See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af modtagelse og behandling af Polstrede Møbler fra genbrugsstationer i Odense Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører modtagelse og behandling af affaldsfraktionen ”Polstrede Møbler” (tidligere ”Stort Brændbart”) genbrugsstationerne i Odense Kommune, for Odense Renovation.
Vorherige Bekanntmachung: 781065-2025
Interne Kennung: 609258
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 23 000 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har option på at forlænge aftalen med 2 x 12 måneder på uændrede vilkår. Aftalen er uopsigelig for begge parter i forlængelsesperioden.