2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie usługi kompleksowego nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn. „Budowa Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów wraz z odzyskiem energii jako elementu Centrum Zielonej Transformacji w Opolu”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowego, wielobranżowego nadzoru inwestorskiego oraz nadzoru w okresie pierwszego roku gwarancji i rękojmi przy zadaniu inwestycyjnym prowadzonym pod nazwą: „Budowa Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów wraz z odzyskiem energii jako elementu Centrum Zielonej Transformacji w Opolu”. Zamawiający zleci, a Wykonawca zobowiąże się do wykonania w ramach umowy ws. niniejszego zamówienia publicznego usługi polegającej na pełnieniu nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót oraz na zarządzaniu Zadaniem inwestycyjnym. Wykonawca w ramach usługi obowiązany będzie zarządzać, pełnić kontrolę i nadzór inwestorski, a także współpracować z Zamawiającym w zakresie sprawozdawczości z realizacji Zadania inwestycyjnego. W zakresie niniejszego zamówienia, Wykonawca obowiązany będzie zapewnić płynną realizację Zadania inwestycyjnego, w zakresie przygotowania, projektowania i realizacji robót budowlanych, sprawny i terminowy odbiór dokumentów i robót, zapewniając prawidłowe przyszłe funkcjonowanie i obsługę obiektu przez Zamawiającego. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) nadzór nad projektowaniem i realizacją robót budowlanych realizowanych w ramach Zadania inwestycyjnego, 2) zarządzanie procesem budowy na etapie jego realizacji w celu skutecznego wyegzekwowania od Wykonawcy robót budowlanych spełnienia wymagań dotyczących jakości stosowanych materiałów i wykonania robót, kosztów realizacji oraz wykonania zadania w oparciu o dokumentacje projektowe zgodnie z wydaną decyzją o pozwoleniu na budowę, właściwymi przepisami prawnymi i technicznymi, w terminie ustalonym w umowie z wykonawcą robót, aby osiągnąć cel, jakiemu przedsięwzięcie ma służyć, 3) pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego wielobranżowego zgodnie z przepisami prawa (w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) i postanowieniami decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z kontrolą rozliczenia finansowego inwestycji, 4) współpracę z Zamawiającym i podejmowanie działań na jego rzecz w okresie realizacji robót budowlanych wydając polecenia, decyzje, opinie, zgody, szkolenia, akceptacje i wnioski dla Wykonawcy, 5) przygotowanie Jednostki Realizującej Projekt (Zamawiającego) do wdrażania i realizacji Projektu, 6) wspieranie Zamawiającego we wszystkich czynnościach technicznych, administracyjnych i finansowych związanych z realizacją Zadania inwestycyjnego, 7) prowadzenie czynności w okresie gwarancji jakości i rękojmi udzielonej przez Wykonawcę robót budowlanych, w tym przeglądach gwarancyjnych, 8) pełnienie funkcji z zachowaniem należytej staranności o interes Zamawiającego tak, aby zadanie inwestycyjne zostało zrealizowane terminowo, prawidłowo, zapewniając długotrwałe, efektywne i bezpieczne użytkowanie powstałej infrastruktury, nadzór nad robotami budowlanymi, w szczególności w następującym zakresie: a) branży konstrukcyjno-budowlanej, b) branży sanitarnej, c) branży elektroenergetycznej i aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki (AKPiA), d) technologii termicznego przekształcania odpadów i oczyszczania spalin, e) przemysłowych instalacji cieplnych, f) kosztorysowania i rozliczeń projektów, g) nadzoru nad realizacją inwestycji ppoż., h) branży drogowej. Zadanie inwestycyjne jest dofinansowane w ramach programu priorytetowego 2.1.3. Racjonalna gospodarka odpadami Część 3) Wykorzystanie paliw alternatywnych na cele energetyczne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 10 do SWZ pn. „Opis Przedmiotu Zamówienia” (dalej jako „OPZ”) oraz we Wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 9 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 248416-2025
Interne Kennung: U/4/PN/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71315400 Gebäudeinspektion, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten
5. Los
Los: LOT-0001