Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 30123100 Billetstemplingsmaskiner
Supplerende klassifikation (cpv): 30144200 Billetautomater, 30210000 Databehandlingsmaskiner (hardware), 48000000 Programpakker og informationssystemer
Udførelsessted
Landsdel (NUTS): Neamţ (RO214)
Land: Rumænien
Yderligere oplysninger: sediul operatorului de transport Societatea Transport Public Neamț SA, din comuna Dumbrava Roșie, str. Strămutați nr. 21 bis, județul Neamț (fost operator de transport public local de persoane S.C. TROLEIBUZUL S.A.)
576096-2025 - Wettbewerb
Rumänien – Fahrscheinentwerter – Furnizare sistem e-ticketing în cadrul proiectului «Reabilitare și modernizare transport ecologic» cod SMIS 324463 (fost cod SMIS 127035)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelFurnizare sistem e-ticketing în cadrul proiectului «Reabilitare și modernizare transport ecologic» cod SMIS 324463 (fost cod SMIS 127035)
BeschreibungObiectivul contractului ”Furnizare sistem e-ticketing” în cadrul proiectului «Reabilitare și modernizare transport ecologic» cod SMIS 324463 (fost cod SMIS 127035) îl constituie achiziționarea unui Sistem de e-ticketing, conform cerințelor caietului de sarcini. Specificațiile tehnice ale componentelor sistemului de e-ticketing se regăsesc în Anexa 1 la prezentul caiet de sarcini. NOTĂ: a) Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare, numai prin SEAP așa cum s-a menționat la secțiunea I.3, cu cel puțin 20 zile înainte de data limită de depunere stabilită pentru depunerea ofertelor, conform art. 160 alin. (1) și alin. (2) din Legea nr. 98/2016. b) În măsura în care solicitările de clarificări sau informații suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut în documentație, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11 a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor, conform art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă urmând să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă modalitate de comunicare sau la un alt termen decât cel stabilit.
Interne Kennung2612839_2025_PAAPD1521233
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30123100 Fahrscheinentwerter
5. Los
LosLOT-0000
TitelDefault lot
BeschreibungObiectivul contractului ”Furnizare sistem e-ticketing” în cadrul proiectului «Reabilitare și modernizare transport ecologic» cod SMIS 324463 (fost cod SMIS 127035) îl constituie achiziționarea unui Sistem de e-ticketing, conform cerințelor caietului de sarcini. Specificațiile tehnice ale componentelor sistemului de e-ticketing se regăsesc în Anexa 1 la prezentul caiet de sarcini.
Interne Kennung1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30144200 Kartenautomaten, 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30123100 Μηχανές ακύρωσης εισιτηρίων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 30144200 Μηχανήματα έκδοσης εισιτηρίων, 30210000 Μηχανές επεξεργασίας δεδομένων (υλισμικό), 48000000 Πακέτα λογισμικού και συστήματα πληροφορικής
Τόπος εκτέλεσης
Υποδιαίρεση χώρας (NUTS): Neamţ (RO214)
Χώρα: Ρουμανία
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 30123100 Strojevi za poništavanje karata
Dodatna klasifikacija (cpv): 30144200 Strojevi za izdavanje karata, 30210000 Strojevi za obradu podataka (hardware), 48000000 Programski paketi i informacijski sustavi
Mjesto izvršenja
Zemlja – podregija (NUTS): Neamţ (RO214)
Zemlja: Rumunjska
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 30123100 Jegyérvényesítő gépek
További osztályozás (cpv): 30144200 Jegykiadó gépek, 30210000 Adatfeldolgozó gépek (hardver), 48000000 Szoftvercsomag és információs rendszerek
A teljesítés helye
Ország alegysége (NUTS): Neamţ (RO214)
Ország: Románia
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 30123100 Obliteratrici
Classificazione aggiuntiva (cpv): 30144200 Distributori automatici di biglietti, 30210000 Macchine per l'elaborazione di dati (hardware), 48000000 Pacchetti software e sistemi di informazione
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Neamţ (RO214)
Paese: Romania
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 30123100 Biļešu kompostrētāji
Papildu klasifikācija (cpv): 30144200 Biļešu izsniegšanas iekārtas, 30210000 Datu apstrādes iekārtas (aparatūra), 48000000 Programmatūras pakotne un informācijas sistēmas
Izpildes vieta
Valsts apakšiedalījums (NUTS): Neamţ (RO214)
Valsts: Rumānija
576096-2025 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor2612839_2025_PAAPD1521233
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 30123100 Stroje na overenie platnosti lístkov
5. Časť
ČasťLOT-0000
NázovDefault lot
Interný identifikátor1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 30144200 Stroje na vydávanie lístkov, 30210000 Stroje na spracovanie údajov (hardvér), 48000000 Softvérové balíky a informačné systémy