See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z pozyskania i zrywki drewna, zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki szkółkarskiej, gospodarki łąkowo-rolnej i łowieckiej – koszenie łąk, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice w roku 2026. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna, hodowli i ochrony lasu, gospodarki szkółkarskiej na terenie szkółki leśnej w Tucholi, gospodarki łąkowo – rolnej i łowieckiej na terenie OHZ obwód 195, obwód 167, obwód 183, ochrony przeciwpożarowej, wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 19.09.2025 opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 614496-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach.Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1/2026 - pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Pożarów - 16, Bieniów - 10, Guzów – 08;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictwo Pożarów, Bieniów, Guzów.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). W stosunku do każdej części (pakietu) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień objęte będą prace z zakresu m.in. hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Krzystkowice, bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa powyżej nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2/2026 - pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Wysoka - 2, Klępina - 13, Brzeźnica-14;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Wysoka, Klępina, Brzeźnica.
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3/2026 - pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Krzystkowice - 07, Biedrzychowice - 11, Żarków – 17;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Krzystkowice, Biedrzychowice, Żarków
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4/2026 - pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Kosynka - 18, Mokrzyce - 21, Tuchola – 22;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Kosynka, Mokrzyce, Tuchola
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5/2026 - pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Lipno - 01, Nowogród - 05, Kotowice – 12;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Lipno, Nowogród, Kotowice.
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6/2026- pozyskanie i zrywka drewna w leśnictwach: Bogaczów - 04, Krzywaniec – 20;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna,do wykonania na terenie leśnictw Bogaczów, Krzywaniec;
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7/2026 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw: Pożarów – 16, Bieniów - 10, Guzów – 08;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu do wykonania na terenie leśnictw Guzów, Bieniów, Pożarów
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8/2026 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw: Wysoka - 2, Klępina - 13, Brzeźnica – 14;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, do wykonania na terenie leśnictw Wysoka, Klępina, Brzeźnica.
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9/2026 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw: Krzystkowice - 07, Biedrzychowice - 11, Żarków – 17;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki leśnej, do wykonania na terenie leśnictw Krzystkowice, Biedrzychowice, Żarków;
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10/2026 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw: Kosynka - 18, Mokrzyce - 21, Tuchola - 22 ;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki leśnej,do wykonania na terenie leśnictw Kosynka , Mokrzyce, Tuchola ;
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11/2026 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw: Lipno - 01, Nowogród - 05, Kotowice – 12;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki leśnej, do wykonania na terenie leśnictw Lipno , Nowogród, Kotowice;
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12/2026 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw: Bogaczów - 04, Krzywaniec – 20;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki leśnej,do wykonania na terenie leśnictwo Bogaczów, Krzywaniec;
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13/2026 – gospodarka szkółkarska na Szkółce Leśnej w Tucholi – 24;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej do wykonania na terenie Szkółki Leśnej w Tucholi.
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 14/2026 - wykonywanie usług z zakresu gospodarki łąkowo- rolnej - koszenie łąk: obwód 195;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki łąkowo- rolnej - koszenie łąk: obwód 195;
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 15/2026 - wykonywanie usług z zakresu gospodarki łąkowo- rolnej - koszenie łąk: obwód 167;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki łąkowo- rolnej - koszenie łąk: obwód 167
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 16/2026 - wykonywanie usług z zakresu gospodarki łąkowo- rolnej - koszenie łąk: obwód 183;
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki łąkowo- rolnej - koszenie łąk: obwód 183.
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet 17/2026 – prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie całego Nadleśnictwa Krzystkowice.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie całego Nadleśnictwa Krzystkowice.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft