See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nye belægningsklinker til udskiftning og supplering af eksisterede belægning i hallen på Københavns hovedbanegård
Beschreibung: Nye belægningsklinker til udskiftning og supplering af eksisterede belægning i hallen på Københavns hovedbanegård. Udskiftning og belægning vil finde sted ifb. den planlagte renovering af halområdet. Gulvklinkerne købes som en særskilt bygherreleverance for denne entreprise.
Interne Kennung: METTH - P721 - K9560
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44113200 Steinplatten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44112200 Fußbodenbeläge
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 90 000 Stück