712477-2025 - Resultater
Danmark – Vedligeholdelse af arealer – Funktionseftersyn af afvandingsanlægget i hele Banedanmarks jernbanenet
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
TitelFunktionseftersyn af afvandingsanlægget i hele Banedanmarks jernbanenet
BeskrivelseBanedanmark ønsker at indgå en aftale om funktionseftersyn af afvandingsanlægget, der dækker Banedanmarks behov for indsamling af data på afvandingssystemets funktionalitet og afhjælpning af lokale afvandingsproblemer gennem T25-opgaver.
Tidligere bekendtgørelse508217-2025
Intern ID2025-12845
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 77314000 Vedligeholdelse af arealer
Supplerende klassifikation (cpv): 50225000 Vedligeholdelse af jernbanespor, 71631000 Teknisk inspektion, 76472000 Inspektion af brøndanlæg, 76600000 Inspektion af rørledninger
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelDelkontrakt 1 - BTR 10 og S-banen
BeskrivelseBanedanmark ønsker at indgå en aftale om funktionseftersyn af afvandingsanlægget, der dækker Banedanmarks behov for indsamling af data på afvandingssystemets funktionalitet og afhjælpning af lokale afvandingsproblemer gennem T25-opgaver. Delkontrakt 1 dækker geografien: BTR 10 og S-banen.
Intern ID1-688776d14574a0381b166220
DelkontraktLOT-0002
TitelDelkontrakt 2 - Midt- og Vestsjælland
BeskrivelseBanedanmark ønsker at indgå en aftale om funktionseftersyn af afvandingsanlægget, der dækker Banedanmarks behov for indsamling af data på afvandingssystemets funktionalitet og afhjælpning af lokale afvandingsproblemer gennem T25-opgaver. Delkontrakt 2 dækker geografien: Midt- og Vestsjælland.
Intern ID2-688776d14574a0381b166221
DelkontraktLOT-0003
TitelDelkontrakt 3 - Nordjylland
BeskrivelseBanedanmark ønsker at indgå en aftale om funktionseftersyn af afvandingsanlægget, der dækker Banedanmarks behov for indsamling af data på afvandingssystemets funktionalitet og afhjælpning af lokale afvandingsproblemer gennem T25-opgaver. Delkontrakt 3 dækker geografien: Nordjylland.
Intern ID3-688776d14574a0381b166222
DelkontraktLOT-0004
TitelDelkontrakt 4 - Sydsjælland og Fyn
BeskrivelseBanedanmark ønsker at indgå en aftale om funktionseftersyn af afvandingsanlægget, der dækker Banedanmarks behov for indsamling af data på afvandingssystemets funktionalitet og afhjælpning af lokale afvandingsproblemer gennem T25-opgaver. Delkontrakt 4 dækker geografien: Sydsjælland og Fyn.
Intern ID4-688776d14574a0381b166223
DelkontraktLOT-0005
TitelDelkontrakt 5 - Sydjylland
BeskrivelseBanedanmark ønsker at indgå en aftale om funktionseftersyn af afvandingsanlægget, der dækker Banedanmarks behov for indsamling af data på afvandingssystemets funktionalitet og afhjælpning af lokale afvandingsproblemer gennem T25-opgaver. Delkontrakt 5 dækker geografien: Sydjylland.
Intern ID5-688776d14574a0381b166224
See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Vorherige Bekanntmachung: 508217-2025
Interne Kennung: 2025-12845
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314000 Grundstückspflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50225000 Wartung von Gleisen, 71631000 Technische Kontrolle, 76472000 Überprüfung der Bohrlochinspektion, 76600000 Überwachung von Rohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1 - BTR 10 og S-banen
Interne Kennung: 1-688776d14574a0381b166220
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2-688776d14574a0381b166221
Los: LOT-0003
Titel: Delkontrakt 3 - Nordjylland
Interne Kennung: 3-688776d14574a0381b166222
Los: LOT-0004
Titel: Delkontrakt 4 - Sydsjælland og Fyn
Interne Kennung: 4-688776d14574a0381b166223
Los: LOT-0005
Titel: Delkontrakt 5 - Sydjylland
Interne Kennung: 5-688776d14574a0381b166224