See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa kompleksowego sprzątania w budynkach Wydziału Chemii UMCS
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego sprzątania w budynkach Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie z podziałem na części: Część nr 1: Usługa sprzątania w budynku Collegium Chemicum; Część nr 2: Usługa sprzątania w budynku Mała Chemia; Część nr 3: Usługa sprzątania w budynku Chemia Organiczna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku do SWZ, odpowiednio do części.
Vorherige Bekanntmachung: 630428-2024
Interne Kennung: PN/84-2024/DZP-p
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa sprzątania w budynku Collegium Chemicum
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku do SWZ, odpowiednio do części.
Interne Kennung: Część 1
Menge: 10 572 Quadratmeter
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji w okresie realizacji umowy zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy. 2. Realizacja opcji polegać będzie na zmniejszeniu maksymalnie o 30% zamówienia podstawowego, tj. całkowitej powierzchni sprzątania w całym okresie świadczenia usługi sprzątania i utrzymania czystości, określonej w opisie przedmiotu zamówienia. 3. Realizacja opcji dokonywana będzie poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego co najmniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem realizacji opcji pisemnego oświadczenia określającego szczegółowy zakres opcji w szczególności: 1) liczbę m² o którą zostanie pomniejszone zamówienie podstawowe, 2) okres (godziny, dni, miesiące) w których nastąpi pomniejszenie zamówienia podstawowego, 3) inne informacje istotne dla Wykonawcy. 4. Zamawiający może skorzystać z opcji w okresie realizacji umowy jednorazowo lub etapowo (częściowo, sukcesywnie). Zamawiający może korzystać z opcji wielokrotnie do osiągnięcia maksymalnego procentowego zmniejszenia zamówienia podstawowego. 5. Zakres wykonywanej usługi w ramach opcji zależny będzie od faktycznych i uzasadnionych potrzeb Zamawiającego w trakcie realizacji umowy. 6. Zamawiający będzie mógł skorzystać z opcji w czasie nie przekraczającym okresu, na który została zawarta umowa. 7. Zamawiający może skorzystać z opcji w szczególności w następujących okolicznościach: 1) zmniejszenia zakresu użytkowania budynku w szczególności: w okresie wakacyjnym, tj.: w miesiącach lipiec – sierpień (o maksymalnie 30% całkowitej powierzchni sprzątania), w okresie przerw między semestralnych, przerw świątecznych oraz innych przerw w funkcjonowaniu Uczelni związanych z przerwami w zajęciach dydaktycznych, 2) przeprowadzenia prac remontowych i inwestycyjnych w budynku, 3) zmiany przeznaczenia pomieszczeń. 8. Zamawiający w przypadku skorzystania z opcji dopuszcza zmianę/zmniejszenie wymaganej minimalnej liczby pracowników, oddelegowanych do sprzątania, wskazanej w opisie przedmiotu zamówienia dla poszczególnych okresów świadczenie usługi. Wykonawca będzie uprawniony w tym okresie do proporcjonalnego zmniejszenia obsady osób świadczących usługi sprzątania na podstawie protokołu ustaleń z Kierownikiem obiektu. 9. Każde zmniejszenie zakresu wykonywanych usług skutkować będzie proporcjonalnym zmniejszeniem miesięcznego wynagrodzenia Wykonawcy w zależności od faktycznego wykorzystania opcji. 10. Opcja będzie realizowana na takich samych warunkach finansowych jak zamówienie podstawowe, tj. cena za m2 będzie równa cenie jednostkowej wskazanej w ofercie (formularz oferty) dla zamówienia podstawowego. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy nie będzie przysługiwało roszczenie z tytułu zapłaty za liczbę m² powierzchni sprzątania o którą zostanie pomniejszone zamówienia podstawowe
Los: LOT-0002
Titel: Usługa sprzątania w budynku Mała Chemia
Interne Kennung: Część 2
Menge: 3 720 Quadratmeter
Los: LOT-0003
Titel: Usługa sprzątania w budynku Chemia Organiczna
Interne Kennung: Część 3
Menge: 4 450 Quadratmeter