680485-2025 - Resultater
Danmark – Vedligeholdelse af arealer – Klargøring af gennemløb for digital overvågning
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
TitelKlargøring af gennemløb for digital overvågning
BeskrivelseFormålet med dette indkøb, er at forberede en række af de udpegede gennemløb langs jernbanen til digital overvågning samt montering af sensorer. Det overordnet formål med opgaverne er af udføre maskinel knusning, rydning samt oprensning af grøfter med terrænkørende/skinnekørende gravemaskine, samt spuling og indmåling af gennemløb. Herefter opsætning af sensor til videre aktivering ved Banedanmarks ressourcer, GFS Klima. Der forventes at skulle opsættes ca. 1200 sensorer. Dette projekt er første fase. Arbejdet skal udføres under ansvar af en kloakmester. Der stilles ligeledes krav til jernbanesikkerhed som står beskrevet i bilag 3.
Intern ID395557
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 77314000 Vedligeholdelse af arealer
Supplerende klassifikation (cpv): 76472000 Inspektion af brøndanlæg, 76600000 Inspektion af rørledninger, 90912000 Spuling af rørkonstruktioner
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelDelkontrakt 1
BeskrivelseDelkontrakt for Sjælland og øerne.
Intern ID1
DelkontraktLOT-0002
TitelDelkontrakt 2
BeskrivelseDelkontrakt for Jylland.
Intern ID2
See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 395557
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314000 Grundstückspflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 76472000 Überprüfung der Bohrlochinspektion, 76600000 Überwachung von Rohrleitungen, 90912000 Strahlreinigung von Rohrgerüsten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2
Beschreibung: Delkontrakt for Jylland.
Interne Kennung: 2