752003-2025 - Konkurrencevilkår
Danmark – Bygge- og anlægsarbejder – H04050.45 og H04107.45 - Støjskærme ved Fraugde og Ringe
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Bygge- og anlægsarbejder
2. Procedure
Procedure
TitelH04050.45 og H04107.45 - Støjskærme ved Fraugde og Ringe
BeskrivelseNærværende udbud omfatter projekteringen og udførelse af 2 støjskærme, hhv. H04050 Støjskærm ved Fraugde og H04107 ved Ringe. __________________________________________________________________________________________________________________________________ H04050 Fraugde omfatter en 8 meter høj støjskærm inkl. fundering placeret langs Fynske Motorvej fra km. 153.400 til 153.500, en 6 meter høj støjskærm inkl. fundering placeret på skråningstop langs Fynske Motorvej fra km. 153.500 til 154.600. Derudover omfatter opgaven også et vildthegn inkl. fundering langs Fynske Motorvej fra km. 153.400 til 154.600 Der henvises til udbudsmaterialet for en mere detaljeret beskrivelse af entreprisens omfang. __________________________________________________________________________________________________________________________________ H04104 Ringe omfatter en 7 meter høj støjskærm inkl. fundering placeret langs Svendborgmotorvejen fra km. 19.430 til 20.440. Derudover omfatter opgaven også et vildthegn inkl. fundering langs Fynske Motorvej fra km. 20.265 til 20.440. Der henvises til udbudsmaterialet for en mere detaljeret beskrivelse af entreprisens omfang. __________________________________________________________________________________________________________________________________ Den anslåede værdi i pkt. 2.1.3 er udtryk for et skøn. Kontraktværdien forventes at blive mellem 50.000.000 og 60.000.000 kr., ekskl. moms.
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålBygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
BeskrivelseSe punkt 2.1
Supplerende klassifikation (cpv): 34928230 Støjskærm, 71320000 Ingeniørmæssig projektering