See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa odczynników laboratoryjnych, materiałów zużywalnych oraz dzierżawa sprzętu laboratoryjnego z zakresu hematologii
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: zakup i dostawa odczynników laboratoryjnych, materiałów zużywalnych oraz dzierżawa sprzętu laboratoryjnego z zakresu hematologii. 2. Krótki opis przedmiotu zamówienia: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 2a do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia – parametry graniczne dla odczynników i analizatorów. 3. Szczegółowy zakres asortymentowy znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ – formularzu asortymentowo – cenowym. 4. Szczegółowe uwarunkowania realizacji dostaw, w tym dostęp do budynków Zamawiającego, określa projekt umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ. 5. Wymagany termin realizacji dostaw częściowych: 3 dni robocze od złożenia zamówienia. 6. Termin ważności odczynników i materiałów zużywalnych do użycia wynosi min. 6 m-cy (z wyłączeniem krwi kontrolnej, dla której termin ważności jest zgodny z harmonogramem dostaw materiału kontrolnego.).
Vorherige Bekanntmachung: 705429-2025
Interne Kennung: ZPU/85/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, tj. terminy składania ofert i wniosków o wyjaśnienie treści SWZ są skrócone. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z potrzeby zabezpieczenia ciągłości pracy Laboratorium Szpitalnego (pilnej potrzeby zawarcia nowej umowy na dostawy asortymentu objętego przedmiotem niniejszego postępowania).
Zentrale Elemente des Verfahrens: Informacja dotycząca przedmiotowych środków dowodowych: 1. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 2. Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawcy zobowiązani są złożyć wraz z ofertą. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia następujących przedmiotowych środków dowodowych: 1) dokumenty i materiały informacyjne dotyczące przedmiotu zamówienia (np. katalogi, opisy, specyfikacje techniczne inne dokumenty, oświadczenia i informacje lub inne materiały określające przedmiot zamówienia i jego parametry) – potwierdzające wymagane przez Zamawiającego parametry i cechy, wskazane przez Zamawiającego w SWZ, w szczególności w załączniku nr 2 do SWZ; 2) aktualny dokument potwierdzający dopuszczenie do obrotu i do używania jako wyrób medyczny spełniający wymagania w rozumieniu ustawy z dnia 7.04.2022 r. o wyrobach medycznych oraz zgodność z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro oraz uchylenia dyrektywy 98/79/WE i decyzji Komisji 2010/227/UE, posiadający oznaczenie wyrobu znakiem UE lub CE - tzn: deklaracja zgodności i/lub certyfikat zgodności wystawiony przez producenta - dotyczy analizatorów; 3) Wymagane dokumenty załącznik nr 2a: 1. Ulotki (instrukcje) w języku polskim. 2. Karty charakterystyk odczynników (jeżeli dotyczy oferowanych testów). 3. Karty charakterystyk substancji niebezpiecznych (jeżeli dotyczy oferowanych testów). 4. Wymagana deklaracja zgodności UE lub CE. 3. Przedmiotowe środki dowodowe, wskazane w ust. 2, składa się wraz z ofertą w formie elektronicznej – podpisane elektronicznym podpisem kwalifikowanym. 4. Materiały informacyjne i wymagane dokumenty składa się wraz z ofertą w formie elektronicznej – podpisane elektronicznym podpisem kwalifikowanym. 5. Przedmiotowe środki dowodowe sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. W przypadku gdy przedmiotowe środki dowodowe, zostały wystawione przez upoważnione podmioty inne niż Wykonawca lub Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, jako dokument elektroniczny, przekazuje się ten dokument. 6. Przedmiotowe środki dowodowy, jeżeli służą przyznaniu punktów zgodnie z określonymi kryteriami oceny ofert, mogą być uzupełnione tylko w celu potwierdzenia braku podstaw do odrzucenia oferty, ale nie mogą być uzupełnione, aby służyć uzyskaniu punktów w kryteriach oceny ofert. 7. Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych (wszystkich wskazanych w ust. 2), jeśli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne. Jeśli przedmiotowe środki dowodowe zostaną złożone i są kompletne, ale nie potwierdzają zgodności przedmiotu oferty (zamówienia) z wymaganiami Zamawiającego określonymi w dokumentach zamówienia (w szczególności wskazanymi w załączniku nr 2 i 2a do SWZ) to Zamawiający nie będzie miał możliwości wezwania do uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych. Wykonawca może uzupełnić przedmiotowe środki dowodowe, ale tylko na wezwanie Zamawiającego. 8. Zamawiający przewiduje maksymalnie jednorazowe zwrócenie się do danego Wykonawcy o uzupełnienie danego przedmiotowego środka dowodowego. 9. Zamawiający przewiduje możliwość zwrócenia się do Wykonawcy o wyjaśnienie przedmiotowych środków dowodowych. 10. Zamawiający nie wzywa do uzupełnienia lub wyjaśnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeśli oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu bez względu na ich złożenie lub jeśli zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania. Informacja dotycząca zawartości oferty: 1. Ofertę sporządza się na formularzu ofertowym, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2. Wraz z ofertą (tj. formularzem ofertowym – zgodnym z wzorem określonym w załączniku nr 1 do SWZ) Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) formularz asortymentowo-cenowym, stanowiący załącznik nr 2 do SWZ; 2) opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 2a do SWZ; 3) oświadczenie (JEDZ), o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ; 4) oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia, o których mowa w Rozdziale XI ust. 1 pkt 3 i 4 oraz Rozdziale XI ust. 4 i 5 SWZ, którego wzór stanowi załącznik nr 3a do SWZ; 5) dokument lub dokumenty (w tym pełnomocnictwo lub pełnomocnictwa), z których wynika prawo do podpisania oferty, oświadczeń i innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile nie wynika ono z dokumentów rejestrowych (np.: KRS/CEIDG); 6) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (jeśli dotyczy, tj. w przypadku, gdy ofertę składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie); 7) uzasadnienie utajnienia części oferty (formularzy, dokumentów, oświadczeń), przy czym uzasadnienie będzie w całości jawne (jeśli dotyczy); 8) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (jeśli dotyczy). 9) przedmiotowe środki dowodowe, wskazane w Rozdziale XIII ust. 2 SWZ. 3. Wszystkie formularze, oświadczenia i dokumenty wymagają formy elektronicznej, podpisanej zgodnie z wskazaniami w SWZ (kwalifikowany podpis elektroniczny). Pozostałe informacje określono w dokumentach zamówienia - Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami. W przypadku rozbieżności między Ogłoszeniem i SWZ pierwszeństwo w stosowaniu mają postanowienia SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001