2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej oraz budowa zastawek z stałym piętrzeniem wraz przepławkami umożliwiającymi wędrówkę organizmów wodnych przez przeszkody
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej oraz budowa zastawek z stałym piętrzeniem wraz przepławkami umożliwiającymi wędrówkę organizmów wodnych przez przeszkody”, w oparciu o załączony:Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Budowa zastawek z stałym piętrzeniem wraz z przepławkami umożliwiającymi wędrówkę organizmów wodnych przez przeszkody” będącym załącznikiem nr 10 do SWZ. Mała retencja oznacza działania poprawiające zdolność gromadzenia wody w małych zbiornikach naturalnych i sztucznych oraz jej podpiętrzanie w korytach rzek, potoków, w kanałach i rowach w celu późniejszej alimentacji do środowiska. Celem realizacji inwestycji budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będzie przede wszystkim poprawa uwilgotnienia gleb leśnych, zmiana niekorzystnego, szybkiego odpływu wód powierzchniowych z terenów leśnych na odpływ spowolniony, urozmaicenie elementów ekosystemu leśnego oraz korzystny wpływ na różnorodność biologiczną. Zadanie polega na zaprojektowaniu oraz budowie 28 zastawek z stałym piętrzeniem wody do maks. wysokości 1m (minimalna wysokość piętrzenia to 0.5m.) wraz z przepławkami umożliwiającymi wędrówkę organizmów wodnych przez przeszkody w ciągu jednego rowu melioracyjnego (rowu Lublinieckiego) i dwóch rowów mających status cieków naturalnych Dopływ od Solarni (ciek północny) oraz Dopływ w Zawadzkim (ciek południowy) na łącznej długości ok 12 km koryt na terenie gmin Pawonków Obręb Kośmidry na działkach nr 75/8, 499/94, i gminie Lubliniec Obręb Lubliniec na działkach nr, 632, 633, 859, 861, 863, 877, 880, 881, 886, 1471, 1472,1473. Wszystkie działki przeznaczone pod inwestycję należą do Inwestora – tj. Skarbu Państwa. Zastawki będą wyposażone w przepławkę w formie rampy. Rampy te będą miały za zadanie umożliwienie migrowania organizmów wodnych przez zastawkę. Rampa od strony wody dolnej powinna być wykonana ze spadkiem 1:10 lub łagodniejszym. Efektem powyższych działań będzie uzyskanie min. 5600 m3 retencjonowanej wody, co wpłynie na poprawę warunków wodno-gruntowych w rejonie planowanej inwestycji. Szczegółowy zakres prac określa PROGRAM FUNKCJONALNO – UŻYTKOWY pn: „Budowa zastawek z stałym piętrzeniem wraz z przepławkami umożliwiającymi wędrówkę organizmów wodnych przez przeszkody” Zakres przedmiotu zamówienia określony w SWZ. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: • Prace projektowe (prace przedprojektowe, wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego, wykonanie przedmiarów robót) wraz z uzyskaniem przez Wykonawcę niezbędnych do prawidłowej realizacji robót budowlanych uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji). • Pełnienie nadzoru autorskiego. • Usługi towarzyszące pracom projektowym i robotom budowlanym. • Wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej oraz wydanych aktów administracyjnych kompletnego obiektu budowlanego spełniającego wymagania opisane w programie funkcjonalno – użytkowym oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zakres niezbędnej dokumentacji formalno-prawnej i projektowej obejmuje m.in.: • Projekt zagospodarowania terenu • Projekt architektoniczno-budowlany • Projekt techniczny • Informacja BIOZ • Przedmiar robót i kosztorys • Szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (SST) • Mapę z lokalizacją obiektu w układzie współrzędnych 1992 z rozszerzeniem *.xml lub *.shp w celu umieszczenia obiektu w Leśnej Mapie Numerycznej • Inne opracowania wynikające z konieczności uzyskania wszelkich zgód i pozwoleń • Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r Prawo Budowlane, której uzyskanie również obciąża Wykonawcę. Dokumentacja musi odpowiadać obowiązującym przepisom prawa, w tym w szczególności przepisom: Ustawa Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. 2025 poz. 418 z późn. zm.), Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. 2025 poz. 567 z późn. zm.), Ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne – (Dz. U. 2025 poz. 960 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy zakresu dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454 z póź. zm.), Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. 2022 poz.1679 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. 2003 nr 120 poz. 1126 ), Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy (Dz. U. nr 2002 191 poz. 1596 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. nr 169 poz. 1650 z późn. zm.) Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 22 marca 2006 r. w sprawie szczegółowych zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów (Dz. U. z 2022 r. poz. 1065 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2023 r. poz. 822 z późn. zm.) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2009 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy (Dz. U. z 2009 r. nr 105, poz. 870 z późn. zm.).
Interne Kennung: SA.270.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45246400 Hochwasserschutzarbeiten, 45247112 Bau von Entwässerungskanälen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 71351914 Archäologische Untersuchungen, 45247270 Bauarbeiten für Sammelbecken, 45247220 Bau von Wehren, 45247100 Bauarbeiten für Wasserstraßen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zamówienie realizowane w ramach projektu: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3) współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Pełny opis procedury zawarty został w Specyfikacji Warunków Zamówienia na stronie https://josephine.proebiz.com/pl/