100283-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Chemikalien für die Wasseraufbereitung – Kemikalier til svømmehaller
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKemikalier til svømmehaller
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af kemikalier til svømmehaller i Odense Kommune.
Interne Kennung632602
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensEnhver der opfylder egnethedskravene og øvrige mindstekrav i udbudsmaterialet kan afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af kemikalier til svømmehaller.
Optionen
Beschreibung der OptionenOptionen omfatter kemikalier til Odense Friluftsbad. På tidspunktet for offentliggørelsen af udbuds-bekendtgørelsen er der endnu ikke er truffet politisk beslutning om hvidt Friluftsbadet skal genåbne. Den forventede årlige værdi af optionen udgør kr. 100.000,00.