10283-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Zaciągnięcie kredytu na finansowanie planowanego deficytu i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań do kwoty 5 000 000,00 zł
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaciągnięcie kredytu na finansowanie planowanego deficytu i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań do kwoty 5 000 000,00 zł
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotowego w wysokości 5 000 000,00 PLN przeznaczonego na finansowanie planowanego deficytu i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 2.Bank stawia do dyspozycji Zamawiającego kredyt niezwłocznie po zawarciu umowy, jednak nie później niż do 31.12.2024 r. UWAGA: Przedmiotowy kredyt musi być uruchomiony najpóźniej do 31.12.2024 r. z uwagi na to, że limity i upoważnienie do zaciągnięcia kredytu zawarte są w uchwale budżetowej na 2024 r., a celem zaciągnięcia kredytu jest sfinansowanie planowanego deficytu w roku 2024 i sfinansowanie planowanych w 2024 roku rozchodów związanych ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 3. Termin wykonania umowy: 171 miesięcy, jednak nie wcześniej niż od chwili zawarcia umowy do ostatecznej spłaty kredytu przewidywanej na grudzień 2038 r. Spłata rat kapitałowych wynikająca z umowy kredytowej następować będzie w okresie od marca 2026 r. do grudnia 2038 r. 4. Łączna spłata rat kapitałowych wynikająca z umowy kredytowej następować będzie w okresie 13 lat począwszy od stycznia 2026 r. do grudnia 2038 r. do ostatniego dnia każdego kwartału zgodnie z niżej przedstawionym harmonogramem: styczeń 2026 r.– grudzień 2027 r. – kwartalna kwota raty 12.500,00 zł; styczeń 2028 r.– grudzień 2028 r. – kwartalna kwota raty 50.000,00 zł; styczeń 2029 r.– grudzień 2029 r. – kwartalna kwota raty 100.000,00 zł; styczeń 2030 r.– grudzień 2032 r. – I-III kwartał - kwartalna kwota raty 100.000,00 zł , IV kwartał - kwartalna kwota raty 200.000,00 zł, styczeń 2033 r.– grudzień 2037 r.– kwartalna kwota raty 50 000,00 zł, styczeń 2038 r. – grudzień 2038 r. – kwartalna kwota raty 450 000,00 zł 5. Prawne zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel własny in blanco z wystawienia Zamawiającego wraz z deklaracją wekslową opatrzony kontrasygnatą Skarbnika. Zamawiający nie przewiduje oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie przepisów bankowych. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości spłaty rat kredytu w walutach obcych. Wszelkie naliczenia pomiędzy wykonawcą a zamawiającym będą dokonywane w złotych polskich(PLN). 7. Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia oraz sposób wykonania określony jest w SWZ oraz jej zał. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 1 do SWZ. 8. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art.7pkt15Pzp. Podział zamówienia spowodowałby, że zamawiający nie osiągnie korzystnego efektu ekonomicznego w związku z zaciągniętym zobowiązaniem. Ponadto podział przedmiotu zamówienia spowoduje także trudności techniczne, dodatkowe koszty wykonania zamówienia oraz brak możliwości skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia w tym uruchomienie i spłaty kredytu. 9.Stosownie do dyspozycji art. 95Pzp zamawiający wymaga, aby wykonawca lub podwykonawca wykonujący czynności związane z realizacją zamówienia zatrudniał pracowników na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z udzieleniem i obsługą kredytu w trakcie trwania umowy. 10.Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia, o którym mowa w art. 94Pzp. 11. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1pkt 7i 8Pzp. 12. Zamawiający nie przewiduje możliwości ani nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia (art. 131ust. 2Pzp). 13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z wyłączeniem przypadku o którym mowa w art.261Pzp. 14. Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zarówno w stosunku do Wykonawcy (art.121Pzp) jak i poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zam. (art. 60Pzp). 