2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af drift og vedligehold og udskiftning af vejbelysning i Stevns Kommune
Beschreibung: Stevns Kommune udbyder drift og vedligehold og udskiftning af vejbelysning. Udbuddet gennemføres som følge af, at kommunens eksisterende kontrakt udløber. Der indgås kontrakt med en leverandør. Kontrakten forventes at træde i kraft d. 1. maj 2026. Belysningsanlægget består af ca. 4.100 lyspunkter. Hertil kommer tilhørende master, masteindsatser, arme, kabler, skabe m.v. samt torontoanlæg. Udover drift og vedligehold af belysningsanlægget forventes, at der skal gennemføres et udskiftningsprojekt for modernisering af anlægget herunder bl.a. udskiftning af armaturer med udfasede lyskilder.
Interne Kennung: Stevns Kommune
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928500 Straßenbeleuchtungseinrichtungen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 50230000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Straßen und anderen Einrichtungen, 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
5. Los
Los: LOT-0000