See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Chmielnik w roku 2026.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów turystycznych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Chmielnik w roku 2026.
Vorherige Bekanntmachung: 703746-2025
Interne Kennung: SA.270.2.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Poprzedzona - Wstępny ogłoszeniem informacyjnym Numer publikacji ogłoszenia: 616070-2025 art. 138 ust. 2 pkt. 1) ustawy Prawo zamówień Publicznych. Zamawiający informuje, iż w dniu 22.09.2025 opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Gospodarka leśna w Leśnictwie Papiernia
Beschreibung: Pakiet I - Gospodarka leśna w Leśnictwie Papiernia obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna , ochrony przeciwpożarowej
Interne Kennung: Część I - Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II- Gospodarka leśna w Leśnictwie Potok
Beschreibung: Pakiet II - Gospodarka leśna w Leśnictwie Potok obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna , ochrony przeciwpożarowej ;
Interne Kennung: Część II - Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III- Gospodarka leśna w Leśnictwie Drugnia
Beschreibung: Pakiet III - Gospodarka leśna w Leśnictwie Drugnia obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna , ochrony przeciwpożarowej;
Interne Kennung: Część III - Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV- Gospodarka leśna w Leśnictwie Włoszczowice
Beschreibung: Pakiet IV - Gospodarka leśna w Leśnictwie Włoszczowice obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna , ochrony przeciwpożarowej;
Interne Kennung: Część IV - Pakiet IV
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V- Gospodarka leśna w Leśnictwie Jasień
Beschreibung: Pakiet V - Gospodarka leśna w Leśnictwie Jasień obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna , ochrony przeciwpożarowej;
Interne Kennung: Część V - Pakiet V
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI- Gospodarka leśna w Leśnictwie Niziny
Beschreibung: Pakiet VI - Gospodarka leśna w Leśnictwie Niziny obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna , ochrony przeciwpożarowej;
Interne Kennung: Część VI- Pakiet VI
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII- Gospodarka leśna w Leśnictwie Budy
Beschreibung: Pakiet VII - Gospodarka leśna w Leśnictwie Budy obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna , ochrony przeciwpożarowej
Interne Kennung: Część VII- Pakiet VII
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet VIII- Gospodarka leśna w Leśnictwie Stopnica
Beschreibung: Pakiet VIII - Gospodarka leśna w Leśnictwie Stopnica obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna , ochrony przeciwpożarowej;
Interne Kennung: Część VIII- Pakiet VIII
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet IX- Gospodarka leśna w Leśnictwie Szydłów
Beschreibung: Pakiet IX - Gospodarka leśna w Leśnictwie Szydłów obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna , ochrony przeciwpożarowej
Interne Kennung: Część IX-Pakiet IX