2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gmin należących do Związku Gmin Krajny w 2025 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia, dla którego sporządzono niniejszy dokument, jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu gmin członkowskich Związku Gmin Krajny w Złotowie (dalej: „Związek”) wraz z realizacją usług i obowiązków dodatkowych. Zamówienie zostało podzielone na 2 niezależne względem siebie części, w sposób określony w Rozdziale I ust. 3 Opisu Przedmiotu Zamówienia (dalej: „OPZ”). 2. Zakres przedmiotowy zamówienia obejmuje: 1) odbieranie: a) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkanych i niezamieszkanych położonych na terenie gmin członkowskich Związku pozostających w systemie odbierania odpadów komunalnych zorganizowanym przez Związek, cyklicznie w systemie u źródła, z pojemników / kontenerów lub worków, z podziałem na następujące frakcje: • niesegregowane (zmieszane) odpady, powstające po wydzieleniu frakcji podlegających selektywnej zbiórce (w dalszej części zwanymi również: „niesegregowane (zmieszane) odpady” lub „odpady zmieszane”), • papier, • szkło, • tworzywa sztuczne, metale i opakowania z tych materiałów, opakowania wielomateriałowe, • bioodpady, b) przeterminowanych leków zdeponowanych w aptekach (na potrzeby dokumentów zamówienia za równoznaczne z aptekami należy rozumieć również punkty apteczne oraz ośrodki zdrowia), c) odpadów komunalnych w ramach konkursów i akcji plenerowych organizowanych w okresie realizacji zamówienia na terenie Związku, 2) zapewnienie: a) właścicielom nieruchomości pojemników przeznaczonych do gromadzenia odpadów wskazanych powyżej w pkt 1) lit a) i dbałość o ich należyty stan techniczny, porządkowy oraz sanitarny zgodnie z wymogami OPZ, w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w pojemnikach / kontenerach, b) właścicielom nieruchomości, worków przeznaczonych do gromadzenia opadów wskazanych powyżej w pkt 1) lit a) tiret drugi do czwarty, w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w workach, c) pojemników do deponowania przeterminowanych leków w aptekach o których mowa w pkt 1) lit c) powyżej, 3) transport i przekazanie odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 (zwanych dalej łącznie ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca / miejsc zbierania lub przetwarzania odpadów komunalnych, zapewnionego / zapewnionych przez Wykonawcę i wskazanego / wskazanych w ofercie, 4) zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych w miejscu / miejscach przetwarzania odpadów komunalnych, zapewnionego / zapewnionych przez Wykonawcę i wskazanego / wskazanych w ofercie, 5) zapewnienie świadczeń związanych z funkcjonowaniem Systemu Zarządzania Gospodarką Odpadami (dalej „SZGO”) na zasadach opisanych w Załączniku nr 1 do OPZ lub równoważnego systemu Wykonawcy zapewnianego i udostępnionego Zamawiającemu na zasadach określonych w Załączniku nr 1 do OPZ, a w szczególności: a) dostawa transponderów RFID oraz ich montaż na pojemnikach do odbioru odpadów, b) wyposażenie wszystkich pojazdów wykorzystywanych do realizacji zamówienia w systemy automatycznej identyfikacji RFID kompatybilne z oprogramowaniem Zamawiającego lub kompatybilne z oprogramowaniem Wykonawcy zapewniającym równoważne funkcje systemu udostępnionego Zamawiającemu na zasadach określonych w Załączniku nr 1 do OPZ, c) stworzenie w udostępnionym Wykonawcy oprogramowaniu Zamawiającego lub oprogramowaniu Wykonawcy zapewniającym równoważne funkcje systemu i udostępnionego Zamawiającemu na zasadach określonych w Załączniku nr 1 do OPZ, planów/harmonogramów odbioru odpadów na okres realizacji zamówienia oraz przypisanie do nich pojazdów, które będą je wykonywać na warunkach określonych w OPZ, 6) realizację usług i obowiązków powiązanych z ww. w pkt 1) – 5). 3. Przedmiot zamówienia został określony i opisany w załączniku nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy) oraz załączniku nr 3 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia).
Interne Kennung: GO.271.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając w oparciu o przepis art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych wyznacza skrócony, względem podstawowego (wynikającego z art. 138 ust. 1 pkt 1) pzp, termin składania ofert. Uzasadnienie procedury przyspieszonej znajduje się w rozdziale XVI SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I zamówienia
Beschreibung: Część I – obejmującą odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasta Złotów.
Interne Kennung: Część I zamówienia
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez zobowiązanie Wykonawcy do realizacji Usług przez okres dodatkowych 3 miesięcy, względem podstawowego okresu świadczenia usług określonego na 9 miesięcy. Na podstawie prawa opcji, Zamawiający ma prawo do jednostronnego wydłużenia okresu świadczenia Usług maksymalnie o 3 miesiące. Szczegółowy zakres prawa opcji został określony w załączniku nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy).
Los: LOT-0002
Titel: Część II zamówienia
Beschreibung: Część II – obejmującą odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu następujących gmin: a) Gminy Lipka, b) Miasta i Gminy Łobżenica, c) Miasta i Gminy Okonek d) Gminy Tarnówka e) Gminy Zakrzewo f) Gminy Złotów
Interne Kennung: Część II zamówienia