2. Verfahren
Verfahren
Titel: 3_S_2024_Dostawa trolejbusów niskopodłogowych z zasilaniem alternatywnym opartym na bateriach trakcyjnych.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 szt. fabrycznie nowych, niskopodłogowych trolejbusów jednoczłonowych / standardowych od długości pom. 11,5 - 13,5 m, z zasilaniem alternatywnym opartym na bateriach trakcyjnych, pochodzących od tego samego producenta, wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego (max. 6 osób). 2. Oferowane pojazdy muszą spełniać wymagania określone w załączniku nr 3 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia, a także wymagania obowiązujących norm prawnych w zakresie dopuszczenia trolejbusów do ruchu drogowego, o których mowa w: 1) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 marca 2011 r. w sprawie warunków technicznych tramwajów i trolejbusów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2011 r. Nr 65 poz. 344), 2) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 28 stycznia 2011 r. w sprawie zakresu, warunków, terminów i sposobu przeprowadzania badań technicznych tramwajów i trolejbusów oraz jednostek wykonujących te badania (Dz. U. z 2011, Nr 65 poz. 343 ze zm.) 3) rozporządzeniu Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie homologacji typu tramwajów i trolejbusów (t.j. Dz. U. z 2015, poz. 38); oraz 4) rozporządzeniu Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie homologacji typu tramwajów i trolejbusów (t.j. Dz. U. z 2015, poz.38), a w przypadku innej obowiązującej w dniu dostawy Trolejbusów regulacji prawnej dotyczącej Trolejbusów, muszą spełniać wymogi tej regulacji. 3. Dostarczane trolejbusy winny uwzględniać wymagania dostępności dla osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ustawy Pzp i zapisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2019 r. poz. 1696) wskazane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik 3 do SWZ. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z parametrami technicznymi zawarty został w załączniku 3 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w ww. załącznikach spowoduje odrzucenie oferty.
Vorherige Bekanntmachung: 620682-2024
Interne Kennung: 3_S_2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34622300 Oberleitungsbusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa trolejbusów niskopodłogowych z zasilaniem alternatywnym opartym na bateriach trakcyjnych.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 szt. fabrycznie nowych, niskopodłogowych trolejbusów jednoczłonowych / standardowych od długości pom. 11,5 - 13,5 m, z zasilaniem alternatywnym opartym na bateriach trakcyjnych, pochodzących od tego samego producenta, wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego (max. 6 osób). 2.Oferowane pojazdy muszą spełniać wymagania określone w załączniku nr 3 do SWZ - opis przedmiotu zamówienia, a także wymagania obowiązujących norm prawnych w zakresie dopuszczenia trolejbusów do ruchu drogowego, o których mowa w: 1)rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 marca 2011 r. w sprawie warunków technicznych tramwajów i trolejbusów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2011 r. Nr 65poz. 344), 2)rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 28 stycznia 2011 r. w sprawie zakresu, warunków, terminów i sposobu przeprowadzania badań technicznych tramwajów i trolejbusów oraz jednostek wykonujących te badania (Dz. U. z 2011, Nr 65 poz. 343 ze zm.) 3)rozporządzeniu Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie homologacji typu tramwajów i trolejbusów (t.j. Dz. U. z 2015, poz. 38); oraz 4)rozporządzeniu Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie homologacji typu tramwajów i trolejbusów (t.j. Dz. U. z 2015, poz.38), a w przypadku innej obowiązującej w dniu dostawy Trolejbusów regulacji prawnej dotyczącej Trolejbusów, muszą spełniać wymogi tej regulacji. 3.Dostarczane trolejbusy winny uwzględniać wymagania dostępności dla osób niepełnosprawnych zgodnie z art. 100 ustawy Pzp i zapisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2019 r. poz. 1696) wskazane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik 3 do SWZ. 4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z parametrami technicznymi zawarty został w załączniku 3 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w ww. załącznikach spowoduje odrzucenie oferty.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w taki sposób że zamówi dodatkowy (dodatkowa 1 sztuka) fabrycznie nowy, niskopodłogowy trolejbus jednoczłonowy / standardowy od długości pom. 11,5 - 13,5 m, z zasilaniem alternatywnym opartym na bateriach trakcyjnych, pochodzący od tego samego producenta, wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego – zaoferowany przez Wykonawcę, zgody z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik 3 do SWZ. Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie środków finansowych na zamówienie objęte prawem opcji. Warunkiem uruchomienia przez zamawiającego prawa opcji jest złożenie pisemnego oświadczenia woli o korzystaniu z prawa opcji z jednoczesnym wskazaniem zakresu prawa opcji. W przypadku nieskorzystania przez zamawiającego z prawa opcji, wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający zawrze z Wykonawcą umowę wg wzoru na załączniku 4 do SWZ. Pozostałe szczegóły dot. skorzystania z prawa opcji zawarte zostały w projekcie umowy.