See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przewóz i przechowywanie zwłok i szczątków ludzkich oraz udostępnienie sali sekcyjnej wraz z pomocą technika sekcyjnego na zlecenie Prokuratur Rejonowych w Kartuzach, Kwidzynie, Malborku i Tczewie
Beschreibung: 1. W zakres usługi przewozu zwłok lub szczątków ludzkich z miejsca zdarzenia na obszarze działania Prokuratury do wskazanego pomieszczenia, w szczególności wchodzi: 1) Przyjęcie zlecenia na przewóz zwłok. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić pełną dyspozycyjność i zobowiązuje się do świadczenia usług przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, 2) Zapewnienia stanowiska dyspozytorskiego przyjmującego zlecenia od Zamawiającego, 3) Przyjazd na miejsce zdarzenia w czasie zgodnie ze złożoną ofertą, ale nie dłuższym niż 120 minut od chwili otrzymania zgłoszenia, 4) Przewóz zwłok środkiem transportu drogowego przeznaczonym do przewozu zwłok i szczątków ludzkich, który spełnia wymagania techniczne i sanitarne opisane w § 4 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 grudnia 2007 roku w sprawie wydawania pozwoleń i zaświadczeń na przewóz zwłok i szczątków ludzkich (Dz. U. z 2007 r. Nr 249, poz. 1866) oraz zarejestrowany jest jako pojazd specjalny zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. 2024 poz. 1251), 5) Zapewnienie co najmniej dwóch pracowników obsługi technicznej do odbioru zwłok. 6) Odbiór zwłok z miejsca zdarzenia na podstawie pisemnego lub ustnego polecenia wydanego przez właściwego Prokuratora lub przedstawiciela Policji oraz przekazanie ich uprawnionym osobom, 7) Odbiór zwłok bez względu na stopień ich uszkodzenia lub stan ich rozkładu oraz miejsce ich znalezienia, 8) Przeniesienie zwłok lub szczątków ludzkich z miejsca zdarzenia do miejsca wskazanego przez Prokuratora w celu dokonania wstępnych oględzin zwłok, 9) Przeniesienie zwłok na noszach (transport ręczny) w sytuacji, kiedy zdarzenie nastąpiło w miejscu, do którego nie można dojechać pojazdem, 10) Przygotowanie zwłok do transportu (włożenie zwłok do worka lub kapsuły), 11) Włożenie worka lub kapsuły ze zwłokami lub szczątkami ludzkimi do pojazdu Wykonawcy, 12) Zapewnienie godnego przewozu zwłok, 13) Rozładowanie i przeniesienie zwłok lub szczątków ludzkich z pojazdu i przekazanie uprawnionym osobom w miejscu ich przechowywania, 14) Zapewnienie wszystkich niezbędnych środków technicznych i materiałów do właściwego wykonania usługi, w szczególności specjalistycznych pojazdów, noszy, środków dezynfekujących, odzieży ochronnej, rękawic, worków przystosowanych do transportu zwłok, noszy i innych materiałów niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia, 15) Zachowanie w bezwzględnej tajemnicy przez Wykonawcę wszystkich informacji o faktach, które powzięto podczas wykonywania przedmiotowej usługi, 16) Wystawienie faktury na podstawie dołączonego pisemnego zlecenia wystawionego przez Prokuratora lub przedstawiciela Policji z dokładnym określeniem daty, miejsca wykonania usługi i godziny przybycia na miejsce zgonu. Wzór dokumentu stanowi Załącznik nr 2 do Umowy – Zlecenie przewozu zwłok, 17) Faktyczna liczba przewozów dokonywanych na zlecenie prokuratur w okresie trwania umowy, wynikać będzie ze zdarzeń losowych jakie zaistnieją. Przez jedno zlecenie rozumie się jedno zdarzenie – zrealizowanie jednorazowego przewozu zwłok lub szczątków ludzkich, tzn. jeden przejazd na danej trasie zgodnie ze zleceniem Prokuratora lub przedstawiciela Policji. 2. W zakres usługi przechowywania zwłok lub szczątków ludzkich, bez względu na ich stan rozkładu lub zwęglenia, oraz udostępnienia sali sekcyjnej wraz z pomocą technika sekcyjnego dla potrzeb Prokuratury w szczególności wchodzi: 1) Świadczenie usług przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, 2) Całodobowa gotowość do przyjęcia i przechowywania zwłok i szczątków ludzkich od dnia ich przywiezienia do dnia ich odebrania przez podmiot posiadający stosowne upoważnienie wystawione przez Prokuraturę, 3) Zapewnienie stanowiska dyspozytorskiego przyjmującego zlecenia od Zamawiającego, 4) Zapewnienie na obszarze działania danej prokuratury odpowiednich pomieszczeń przystosowanych do przechowywania zwłok i szczątków ludzkich w zgodzie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, zapewnienia