2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa „Systemu NIDS - zwiększenie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych Służby Ochrony Państwa." Projekt finansowany ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach programu Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa "Systemu NIDS - zwiększenie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych Służby Ochrony Państwa."
Interne Kennung: 68/2025/ZP
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu jest uzasadnione koniecznością niezwłocznego i ciągłego wzmacniania infrastruktury sieciowej, która ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ciągłości działania systemów teleinformatycznych Służby Ochrony Państwa. Zwiększona intensywność ataków hybrydowych i cybernetycznych, ukierunkowanych na infrastrukturę krytyczną, zasoby administracji publicznej oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo stanowi ogromne wyzwanie, któremu przeciwstawienie jest niezbędnym obowiązkiem. W tych okolicznościach niezbędne jest pilne podjęcie działań obejmujących m.in. rozbudowę, wzmocnienie i aktualizację infrastruktury sieciowej, implementację rozwiązań zwiększających odporność na ataki oraz wdrożenie mechanizmów zapewniających ciągłość działania. Służba Ochrony Państwa nie jest w stanie określić, kiedy nastąpi kolejna próba ataku, z jaką siłą zostanie przeprowadzona oraz jakie skutki może wywołać w zależności od aktualnego stanu zabezpieczenia poszczególnych elementów infrastruktury. Każdy dzień utrzymywania infrastruktury w stanie niepełnym lub niewystarczająco wzmocnionym zwiększa ryzyko skutecznego ataku, mogącego prowadzić do utraty integralności danych, zakłócenia ciągłości działania systemów oraz poważnych konsekwencji operacyjnych.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Projekt finansowany ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach programu Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane (art. 257 ustawy Pzp) Zgodnie z art. 401. ust. 5 ustawy Pzp wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej (sporządzony w formie papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem). Wniosek wraz z załącznikami musi być podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy zgodnie z dokumentami rejestrowymi lub przez osobę upoważnioną do składania oświadczeń woli w jego imieniu, a w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia przez ustanowionego pełnomocnika. UWAGA: wydrukowany w formie papierowej dokument z widocznym podpisem elektronicznym wymaga ponownego opatrzenia własnoręcznym podpisem. Dokumenty wymienione składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za „zgodność z oryginałem” przez osobę(y) uprawnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy. Dokumenty winny być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu. Jeżeli Wykonawcę będzie reprezentował pełnomocnik, do wniosku powinno być dołączone pełnomocnictwo w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie. Pełnomocnictwo powinno wskazywać zakres uprawnień i być podpisane przez osobę(y) uprawnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jeden wniosek. Wymienione dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie w siedzibie Służby Ochrony Państwa, 00 463 Warszawa ul. Podchorążych 38, w „kancelarii ogólnej” bud. 1 część B pokój 7 nie później niż do dnia 16.01.2026 r. do godz. 9:00 (kancelaria jest czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.15 16.00) z dopiskiem „System NIDS - zwiększenie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych Służby Ochrony Państwa”, nr sprawy 68/2025/ZP - nie otwierać". Konsekwencje złożenia wniosku w kopercie oznaczonej w inny sposób ponosi Wykonawca (np. potraktowanie tej przesyłki jako zwykłej korespondencji i jej otwarcie). Wykonawca powinien zastrzec informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Informacje te powinien oznaczyć klauzulą „nie udostępniać tajemnica przedsiębiorstwa”. Wykonawca przystępując do postępowania zobowiązuje się do zachowania poufnego charakteru informacji, z którymi zapozna się w trakcie realizacji zamówienia i po jego zakończeniu, w tym: a) zachowania w całkowitej poufności udostępnionych przez Zamawiającego Informacji Poufnych i wykorzystywania ich wyłącznie w celu przeprowadzenia przedmiotowego postępowania oraz wykonania umowy; b) podjęcia niezbędnych działań dla zapewnienia poufności otrzymanych informacji; c) zapewnienia dostępu do Informacji Poufnych wyłącznie osobom biorącym udział w realizacji przedmiotowego postępowania i umowy ze strony Wykonawcy, dla których dostęp ten będzie niezbędny do ich prawidłowego zrealizowania; d) poinformowania wszystkich osób uczestniczących w realizacji postępowania i umowy ze strony Wykonawcy i Zamawiającego o poufnym charakterze udostępnianych i przekazywanych informacji; e) niekopiowania, niepowielania ani niezwielokrotniania Informacji Poufnych w jakikolwiek sposób; f) poinformowania Zamawiającego o każdym przypadku ujawnienia Informacji Poufnych z naruszeniem warunków niniejszego oświadczenia niezwłocznie po powzięciu wiadomości o takim naruszeniu oraz do naprawy poniesionych szkód na podstawie przepisów prawa; g) przestrzegania obowiązku poufności w zakresie Informacji Poufnych nawet wówczas, gdy oferta zostanie złożona a Umowa nie zostanie zawarta.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32422000 Netzkomponenten, 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Dostawa urządzeń sieciowych.