100676-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 z podziałem na II części"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 z podziałem na II części"
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 z podziałem na II części – Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w ilości łącznej do 6.200,00 Mg/18 miesięcy z podziałem na II części: Część I – Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 w ilości do 5.000,00 Mg/18 miesięcy (odpad powstały z odpadów komunalnych); Część II – Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 w ilości do 1.200,00 Mg/18 miesięcy (odpad powstały z sortowania odpadów selektywnych). Szacuje się przekazać do zagospodarowania dla: Część I -około 150-280 Mg/1-miesiąc; Część II -około 50-100 Mg/1-miesiąc; Wykonawca może złożyć ofertę cenową tylko na jedną część. Złożenie oferty na dwie części spowoduje odrzucenie oferty. 2) Zamawiający zastrzega, że podane w Rozdziale IV ust. 2 pkt. 1) ilości są ilościami orientacyjnymi, obrazującymi możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia i mogącymi ulec zmianie w zależności od potrzeb Zamawiającego, jednak minimalna ilość przekazanych odpadów będzie wynosić dla: Części I – 3000,00 Mg/18 miesięcy; Części II – 800,00 Mg/18 miesięcy. W przypadku odbioru odpadów w ilości mniejszej niż określone w Rozdziale IV ust. 2 pkt. 1) Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 3) Odpady powstałe w procesie mechanicznej segregacji odpadów komunalnych stanowiących frakcję nadsitową. Z odpadów tych wydzielono surowce wtórne tj. szkło, metale, pet, papier, tekturę itp. 4) Odpad jest magazynowany na otwartym nieprzykrytym terenie, w postaci niezbelowanej. 5) Zamawiający informuje, że na podstawie zgromadzonych danych, średnio na pojazd transportujący odpady jest w stanie załadować dla części I ok. 23 Mg odpadu, a dla części II ok. 12 Mg odpadu. Jednakże wartość ta jest zmienna i w dużej mierze uzależniona od ładowności pojazdu odbierającego odpady. 6) Załącznik nr 8 do SWZ przedstawia wyniki badań dla odpadu o kodzie 19 12 12. 7) W załączniku nr 9 do SWZ Zamawiający udostępnia zdjęcia poglądowe odpadu o kodzie 19 12 12. 8) Odpady nie zawierają składników określonych w załączniku nr 4 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). 9) Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony środowiska. 10) Odpady objęte niniejszym zamówieniem winny być przetworzone przy użyciu instalacji do produkcji paliwa alternatywnego lub instalacji do termicznego przetwarzania odpadów. 11) Rozliczenie ilości odpadów następować będzie na podstawie legalizowanej wagi towarowej znajdującej się u Zamawiającego, wg wydruku wyniku ważenia. Zamawiający posiada świadectwo legalizacji, znajdujące się na terenie Zakładu Zamawiającego. 12) Odpady odbierane będą transportem wykonawcy na jego koszt oraz zagospodarowane przez wykonawcę poprzez odzysk. 13) Zamawiający będzie informował wykonawcę o planowanej ilości odpadów do odbioru z wyprzedzeniem. 14) Zamawiający zastrzega, iż ilości odbieranych odpadów z Zakładu w Pukininie o kodzie 19 12 12 będą ustalane sukcesywnie przez Zamawiającego w trakcie realizacji zamówienia. 15) Odpady będą odbierane przez wykonawcę z Instalacji zlokalizowanej pod adresem: Pukinin 140, gmina Rawa Mazowiecka. Odbiór odpadów następować będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00. 16) Odbiór odpadów będzie potwierdzony kartami przekazania odpadów. 17) Załadunek odpadów będzie odbywał się sprzętem Zamawiającego, a wykonawca zobowiązany będzie do podstawienia kontenera lub innego pojazdu/sprzętu przystosowanego do transportu tego typu odpadów. 18) Wykonawca zobowiązany jest do natychmiastowego informowania Zamawiającego o każdej sytuacji powodującej jakiekolwiek utrudnienia w odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów. 19) Wykonawca przedłoży oświadczenie Zamawiającemu o poddaniu procesowi odzysku całej masy odpadów przyjętych w danym miesiącu kalendarzowym w terminie do 15 dnia każdego następnego miesiąca emailem na adres: odpady@zgoaquarium.pl. 20) Wykonawca ma obowiązek złożenia oświadczenia dotyczącego aktualnego statusu decyzji w zakresie gospodarki odpadami, potwierdzającego ważność decyzji administracyjnej w każdym miesiącu kalendarzowym do 15 dnia każdego następnego miesiąca, zgodnie z załącznikiem nr 3 do umowy na adres emailowy: odpady@zgoaquarium.pl. 21) Zamawiający zastrzega zgodnie z art. 60 i art. 121 p.z.p. obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań zarówno dla części I oraz II, polegających na zagospodarowaniu odpadów o kodzie 19 12 12.
Interne KennungZP/02/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I - Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 z podziałem na II części
Interne KennungZP/02/2026-cz. I
Menge5 000 Tonnen
LosLOT-0002
TitelCzęść II - Usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji o kodzie 19 12 12 z podziałem na II części
Interne KennungZP/02/2026 -cz. II
Menge1 200 Tonnen