See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania i zrywki drewna, hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej lasu, utrzymania turystycznego, gospodarki łowieckiej, łąkowo-rolnej, szkółkarstwa, nasiennictwa i selekcji, zadrzewień oraz ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Vorherige Bekanntmachung: 726496-2025
Interne Kennung: SA.270.1.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 17.09.2024 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 556761-2024 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 01 - leśnictwo: Królowa Górna
Interne Kennung: Pakiet 01 - leśnictwo: Królowa Górna
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 02 - leśnictwo: Bogusza
Interne Kennung: Pakiet 02 - leśnictwo: Bogusza
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 03 - leśnictwo: Florynka
Interne Kennung: Pakiet 03 - leśnictwo: Florynka
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 04 - leśnictwo: Kamianna
Interne Kennung: Pakiet 04 - leśnictwo: Kamianna
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 05 - leśnictwo: Berest
Interne Kennung: Pakiet 05 - leśnictwo: Berest
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 06 - leśnictwo: Kotów
Interne Kennung: Pakiet 06 - leśnictwo: Kotów
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 07 - leśnictwo: Roztoka Wielka
Interne Kennung: Pakiet 07 - leśnictwo: Roztoka Wielka
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 08 - leśnictwo: Nowa Wieś
Interne Kennung: Pakiet 08 - leśnictwo: Nowa Wieś
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 09 - leśnictwo: Łabowa
Interne Kennung: Pakiet 09 - leśnictwo: Łabowa
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10 - leśnictwo: Feleczyn
Interne Kennung: Pakiet 10 - leśnictwo: Feleczyn
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11 - leśnictwo: Barnowiec
Interne Kennung: Pakiet 11 - leśnictwo: Barnowiec
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12 - leśnictwo: Homrzyska
Interne Kennung: Pakiet 12 - leśnictwo: Homrzyska
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13 - Gospodarstwo Szkółkarskie Feleczyn
Interne Kennung: Pakiet 13 - Gospodarstwo Szkółkarskie Feleczyn