100584-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen im Bereich Umweltsicherheit – Udbud af kontrakt vedrørende tilsyn og support med syn af sprøjter
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontrakt vedrørende tilsyn og support med syn af sprøjter
Beschreibung: Kontraktens formål er, at Miljøstyrelsen skal have udført tilsyn med de ca. 115 synsvirksomheder, som styrelsen har godkendt til at udføre syn af pesticidsprøjter, samt at sikre at der ydes faglig bistand vedr. syn af pesticidsprøjter til synsvirksomhederne og Miljøstyrelsen, som er den ansvarlige myndighed herfor.Miljøstyrelsen ønsker således at indgå én samlet kontrakt for udførelse af fysisk og administrativt tilsyn, løbende faglig bistand til synsvirksomheder og styrelsen samt løsning af diverse ad hoc-opgaver for styrelsen vedr. syn af sprøjter.
Interne Kennung: 2025-22743
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudsloven.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721000 Dienstleistungen im Bereich Umweltsicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16400000 Bespritzungsmaschinen für Landwirtschaft oder Gartenbau, 24451000 Pestizide, 50500000 Reparatur und Wartung von Pumpen, Ventilen, Hähnen, Metallbehältern und Maschinen, 75111100 Dienstleistungen der Exekutive
5. Los
Los: LOT-0000