15. Zgodnie z postanowieniami art. 462 ust. 1Pzp, Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 16. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Interne Kennung: RI.271.1.13.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotowego w wysokości 5 000 000,00 PLN przeznaczonego na finansowanie planowanego deficytu i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 2.Bank stawia do dyspozycji Zamawiającego kredyt niezwłocznie po zawarciu umowy, jednak nie później niż do 31.12.2024 r. UWAGA: Przedmiotowy kredyt musi być uruchomiony najpóźniej do 31.12.2024 r. z uwagi na to, że limity i upoważnienie do zaciągnięcia kredytu zawarte są w uchwale budżetowej na 2024 r., a celem zaciągnięcia kredytu jest sfinansowanie planowanego deficytu w roku 2024 i sfinansowanie planowanych w 2024 roku rozchodów związanych ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań. 3. Termin wykonania umowy: 171 miesięcy, jednak nie wcześniej niż od chwili zawarcia umowy do ostatecznej spłaty kredytu przewidywanej na grudzień 2038 r. Spłata rat kapitałowych wynikająca z umowy kredytowej następować będzie w okresie od marca 2026 r. do grudnia 2038 r. 4. Łączna spłata rat kapitałowych wynikająca z umowy kredytowej następować będzie w okresie 13 lat począwszy od stycznia 2026 r. do grudnia 2038 r. do ostatniego dnia każdego kwartału zgodnie z niżej przedstawionym harmonogramem: styczeń 2026 r.– grudzień 2027 r. – kwartalna kwota raty 12.500,00 zł; styczeń 2028 r.– grudzień 2028 r. – kwartalna kwota raty 50.000,00 zł; styczeń 2029 r.– grudzień 2029 r. – kwartalna kwota raty 100.000,00 zł; styczeń 2030 r.– grudzień 2032 r. – I-III kwartał - kwartalna kwota raty 100.000,00 zł , IV kwartał - kwartalna kwota raty 200.000,00 zł, styczeń 2033 r.– grudzień 2037 r.– kwartalna kwota raty 50 000,00 zł, styczeń 2038 r. – grudzień 2038 r. – kwartalna kwota raty 450 000,00 zł 5. Prawne zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel własny in blanco z wystawienia Zamawiającego wraz z deklaracją wekslową opatrzony kontrasygnatą Skarbnika. Zamawiający nie przewiduje oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie przepisów bankowych. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości spłaty rat kredytu w walutach obcych. Wszelkie naliczenia pomiędzy wykonawcą a zamawiającym będą dokonywane w złotych polskich(PLN). 7. Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia oraz sposób wykonania określony jest w SWZ oraz jej zał. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 1 do SWZ. 8. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art.7pkt15Pzp. Podział zamówienia spowodowałby, że zamawiający nie osiągnie korzystnego efektu ekonomicznego w związku z zaciągniętym zobowiązaniem. Ponadto podział przedmiotu zamówienia spowoduje także trudności techniczne, dodatkowe koszty wykonania zamówienia oraz brak możliwości skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia w tym uruchomienie i spłaty kredytu. 9.Stosownie do dyspozycji art. 95Pzp zamawiający wymaga, aby wykonawca lub podwykonawca wykonujący czynności związane z realizacją zamówienia zatrudniał pracowników na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z udzieleniem i obsługą kredytu w trakcie trwania umowy. 10.Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia, o którym mowa w art. 94Pzp. 11. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1pkt 7i 8Pzp. 12. Zamawiający nie przewiduje możliwości ani nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia (art. 131ust. 2Pzp). 13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z wyłączeniem przypadku o którym mowa w art.261Pzp. 14. Zamawiający nie dokonuje zastrzeżenia osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zarówno w stosunku do Wykonawcy (art.121Pzp) jak i poszczególnych Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zam. (art. 60Pzp). 15. Zgodnie z postanowieniami art. 462 ust. 1Pzp, Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. 16.Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.