronnego oświadczenia Zamawiającego, złożonego Wykonawcy najpóźniej na 30 dni kalendarzowych przed planowanym rozpoczęciem świadczenia usług objętych opcją. Wartość zamówienia uwzględnia pełen zakres, tj. zamówienie podstawowe i opcję. Szacowana liczba dni, w których realizowane będą przewozy w zakresie opcjonalnym: maksymalnie ok. 193 dni (minimalna wielkość zamówienia wynosi 85% tej ilości, tj. 164 dni). Brak uruchomienia zakresu opcjonalnego przez Zamawiającego nie rodzi roszczeń po stronie Wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Rozdziale IV Specyfikacji Warunków Zamówienia
Intern ID: WKI.271.1.34.2025
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Hovedpunkterne i proceduren: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tzw. procedurę odwróconą. W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). 3. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt. 3 oraz pkt. 7 rozdz. VII SWZ, tj.: - w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy) z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia/Jednolitych Europejskich Dokumentów Zamówienia, wymaganego/ych postanowieniami pkt. 1 Rozdz. VII SWZ, 2) Oświadczenie o braku objęcia sankcją (Zał. nr 2a do SWZ), 3) Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 4) Zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 5) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 6) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: - wskazanym w art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) ustawy Pzp, dotyczącej prawomocnego skazania za określone przestępstwa, - wskazanym w art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, 7) Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia wskazanych przez Zamawiającego (Zał. nr 7 do SWZ) 8) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie wskazanym w art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 594 z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Zał. nr 8 do SWZ – jeśli dotyczy), - w celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących: 1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający żąda - aktualnej licencji na wykonywanie krajowego lub międzynarodowego transportu drogowego osób lub aktualnego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego w zakresie krajowego przewozu osób, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 728 z późn. zm.); 2) zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: a) wykazu usług wykonanych lub wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane lub są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy. Złożyć zgodnie z Zał. nr 3 do SWZ, b) wykazu narzędzi dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego, wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami. Złożyć zgodnie z Zał. nr 4 do SWZ.
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 60100000 Vejtransport
Supplerende klassifikation (cpv): 60130000 Specialiseret personbefordring ad vej
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Beskrivelse: Przedmiotem zamówienia jest usługa transportowa polegająca na przewozie najkrótszą trasą uczniów niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie Gminy Tczew do/z placówek oświatowych. Okres realizacji przewozów obejmuje: 1) Zakres podstawowy: od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 1 stycznia 2026 roku, nie dłużej niż do dnia 30 czerwca 2027 roku. Szacowana liczba dni, w których realizowane będą przewozy: ok. 303 dni (minimalna wielkość zamówienia wynosi 85% tej ilości, tj. 258 dni). 2) Zakres opcjonalny: w okresie maksymalnie 12 miesięcy od zakończenia zakresu podstawowego, nie dłużej niż do dnia 30 czerwca 2028 roku. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp określa rodzaj, maksymalną wartość i okoliczności skorzystania z opcji: Zamawiający zastrzega sobie prawo do rozszerzenia zamówienia o zakres opcjonalny, o wartości nieprzekraczającej zaoferowanej ceny zakresu opcjonalnego w najkorzystniejszej ofercie, obejmujący maksymalnie 12 miesięcy od zakończenia zakresu podstawowego. Zakres objęty opcją obejmuje świadczenie usług dowozu na warunkach identycznych z zamówieniem podstawowym, w szczególności wydłużenie okresu realizacji. Skorzystanie z opcji nastąpi na podstawie pisemnego jednostronnego oświadczenia Zamawiającego, złożonego Wykonawcy najpóźniej na 30 dni kalendarzowych przed planowanym rozpoczęciem świadczenia usług objętych opcją. Wartość zamówienia uwzględnia pełen zakres, tj. zamówienie podstawowe i opcję. Szacowana liczba dni, w których realizowane będą przewozy w zakresie opcjonalnym: maksymalnie ok. 193 dni (minimalna wielkość zamówienia wynosi 85% tej ilości, tj. 164 dni). Brak uruchomienia zakresu opcjonalnego przez Zamawiającego nie rodzi roszczeń po stronie Wykonawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Rozdziale IV Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Valgmuligheder:
