Type ordregivende myndighed Offentligretligt organ
II.1.
Udbuddets omfang
II.1.1.
Betegnelse
Udbud af distribution af værdiforsendelser
II.1.2.
Hoved-CPV-kode 60161000 Pakketransport
II.1.4.
Kort beskrivelse
Udbuddet omfattede udbud af rammeaftale for distribution af værdiforsendelser.
Overordnet set består distribution af værdiforsendelser, herunder Quick, af afhentning af pakker på Danske Lotteri Spils lager og levering til forhandlere samt levering af retursendinger fra forhandlere til Danske Lotteri Spils lager.
II.1.6.
Oplysninger om delkontrakter Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
Supplerende CPV-kode(r) 60000000 Transporttjenester (ikke affaldstransport), 60160000 Postbefordring ad vej, 60411000 Postbefordring med rutefly
II.2.4.
Beskrivelse af udbuddet
Udbuddet omfatter udbud af rammeaftale for distribution af værdiforsendelser.
Overordnet set består distribution af værdiforsendelser, herunder Quick, af afhentning af pakker på Danske Lotteri Spils lager og levering til forhandlere samt levering af retursendinger fra forhandlere til Danske Lotteri Spils Lager.