2. Verfahren
Verfahren
Titel: Raamovereenkomst voor advies en begeleiding aan Gentse noodkopers bij kwaliteitsvol en energiezuinig wonen en renoveren
Beschreibung: Deze opdracht betreft ‘Advies en begeleiding aan Gentse noodkopers bij kwaliteitsvol en energiezuinig wonen en renoveren’.
Interne Kennung: REGent 2026/01
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Het bestek is al eens gepubliceerd onder de vorm van een openbare procedure, maar en werden geen aanvaardbare offertes ingediend. De markt is dus in zekere zin al op de hoogte van de inhoud van de opdracht. Bovendien zou langer uitstel ertoe leiden dat de noodkopers – die de doelgroep vormen van deze opdracht – langer moeten wachten op de start van begeleiding voor hun renovatie. Om ook de indieningstermijn voor de offertes korter te kunnen maken, wordt het volledige bestek reeds ter beschikking gesteld in de eerste fase van de MMO.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: REGent 2026/01 - 1
Beschreibung: De uit te voeren dienst betreffen: Diensten in twee verschillende fases van het renovatietraject: 1) Na inschrijving van de kandidaat voor het project GKO (verder beschreven in deelopdrachten 1 en 2): Het renovatietraject start met een onderzoek van de woning, op basis van de normen van de Vlaamse Codex Wonen, samen met de Dienst Toezicht van de Stad Gent. Op basis van het technisch verslag, opgemaakt door de Dienst Toezicht, en de inschatting van de staat van de woning door de renovatiecoach, maakt de renovatiecoach een lijst der werken op, raamt de kostprijs per ingreep en bespreekt dit met de kandidaat. Er wordt een onderscheid gemaakt tussen werken noodzakelijk om conformiteit van de woning te bereiken en andere, energiebesparende werken of werken die de toegankelijkheid bevorderen. Er moet nagegaan worden of deze werken binnen het voorziene budget uitgevoerd kunnen worden. 2) Na goedkeuring van het dossier door het Bijzonder Comité voor de Sociale Dienst (BCSD) (verder beschreven in deelopdrachten 3, 4, 5 en 6): Tijdens het verdere renovatietraject zoekt de renovatiecoach, cf. de goedgekeurde lijst der werken en binnen de goedgekeurde budgetten door het BCSD, geschikte aannemer(s), stuurt offertevragen uit, beoordeelt deze samen met de klant en beslissen ze samen de verdere aanpak. De renovatiecoach stuurt de vooruitgang van het renovatietraject, meldt de eventuele nood aan tijdelijke huisvesting, begeleidt en controleert de werken (de uitvoering cf. de regels der kunst en de offerte) en de facturen en ondersteunt bij alle premieaanvragen. De klant wordt maximaal betrokken in het renovatietraject en er wordt rekening gehouden met zijn draagkracht.