odpowiednich w nich warunków chłodniczych lub urządzeń chłodniczych, 5) Zapewnienie pomieszczeń przystosowanych do przechowywania zwłok i szczątków ludzkich, które posiadają pozytywny odbiór lub kontrolę wykonaną przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, 6) Udostępnienie stosownych pomieszczeń do przeprowadzania identyfikacji zwłok, 7) Udostępnienie stosownych pomieszczeń do przeprowadzenia sekcji zwłok. O terminie sekcji Wykonawca zostanie powiadomiony telefonicznie lub mailowo na co najmniej 12 godzin przed ustalonym terminem sekcji, 8) W pilnych sytuacjach uzasadnionych potrzebami procesowymi o terminie sekcji zwłok Wykonawca zostanie poinformowany na co najmniej 6 godzin przed ustalonym terminem sekcji zwłok, 9) Przygotowanie ciała do przeprowadzenia sekcji zwłok na zlecenie prokuratora prowadzącego. Sekcja zwłok wykonywana będzie przez biegłego lekarza na podstawie wydanego postanowienia i w terminie ustalonym przez prokuratora prowadzącego postępowanie, 10) Zapewnienie technika sekcyjnego posiadającego odpowiednie kwalifikacje do pomocy przy wykonywanej przez biegłego lekarza sekcji, 11) Wydanie zwłok uprawnionemu podmiotowi na podstawie zezwolenia Prokuratora na pochowanie zwłok, 12) Zapewnienie odpowiedniej kadry do sprawowania pieczy nad powierzonymi zwłokami i szczątkami ludzkimi, 13) Zachowania tajemnicy o zdarzeniach uzyskanych w trakcie i w związku z realizacją zamówienia, 14) Prowadzenie ewidencji czasu przechowywania zwłok i udostępnienia sali sekcyjnej.
Interne Kennung: 3008-7.261.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33940000 Geräte und Zubehör für den Transport und die Aufbewahrung von Kadavern, 33942000 Kadaverwagen, 98370000 Dienstleistungen des Bestattungswesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – świadczenie usług przewozu i przechowywania zwłok lub szczątków ludzkich oraz udostępnienia sali sekcyjnej do przeprowadzenia sekcji zwłok wraz z pomocą technika sekcyjnego na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Kartuzach
Interne Kennung: 3008-7.261.2.2025 cz. I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33942000 Kadaverwagen, 33940000 Geräte und Zubehör für den Transport und die Aufbewahrung von Kadavern, 98370000 Dienstleistungen des Bestattungswesens
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na opisanych poniżej warunkach: 1) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy w okresie trwania umowy wyczerpaniu ulegnie zakres podstawowy, 2) prawo opcji będzie polegało na zwiększeniu zakresu przedmiotu umowy i wartości wynagrodzenia Wykonawcy maksymalnie o 30 % wartości zamówienia podstawowego, 3) prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo częściowego zlecenia realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w części lub całości, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu, 4) w celu uruchomienia prawa opcji Zamawiający najpóźniej na 10 dni przed upływem terminu obowiązywania umowy lub wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji, 5) Zamawiający zastrzega, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy, 6) Zamawiający korzystając z prawa opcji, zastrzega sobie prawo do przedłużenia terminu obowiązywania Umowy o maksymalnie 3 miesiące w przypadku niezrealizowania pełnej wartości umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część II – świadczenie usług przewozu i przechowywania zwłok lub szczątków ludzkich oraz udostępnienia sali sekcyjnej do przeprowadzenia sekcji zwłok wraz z pomocą technika sekcyjnego na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie
Interne Kennung: 3008-7.261.2.2025 cz. II
Los: LOT-0003
Titel: Część III – świadczenie usług przewozu i przechowywania zwłok lub szczątków ludzkich oraz udostępnienia sali sekcyjnej do przeprowadzenia sekcji zwłok wraz z pomocą technika sekcyjnego na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Malborku
Interne Kennung: 3008-7.261.2.2025 cz. III
Los: LOT-0004
Titel: Część IV – Świadczenie usług przewozu i przechowywania zwłok lub szczątków ludzkich oraz udostępnienia sali sekcyjnej do przeprowadzenia sekcji zwłok wraz z pomocą technika sekcyjnego na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Tczewie
Interne Kennung: 3008-7.261.2.2025 cz. IV