See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie jezdni, zatok postojowych, parkingów i zatok autobusowych na terenie miasta Piły w sezonie zimowym 2024/2025
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich i gminnych na terenie miasta Piła w sezonie zimowym 2024/2025 polegające na mechanicznym i ręcznym odśnieżaniu, jak również likwidacji śliskości w obrębie jezdni, zatok postojowych, parkingów i zatok autobusowych. Zamówienie obejmuje również transport zanieczyszczeń, śniegu i lodu na składowisko odpadów lub inne miejsce wskazane przez zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załączniku nr 1-4. 2. Zamawiający stosownie do art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 3. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji i egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w Projekcie umowy (załącznik nr 3 do SWZ). 4. Wykonawca jako wytwórca odpadów w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14.12.2012r. o odpadach ma obowiązek gospodarowania powstałymi podczas realizacji zadania odpadami zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawą z dnia 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwałą Nr XXXIV/346/20 Rady Miasta Piły z dnia 24 listopada 2020 r, w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Piły. 5. Wykonawca w trakcie realizacji zadania będzie posiadał uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Wykonawca w trakcie realizacji powyższego zadania musi znajdować się w rejestrze podmiotów gospodarujących odpadami (BDO), zgodnie z art. 50 ust. 1 pkt. 5 ustawy o odpadach. 6. Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany będzie do dostarczenia polisy lub innego dokumentu ubezpieczeniowego na min. 500 000,00 zł potwierdzającego, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia. 7. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001