See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af i alt 2 stk. fabriksnye og færdigopbyggede lastbiler
Beschreibung: Leverancen omfatter levering af i alt 2 lastbiler med følgende opbygning: 1 stk. fabriksny 4-akslet HVO-dieseldrevet chassis 32T færdigopbygget med kroghejs renovationsbil samt 1 stk. fabriksny 4-akslet HVO-dieseldrevet chassis 32T færdigopbygget med kroghejs og kran. Aftalen er opdelt i 2 delaftaler
Vorherige Bekanntmachung: 00203025-2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1 stk. fabriksny 4-akslet HVO-dieseldrevet chassis 32T færdigopbygget med kroghejs renovationsbil
Beschreibung: 1 stk. fabriksny 4-akslet HVO-dieseldrevet chassis 32T færdigopbygget med kroghejs renovationsbil
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144500 Fahrzeuge für Abfall und Abwasser
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Om muligt ønsker Ordregiver tilføjelse af hjælpefunktion for lettere/nem styring ved langsom kørsel/stilstand, og opfordrer Tilbudsgiver til at afgive tilbud på dette i form af en option. Optionen indgår ikke evalueringen.
Los: LOT-0002
Titel: 1 stk. fabriksny 4-akslet HVO-dieseldrevet chassis 32T færdigopbygget med kroghejs og kran
Beschreibung: 1 stk. fabriksny 4-akslet HVO-dieseldrevet chassis 32T færdigopbygget med kroghejs og kran