See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi wyceny nieruchomości dla potrzeb realizacji zadania gospodarowania nieruchomościami Miasta Poznania w latach 2025-2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wyceny nieruchomości, będących własnością Miasta Poznania lub innych podmiotów prawnych (cele wg Formularza cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 do Formularza ofertowego). Szacunkowa łączna liczba operatów: 1449. 2. Postępowanie składa się z 7 części zamówienia. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty maksymalnie na 2 części zamówienia. 3. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia zawiera Formularz cenowy. 4. Wyceny nieruchomości dokonuje rzeczoznawca majątkowy poprzez sporządzenie pisemnej opinii o wartości nieruchomości w formie operatu szacunkowego. 5. Operat szacunkowy określający wartość nieruchomości powinien być zgodny z przepisami ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 5 września 2023 r. w sprawie wyceny nieruchomości oraz Powszechnymi Krajowymi Zasadami Wyceny Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych (2 egzemplarze). 6. Oprócz elementów przewidzianych przepisami prawa, operat powinien dodatkowo zawierać: 1) Protokół z badania księgi wieczystej z zastrzeżeniem pkt 9); 2) Serwis fotograficzny – zdjęcia w kolorze; 3) Na życzenie Zamawiającego szkic (w liczbie 3 sztuk) lokalu mieszkalnego/ o innym przeznaczeniu wraz ze szkicem pomieszczeń przynależnych z podaniem na szkicu powierzchni poszczególnych pomieszczeń oraz powierzchni łącznej lokalu, opatrzony pieczęcią rzeczoznawcy wykonującego operat; 4) Protokół oględzin nieruchomości podpisany przez rzeczoznawcę majątkowego; 5) Zaznaczenie na planie miasta nieruchomości szacowanej i przyjętych do porównania z zastrzeżeniem pkt 9); 6) Wycinek mapy zasadniczej (dodatkowo w uzasadnionych przypadkach oraz w każdym przypadku, gdy operat sporządzony jest dla celu, o którym mowa w pkt części IV pkt E Formularza cenowego– wypis z rejestru gruntów) z zastrzeżeniem pkt 8) i 9); 7) Kopię dokumentu ubezpieczenia, o którym mowa w art. 175 ust. 4 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, aktualnego na dzień sporządzenia operatu szacunkowego; 8) W przypadku wycen nieruchomości wykonywanych dla celów określonych w części IV pkt A i B Formularza cenowego – dokumenty, o których mowa w pkt 6) mogą być zastąpione wydrukiem z Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Poznania bądź z Geoportalu Krajowego Infrastruktury Informacji Przestrzennej; 9) W przypadku wycen nieruchomości wykonywanych dla celów określonych w części VI pkt A-C Formularza cenowego – Wykonawca nie jest zobowiązany dołączać dokumentów, o których mowa w pkt 5) i 6) oraz zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 1) może przedłożyć wydruk z przeglądarki Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych; 10) Wersję elektroniczną operatu szacunkowego i załączników (w formacie pdf), o których mowa w pkt. 1)-10) przesłaną na adres poczty elektronicznej, z którego wysłano zlecenie wykonania operatu. Wymóg ten nie dotyczy operatów sporządzanych dla celów wymienionych w części I B, II pkt A-C, III pkt A i B, V pkt A Formularza cenowego. 7. W przypadku operatu szacunkowego wyceny nieruchomości przygotowywanego dla celów określonych w części I, II, III pkt A-B i D oraz części VII Formularza cenowego – oprócz elementów przewidzianych prawem, w sytuacjach wskazanych przez Zamawiającego Wykonawca jest zobowiązany w ramach określonej wartości nieruchomości wyodrębnić wartość gruntu oraz wartość poszczególnych części składowych – nakładów poczynionych na nieruchomości. W sytuacjach wskazanych przez Zamawiającego wartość poszczególnych części składowych – nakładów – powinna być podana również z rozbiciem na działki składające się na daną nieruchomość. 8. W przypadku operatu szacunkowego wyceny nieruchomości przygotowywanego dla potrzeb ustanowienia służebności gruntowej, służebności przesyłu oraz użytkowania (część VI pkt A-C Formularza cenowego) Wykonawca zobowiązany jest określić wartość wynagrodzenia z tytułu ustanowienia ograniczonego prawa rzeczowego oddzielnie dla każdej działki ewidencyjnej oraz podać ostatecznie sumę wynagrodzenia dla wszystkich działek razem, w ramach prowadzonego postępowania. 9. Umowa będzie miała charakter sukcesywny, tj. Zamawiający będzie zlecał wykonanie wyceny w miarę bieżących potrzeb w danej grupie nieruchomości. Podana liczba nieruchomości może ulec zmniejszeniu w zależności od bieżącego zapotrzebowania. Podstawą rozliczenia będą ceny jednostkowe dla danego typu nieruchomości. 10. Nieruchomością dla Zamawiającego jest zarówno nieruchomości składająca się z jednej działki zapisanej w księdze wieczystej, jak i z wielu działek zapisanych w jednej lub różnych księgach wieczystych. Decyduje o tym przede wszystkim przeznaczenie nieruchomości, jej gospodarcze wykorzystanie, sposób użytkowania, forma zbycia. Ponadto bardzo istotnym kryterium w tym zakresie, branym przez Zamawiającego pod uwagę przy podejmowaniu decyzji i formułowaniu zlecenia, jest fakt, że Zamawiający planuje przeznaczyć do zbycia kilka działek jako jedną nieruchomość będącą przedmiotem jednej oferty inwestycyjnej i wobec tego winna być ona wyceniona jako jedna nieruchomość. Zamawiający przyjmuje, że w przypadku, gdy dana część zamówienia opisana jest jako „kompleks”, to cena jednostkowa nie dotyczy pojedynczej nieruchomości w tym kompleksie, a dotyczy całego kompleksu. 11. Przez kompleks nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne Zamawiający rozumie działki gruntu, które spełniają łącznie następujące warunki: 1) są wydzielone geodezyjnie i stykają się ze sobą co najmniej jedną granicą (tj. każda działka styka się co najmniej jedną granicą z przynajmniej jedną inną działką zaliczoną przez Zamawiającego do kompleksu nieruchomości); 2) są zapisane w jednej księdze wieczystej (choć podział geodezyjny może być jeszcze nieujawniony w tejże księdze); 3) każda z działek wchodzących w skład kompleksu jest przeznaczona oddzielnie do zbycia.
Vorherige Bekanntmachung: 642328-2024
Interne Kennung: ZPb-II.271.112.2024.MD
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70300000 Diverse Dienstleistungen von Immobilienbüros gegen Einzelhonorar oder auf Vertragsbasis
Zusätzliche Einstufung (cpv): 70000000 Immobiliendienste, 71319000 Gutachterische Tätigkeit
5. Los
Los: LOT-0004
Interne Kennung: ZPb-II.271.112.2024.MD - część IV
Los: LOT-0006
Interne Kennung: ZPb-II.271.112.2024.MD - część VI