2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa dwóch fabrycznie nowych autobusów miejskich z całkowicie niską podłogą, klasy MIDI wyprodukowanych w 2025 roku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa dwóch fabrycznie nowych autobusów miejskich z całkowicie niską podłogą, klasy MIDI wyprodukowanych w 2025 roku”, spełniających wymagania techniczne określone w Załączniku nr 3 do SWZ -Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wszystkimi załącznikami do niego. 2. Oferowane autobusy muszą być fabrycznie nowe, wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 roku, nieużywane do badań, prezentacji, testów lub celów o podobnym charakterze, jak również wyposażone w silnik spełniający wymogi w zakresie emisji zanieczyszczeń EURO 6. 3. Oferowany autobus musi być pojazdem znajdującym się na dzień składania ofert w ciągłej produkcji seryjnej producenta, tzn. był już sprzedawany przez Wykonawcę (marka, model i rodzaj napędu). 4. Autobusy powinny spełniać wszystkie wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tj. z dnia 29 lutego 2024 r., Dz.U. z 2024 r. poz. 502), wydanego na podstawie art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym tj. z dnia 21 czerwca 2024 r., Dz.U. z 2024 r. poz. 1251), posiadać świadectwo homologacji oraz SORT – 2 kopia Raportu Technicznego drogowego zużycia paliwa (test SORT 2) przez dostarczone autobusy, opracowanego wg wytycznych UITP (International Association of Public Transport), w kompletacji i wyposażeniu zgodnym z dostarczonym pojazdem w tym z zespołem i rozmiarem ogumienia identycznych z dostarczonymi autobusami. Raport powinien być wykonany przez niezależną certyfikowaną jednostką badawczą, upoważnioną do wykonywania testu i sporządzenia raportu. 5. Wykonawca oświadcza, że autobusy objęte niniejszą umową będą w pełni sprawne oraz będą posiadały kompletację, cechy i parametry techniczne oraz cechy jakościowe identyczne oraz zgodne z Specyfikacją techniczną i jej załącznikami, która stanowi (Zał. Nr 3 do SWZ), świadectwem homologacji typu pojazdu (Zał. Nr 1 do Umowy) i wymaganiami określonymi przez Zamawiającego w SWZ. 6. Zamawiający wymaga, aby w przedmiotowym zamówieniu udział towarów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE przekraczał 50%. Oferta Wykonawcy, którego deklarowany udział, w realizacji zamówienia, towarów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw, z którymi Wspólnota Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorstw nie przekracza 50% zostanie odrzucona na podstawie art. 138c ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp. 7. Wszystkie elementy nadwozia stanowiące wyposażenia przedziału pasażerskiego oraz kabiny kierowcy oferowanych autobusów spełniają warunek niepalności – homologacja EWG pojazdu odnośnie do palności, uzyskana zgodnie z warunkami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) NR 661/2009 z dnia 13 lipca 2009 r. w sprawie wymagań technicznych w zakresie homologacji typu pojazdów silnikowych dotyczących ich bezpieczeństwa ogólnego, ich przyczep oraz przeznaczonych dla nich układów, części i oddzielnych zespołów technicznych; 8. Wykonawca zapewni dostęp do w pełni autoryzowanej stacji serwisowej producenta działającej w systemie 24h dysponującej mobilnym serwisem (wozami serwisowymi) 9. Wykonawca zobowiązuje się zabezpieczyć dostawy części zamiennych w okresie 12 lat od zakupu autobusów; 10. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić utrzymanie współpracy w zakresie informacji i pomocy technicznej w okresie 10 lat od zakupu autobusów. 11. Kody opisujące przedmiot zamówienia: 1) 34121100-2 – Autobusy transportu publicznego 2) 34121400-5 - Autobusy niskopodłogowe
Interne Kennung: ZP/PNUS/MZK-2025/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
Los: LOT-0001