104641-2025 - Ergebnis
Dänemark – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – EU-udbud for indkøb og levering af fødevarer til produktionskøkkener drevet af Københavns Kommune
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud for indkøb og levering af fødevarer til produktionskøkkener drevet af Københavns Kommune
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på levering af fødevarer til produktionskøkkener drevet af Københavns Kommune. Københavns Kommune forventer tillige, at den vindende leverandør samarbejder med kommunen om at opnå kommunens miljømæssige målsætninger og mål på andre indsatsområder inden for madområdet, herunder FN’s 17 Verdensmål, som beskrevet i dette materiale.
Interne Kennung241579471
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSortimentet er målrettet en totalleverandør, der ud over at arbejde med leveringer af fødevarer til Københavns Kommune er villig til at understøtte kommunen i at opnå de i materialet beskrevne målsætninger inden for mad- og måltidsområdet.I materialet vil potentielle tilbudsgivere kunne finde en liste med leveringsadresser samt en oversigt over kommunens indkøbsvolumen for 2023 på de fødevarer, der er omfattet af aftalen.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
LosLOT-0000