Beskrivelse af optioner: Zakres opcjonalny: w okresie maksymalnie 12 miesięcy od zakończenia zakresu podstawowego, nie dłużej niż do dnia 30 czerwca 2028 roku. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp określa rodzaj, maksymalną wartość i okoliczności skorzystania z opcji: Zamawiający zastrzega sobie prawo do rozszerzenia zamówienia o zakres opcjonalny, o wartości nieprzekraczającej zaoferowanej ceny zakresu opcjonalnego w najkorzystniejszej ofercie, obejmujący maksymalnie 12 miesięcy od zakończenia zakresu podstawowego. Zakres objęty opcją obejmuje świadczenie usług dowozu na warunkach identycznych z zamówieniem podstawowym, w szczególności wydłużenie okresu realizacji. Skorzystanie z opcji nastąpi na podstawie pisemnego jednostronnego oświadczenia Zamawiającego, złożonego Wykonawcy najpóźniej na 30 dni kalendarzowych przed planowanym rozpoczęciem świadczenia usług objętych opcją. Wartość zamówienia uwzględnia pełen zakres, tj. zamówienie podstawowe i opcję. Szacowana liczba dni, w których realizowane będą przewozy w zakresie opcjonalnym: maksymalnie ok. 193 dni (minimalna wielkość zamówienia wynosi 85% tej ilości, tj. 164 dni). Brak uruchomienia zakresu opcjonalnego przez Zamawiającego nie rodzi roszczeń po stronie Wykonawcy.
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: WKI.271.1.34.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: WKI.271.1.34.2025
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 60100000 Υπηρεσίες οδικών μεταφορών
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 60130000 Υπηρεσίες ειδικών οδικών μεταφορών επιβατών
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Επιλογές:
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: WKI.271.1.34.2025
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 60100000 Maanteetransporditeenused
Täiendav liigitus (cpv): 60130000 Eriotstarbelised maanteetranspordi reisijateveoteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Täiendavad hankevõimalused:
576022-2025 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteWKI.271.1.34.2025
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 60100000 Tieliikennepalvelut
Lisäluokitus (cpv): 60130000 Matkustajien erikoismaantiekuljetukset
OsaLOT-0001
Optiot
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: WKI.271.1.34.2025
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 60100000 Közúti szállítási szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 60130000 Különleges közúti személyszállítási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Opciók:
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: WKI.271.1.34.2025
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 60100000 Servizi di trasporto terrestre
Classificazione aggiuntiva (cpv): 60130000 Servizi speciali di trasporto passeggeri su strada
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Opzioni:
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: WKI.271.1.34.2025
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 60100000 Servizzi ta' trasport bit-triq
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 60130000 Servizzi ta' trasport b'għan speċjali tal-passiġġieri bit-triq
5. Lott
Lott: LOT-0001
Għażliet:
576022-2025 - Procedura konkurencyjna
Polska – Usługi w zakresie transportu drogowego – Dowożenie uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikatorWKI.271.1.34.2025
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 60100000 Usługi w zakresie transportu drogowego
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 60130000 Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Opcje
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: WKI.271.1.34.2025
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 60100000 Služby cestnej dopravy
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 60130000 Služby osobnej cestnej dopravy na osobitné účely
5. Časť
Časť: LOT-0001
Možnosti:
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: WKI.271.1.34.2025
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 60100000 Storitve cestnega prevoza
Dodatna klasifikacija (cpv): 60130000 Storitve cestnega potniškega prevoza za posebne namene
5. Sklop
Sklop: LOT-0001