See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Krzywcza oraz niezamieszkałych stanowiących własność Gminy Krzywcza
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z nieruchomości niezamieszkałych stanowiących własność Gminy Krzywcza w sposób zapewniający osiągniecie odpowiednich poziomów receklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktami wykonawczymi. Opis przedmiotu zamówienia składa się z zadanie częściowego nr 1 - Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz zadania częściowego nr 2 - Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych stanowiących własność Gminy Krzywcza Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: SGI.271.17.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych
Beschreibung: 1) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Krzywcza w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 ze zm.) oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Krzywcza. Od właścicieli nieruchomości, na których powstają odpady odbierana i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawionych przed nieruchomościami tj.: - zmieszane odpady komunalne - wraz z odbiorem odpadów zmieszanych dopuszcza się odbiór popiołu w workach z nieruchomości jednorodzinnych, - zbierane selektywnie odpady komunalne (tj. tworzywa sztuczne, szkło, papier i tektura, metal) oraz bioodpady z zastrzeżeniem, iż bioodpady powstające na terenie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym nie będą odbierane od właścicieli tych nieruchomości, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów, pozostałe odpady powstające w gospodarstwach domowych takie jak: odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tzw. mobilna – obwoźna zbiórka odpadów spod posesji właścicieli nieruchomości zamieszkałych). b) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Krzywczy, dostarczonych przez właścicieli nieruchomości. c) Dostarczenie do nieruchomości zamieszkałych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ramach zaoferowanej ceny. 2) Na terenie Gminy Krzywcza obowiązywał będzie system mieszany zbiórki odpadów komunalnych, tj. pojemnikowo – workowy. Wywóz odpadów zmieszanych oraz segregowanych odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Krzywcza uchwalonym uchwałą nr LIV/363/2023 Rady Gminy Krzywcza z dnia 22 czerwca 2023r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Krzywcza oraz uchwałą nr XXVII/172/2021 Rady Gminy Krzywcza z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 3) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Krzywcza. 4) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Zmiana liczby obsługiwanych nieruchomości nie będzie powodować zmiany umowy ani zmiany wartości zamówienia.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 1
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Los: LOT-0002
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych stanowiących własność Gminy Krzywcza
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: a) odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych z obiektów użyteczności publicznej (niezamieszkałych) na terenie Gminy Krzywcza (świetlice wiejskie, cmentarze, budynek Urzędu Gminy, magazyn) w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu oraz przygotowania odpadów komunalnych do ponownego zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.) oraz aktami wykonawczymi. Z obiektów użyteczności odbierana i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawiona przed tymi obiektami tj: - odpady zmieszane; - odpady zebrane w sposób selektywny tj. tworzywa sztuczne, szkło, papier i tektura. b) dostarczenie do obiektów użyteczności publicznej worków do selektywnej zbiórki odpadów. 2. Charakterystyka przedmiotu zamówienia: a) zestawienie ilościowe pojemników w obiektach użyteczności publicznej w poszczególnych miejscowościach Gminy Krzywcza, b) sposób odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, c) częstotliwość odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych − został określony w SOPZ Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Zmiana liczby obsługiwanych nieruchomości nie będzie powodować zmiany umowy ani zmiany wartości zamówienia. 3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ) dla obu zadań częściowych został przedstawiony w dokumentach stanowiących Załącznik Nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen