104111-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad zadaniem pn. Wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej oraz budowa zastawek z stałym piętrzeniem wraz przepławkami umożliwiającymi wędrówkę organizmów wodnych przez przeszkody
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPełnienie funkcji inspektora nadzoru nad zadaniem pn. Wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej oraz budowa zastawek z stałym piętrzeniem wraz przepławkami umożliwiającymi wędrówkę organizmów wodnych przez przeszkody
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad zadaniem pn. Wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej oraz budowa zastawek z stałym piętrzeniem wraz przepławkami umożliwiającymi wędrówkę organizmów wodnych przez przeszkody” Mała retencja oznacza działania poprawiające zdolność gromadzenia wody w małych zbiornikach naturalnych i sztucznych oraz jej podpiętrzanie w korytach rzek, potoków, w kanałach i rowach w celu późniejszej alimentacji do środowiska. Celem realizacji inwestycji budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będzie przede wszystkim poprawa uwilgotnienia gleb leśnych, zmiana niekorzystnego, szybkiego odpływu wód powierzchniowych z terenów leśnych na odpływ spowolniony, urozmaicenie elementów ekosystemu leśnego oraz korzystny wpływ na różnorodność biologiczną. Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe z uwagi na fakt, że stanowi jedną z części zamówienia udzielanego przez różnych Zamawiających (jednostki Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe) biorących udział w projekcie Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3). Podział zamówienia na zadania częściowe i zawarcie kilku umów z różnymi Wykonawcami jest nieuzasadnione ze względów technicznych i organizacyjnych (trudności w rozliczaniu wielu umów w ramach projektu). Ze względu na zakres rzeczowy budowy obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Lubliniec zamówienie związane z pełnieniem funkcji inspektora nadzoru jest możliwe do zrealizowania przez przedsiębiorcę z sektora MŚP. 4.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1) Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać pełen zakres czynności inspektora nadzoru inwestorskiego określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane. Zakres planowanych przez Zamawiającego do wykonania obiektów w ramach MRN3 został określony w załączniku nr 10 do SWZ. 2) Wykonawca zobowiązany będzie do kontroli oraz pisemnego opiniowania w terminie do 5 dni dostarczanej przez projektanta realizującego zamówienie na wykonanie dokumentacji projektowej wszelkich elementów wytworzonych w procesie projektowym pozostających w związku z weryfikowanym i nadzorowanym zadaniem na każdym jego etapie oraz kontroli nanoszonych zgodnie ze wskazaniami poprawek; 3) Wykonawca zobowiązany będzie do czynnego udziału w zebraniach i spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w trakcie powstawania dokumentacji projektowej oraz w czasie realizacji robót budowlanych, a także w rozliczeniach finansowych i kontrolach prowadzonych przez jednostki konsultujące i finansujące inwestycje oraz organy administracji publicznej; 4) W ramach nadzoru nad prawidłowym wykonaniem dokumentacji projektowej inspektor nadzoru zobowiązany będzie do sporządzenia koreferatu w terminie do 14 dni od przekazania przez Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej; 5) Wykonawca na wniosek Zamawiającego zobowiązany będzie do pisemnego opiniowania zapytań do SWZ oraz uczestnictwa w merytorycznej ocenie ofert składanych w ramach postepowań na wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych. 6) Wykonawca winien zapoznać się z zasadami i wytycznymi, które zawiera „Podręcznik wdrażania projektu” w celu prawidłowej weryfikacji dokumentacji projektowej oraz kontroli poprawności realizacji robót budowlanych. Zamawiający przekaże Podręcznik Wykonawcy w dniu zawarcia Umowy. 7) Przed przekazaniem placu budowy Wykonawcy robót budowlanych inspektor nadzoru musi zaznajomić się z dokumentacją projektowo-kosztorysową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, przyjętym harmonogramem finansowo-rzeczowym, ofertą Wykonawcy robót budowlanych, umową z Wykonawcą robót budowlanych, jak również terenem inwestycji, jego uzbrojeniem i istniejącymi urządzeniami i obiektami hydrotechnicznymi; 8) W wypadku stwierdzenia w dokumentacji projektowej, przed rozpoczęciem budowy bądź w toku jej realizacji, wad lub niedokładności albo też konieczności wprowadzenia w dokumentacji zmian w celu zastosowania innych rozwiązań konstrukcyjnych lub innych materiałów niż przewidziane pierwotnie w dokumentacji projektowej lub w celu osiągnięcia oszczędności i obniżenia kosztów, inspektor nadzoru powinien zwrócić się z pisemnym wnioskiem do Zamawiającego o wprowadzenie zmian lub poprawek w dokumentacji; 9) Inspektor nadzoru może samodzielnie wprowadzić zmiany w dokumentacji projektowej po uzgodnieniu ich z autorem projektu i kierownikiem budowy, dokonując odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy oraz nanosząc te poprawki w dokumentacji projektowej. Poprawki te nie mogą prowadzić do zwiększenia kosztów nadzorowanych robót budowlanych i mieć negatywnego wpływu na środowisko i bezpieczeństwo. 10) Do obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego w okresie realizacji budowy. Szczegółowy zakres prac określony został w SWZ.
Interne KennungSA.270.13.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPełny opis procedury zawarty został w Specyfikacji Warunków Zamówienia na stronie https://josephine.proebiz.com/pl/
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungZamówienie realizowane w ramach projektu: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3) współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Pełny opis procedury zawarty został w Specyfikacji Warunków Zamówienia na stronie https://josephine.proebiz.com/pl/